Co nowego w Chrome 73, pojawi się 12 marca

Udostępnij teraz w social media:

Chrome 73 ma trafić na stabilny kanał 12 marca 2019 roku. Nowa aktualizacja przeglądarki Google zawiera początki wbudowanego trybu ciemnego, grupowania kart, obsługi klawiszy multimedialnych i innych funkcji obrazu w obrazie.

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zauważyć, że nic z tego nie jest gwarantowane. Chociaż oczekuje się (a nawet planuje), że te funkcje będą częścią Chrome 73, zawsze istnieje ryzyko, że coś zostanie ściągnięte, zanim trafi na kanał stabilny i może nie wydostać się z kanał beta (lub nawet deweloperski) do Chrome 74 lub później.

Tryb ciemny (na Macu, na razie)

Tryb ciemny przeglądarki Google Chrome w systemie Windows 10

Tryb ciemny to teraz nowość w prawie wszystkim, a Google powinien wprowadzić go do Chrome 73. Ta funkcja jest dostępna w systemie macOS Mojave, ale będzie również dostępna w systemie Windows – być może w Chrome 74.

Największy problem? Wygląda bardzo podobnie do trybu incognito, co prawdopodobnie nie jest dobrą rzeczą.

Aby użyć trybu ciemnego na komputerze Mac, musisz uruchomić Chrome z opcją –force-dark-mode, na przykład:

/Applications/Google Chrome.app/Contents/MacOS/Google Chrome --force-dark-mode

Jeśli jednak nie możesz się doczekać naprawy trybu ciemnego, zawsze możesz zainstalować jeden z nowych motywów Google Chrome, aby w międzyczasie dodać trochę ciemności do przeglądarki.

Grupowanie kart

Grupowanie kart w Google Chrome

Jeśli jesteś podobny do mnie, masz otwartych ponad 30 kart w dowolnym momencie. Jednak wraz ze wzrostem liczby otwartych kart utrzymanie porządku staje się coraz trudniejsze. Nowa funkcja grupowania kart powinna w tym pomóc.

Pomysł jest dość prosty: możesz pogrupować podobne karty. Więc kiedy szukasz informacji na temat projektu, możesz łączyć ze sobą grupy kart. W teorii brzmi dobrze – zobaczymy, jak to działa w praktyce.

Obsługa kluczy multimedialnych

Jeśli mieszkasz w Chrome dla większości rzeczy, prawdopodobnie jesteś tak samo podekscytowany tą funkcją jak ja: Chrome będzie obsługiwać klawisze multimedialne klawiatury, co oznacza, że ​​możesz grać, wstrzymywać, przewijać do przodu i do tyłu bezpośrednio z klawiatury w dowolnym miejscu Chrom. To jest wspaniałe.

Obecnie w pewnym sensie możesz uzyskać część tej funkcji, używając rozszerzenia Muzyka Google Play dla Chrome, ale działa ona tylko z, wiesz, Muzyką Google Play. Więc nie jest to w ogóle przydatne, jeśli nie używasz Muzyki Play. Mamy nadzieję, że ta nadchodząca funkcja zapewni pełną kontrolę multimediów na klawiaturze we wszystkich popularnych usługach internetowych.

  Jak uzyskać bezpośrednie łącze do pobierania pliku w dokumencie Office 365

Ulepszone funkcje PiP

Obraz w obrazie w Google Chrome 73

Obsługa PiP (obraz w obrazie) jest już wbudowana w Chrome w wersji 70, ale w wersji 73 będzie nieco bardziej wydajna. Najpierw jest Auto PiP, funkcja, która automatycznie włącza PiP, gdy użytkownicy opuszczają otwarte okno wideo.

Chrome 73 doda również przycisk „powrót do karty”, aby ułatwić wrzucenie pływającego wideo z powrotem do oryginalnej karty. Trudno uwierzyć, że to już nie jest rzecz, ale oto jesteśmy.

Ulepszone ustawienia synchronizacji

Opcje synchronizacji w Google Chrome 73

W poprzednich wersjach Chrome menu Synchronizacja było tylko jedną pozycją w sekcji Osoby, w której można było przełączać synchronizację. Jednak w Chrome 73 nazwa tego wpisu została zmieniona na „Synchronizacja i usługi Google” i jest znacznie bardziej niezawodna – tutaj możesz zarządzać zsynchronizowanymi elementami, a także kilkoma innymi usługami Google.

