Co mogę zrobić z błędem nie można połączyć się z aparatem na moim Androidzie

Udostępnij teraz w social media:

Od prawie miesiąca regularnie używam telefonu z Androidem jako telefonu podstawowego, jest to Nexus 5 i doceniłem większe ekrany. Wśród innych funkcji i aplikacji, które uwielbiam w telefonie, uważam za klejnot koronny aplikację aparatu. To niesamowite; świetna ostrość, ta nowa funkcja rozmycia jest fajna i jestem w stanie robić w połowie przyzwoite zdjęcia, których nigdy wcześniej nie mogłem. Jednym z powtarzających się błędów występujących w aplikacji aparatu jest to, że czasami po uruchomieniu wyświetla komunikat „Nie można połączyć się z aparatem”. Zwykle przejście na ekran główny i powrót do aplikacji wystarczyłoby, aby pozbyć się tego błędu, ale to było wczoraj, kiedy błąd po prostu nie zniknął i musiałem wygooglować mój problem. Wygląda na to, że błąd Nie można połączyć się z aparatem jest dość powszechny wśród użytkowników Androida, szczególnie w przypadku użytkowników Nexusa 5. W przypadku użytkowników Nexusa 5 wydaje się to być spójne i zostało uznane przez Google za błąd, który zostanie naprawiony w aktualizacji. Problem nie jest wyjątkowy dla telefonów Nexus 5, więc oto, co może powodować błąd i co możesz z tym zrobić.

  Pobieranie i konfigurowanie VMware Workstation 16 [Guide]

Możliwe wyzwalacze

Mój Nexus 5 nie jest (jeszcze) zrootowany i jeśli wyszukujesz w Internecie, wielu użytkowników może zasugerować, że błąd ma coś wspólnego z dowolnym ROMem, którego używasz. To może być przyczyną tego błędu lub nie, ale generalnie istnieją dwa powody błędu. Jednym z nich jest to, że inna aplikacja używa aparatu. Jeśli niedawno zainstalowałeś w telefonie nową aplikację aparatu, spróbuj ją zamknąć, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Skpye został zidentyfikowany jako winowajca w przypadku Nexusa 5.

Innym powodem błędu jest przede wszystkim wyjście z aplikacji aparatu. Wydaje się, że jeśli naciśniesz przycisk Home, aby wyjść z aplikacji, bardziej prawdopodobne jest, że pojawi się błąd. Jeśli masz zwyczaj używania przycisku głównego, aby powrócić do ekranu głównego (a dlaczego byś nie miał?), Rozważ użycie przycisku Wstecz, aby wyjść z aplikacji.

Co mam z tym zrobić?

Oto cztery rzeczy, które mogą spowodować, że aplikacja zacznie ponownie działać. Jeden z tych czterech zawsze mi pomagał, kiedy pojawia się błąd.

Przełącz się do innej aplikacji, a następnie z powrotem do aplikacji aparatu. Naciśnij przycisk Wstecz, aby zamknąć aplikację aparatu, a następnie dotknij, aby ponownie ją otworzyć. Szczerze mówiąc, ma to najmniejszy wskaźnik sukcesu, ale działa i jest najszybszym rozwiązaniem.
Zamknij wszystkie aplikacje, które mogą używać aparatu. Idź do Ustawienia> Bateria i sprawdź, czy mm-qcamera-daemon jest uruchomiony. Wyjdź i ponownie uruchom aplikację, aby sprawdzić, czy kamera się łączy.
Zamknij aplikację i uruchom ją ponownie. To działa w większości przypadków. Jeśli nie, spróbuj wymusić zatrzymanie aplikacji i wyczyścić pamięć podręczną. Środki brzmią drastycznie, ale mają wysoki wskaźnik sukcesu.
Jeśli wszystko inne zawiedzie, uruchom ponownie telefon. Zamknij wszystkie uruchomione aplikacje przed ponownym uruchomieniem. Okazało się, że to działa, gdy nic innego nie działa i jak dotąd błąd nie pojawił się ponownie.

  Pływający menedżer schowka, który zapisuje wiele fragmentów [Android]

Czy mogę uniknąć tego błędu?

Wyzwalacz przycisku home / back to coś, czego nauczyłem się dopiero dwa dni temu i nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić, czy to samo jest przyczyną. Jeśli często otrzymujesz błąd, sprawdź, jak zamykasz aplikację. Jeśli zmiana przycisku używanego do opuszczania aplikacji zmniejsza ten błąd, masz odpowiedź. Jeśli niedawno zainstalowałeś nową aplikację aparatu, spróbuj ją usunąć. Kilka aplikacji, które użytkownicy identyfikują jako problematyczne, to Skype (aktualizacja Skype’a została wydana w celu rozwiązania problemu), Snapchat i Whatsapp. Wygląda na to, że niewiele można zrobić, aby tego uniknąć, ale te szybkie poprawki wydają się działać.

  Jak naprawić linie na ekranie monitora w systemie Windows 10

Z drugiej strony, niektórzy użytkownicy stwierdzili, że może to być problem ze sprzętem i zajrzenie pod maskę było tym, co go naprawiło, w takim przypadku może być konieczne zabranie zestawu do sprawdzenia, jeśli nic innego nie działa. Użytkownicy Nexusa 5 będą musieli poczekać na aktualizację Androida 4.4.3 i zaakceptować te tymczasowe poprawki.

x