Wśród nich znajdziesz opcje przełączania autouzupełniania w Omnibar (dla wyszukiwań i adresów URL), pokazywania sugestii, gdy nie można znaleźć strony, bezpiecznego przeglądania, pomocy w ulepszaniu bezpiecznego przeglądania, pomocy w ulepszaniu funkcji i wydajności Chrome, wyszukiwania i lepsze przeglądanie i nowa „ulepszona” funkcja sprawdzania pisowni. Warto zauważyć, że ostatnie cztery opcje wysyłają niektóre dane z powrotem do Google, więc prawdopodobnie będziesz chciał się upewnić, że są one wyłączone, jeśli nie chcesz udostępniać tych szczegółów.

Plakietki powiadomień dla aplikacji internetowych

W ciągu ostatnich kilku lat Google mocno i ciężko naciskał na aplikacje internetowe jako ważne zamienniki większości natywnych aplikacji komputerowych. A ponieważ internet staje się coraz potężniejszy, jest to prawdą – obecnie używam dziesięciu różnych aplikacji, z których dziewięć to na przykład aplikacje internetowe.

Nowy interfejs API Badging pozwoli aplikacjom internetowym dodawać wizualne wskaźniki powiadomień do odpowiednich ikon, aby wyświetlać nieprzeczytane liczby, zdarzenia, a nawet tylko kropki. Jest to coś, na czym wielu użytkowników urządzeń mobilnych zaczęło polegać, więc sensowne jest, abyśmy zobaczyli coś takiego również na pulpicie. Bardzo fajny.

Aktualizacje Chrome na Androida

Omnibar w Chrome 73 na Androida

Mówiąc o urządzeniach mobilnych, Chrome 73 na Androida przyniesie również kilka zmian specyficznych dla urządzeń mobilnych. Po pierwsze, menedżer pobierania powinien zostać nieco zmieniony, który obejmuje nowy wskaźnik pobierania i odnowioną stronę pobierania z większymi podglądami. Nie jest to jeszcze dostępne w wersji beta Chrome 73 na Androida, więc nie jest jasne, czy trafi na stabilny kanał z 73, ale powinno nadejść w pewnym momencie, jeśli nie.

  Jak długo trwają Omegle Bans?

Poza menedżerem pobierania Omnibar otrzymuje ikonę udostępniania i przycisk edycji, co teoretycznie powinno ułatwić udostępnianie adresów URL. W przeszłości był to problem, ponieważ długie naciśnięcie adresu URL nie powodowało natychmiastowego wyświetlenia okna dialogowego wycinania / kopiowania / wklejania, ale zamiast tego po prostu zaznaczało adres URL. Drugie długie naciśnięcie zwykle podświetla pojedyncze słowo, po czym użytkownicy musieliby ręcznie wybrać cały adres URL, zanim zobaczą opcje wycinania / kopiowania / wklejania. Innymi słowy: nie było to wcale intuicyjne, a to nowe okno dialogowe udostępniania / edycji powinno bardzo pomóc.

Więcej zalet systemu operacyjnego Chrome

Pulpit systemu operacyjnego Google Chrome

Ponieważ jest to cały system operacyjny, system operacyjny Chrome otrzymuje własne specyficzne funkcje z każdą nową wersją – rzeczy, które albo nie mają sensu w przeglądarce Chrome, albo w ogóle się do niej nie odnoszą.

Chrome OS 73 nie różni się niczym od innych, z różnymi zabójczymi nowymi funkcjami dla użytkowników Chrome OS. Większość tego otacza Crostiniego – możliwość uruchamiania aplikacji na Linuksa w systemie operacyjnym Chrome – ale poza tym dzieje się też kilka innych całkiem fajnych rzeczy.

Po pierwsze, będziesz mógł ustawić gęstość wyświetlania aplikacji Linuksa i powinno to zapisać twoje ustawienie, aby uzyskać te same wrażenia za każdym razem, gdy uruchomisz tę aplikację. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę i wybierz gęstość. Boom, gotowe.

Będziesz także mógł montować pliki Google Play, Dysk i inne pliki bezpośrednio w systemie Linux, korzystając z natywnej aplikacji Pliki. Po prostu kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Udostępnij Linuksowi”. Będzie wtedy dostępny z poziomu aplikacji Linux w systemie operacyjnym. Podobnie aplikacje na Linuksa będą również (ostatecznie) mieć dostęp do dysków USB.

Mówiąc o plikach i strukturze plików, wielu z was z przyjemnością dowie się, że w końcu będzie można tworzyć foldery bezpośrednio w Moich plikach. Wcześniej można było dodawać tylko nowe foldery w katalogu Pobrane, ale w 73 już tak nie jest. Powinno to zapewnić znacznie lepszą organizację plików.

Wreszcie, Chrome OS 73 może uzyskać natywną obsługę znaczników PDF. Jest to obecne w Chrome 73 na kanale beta, ale obecnie znajduje się za flagą (chrome: // flags # pdf-annotations), ale istnieje możliwość, że nadal znajdzie się w stabilnej wersji. Umożliwi to użytkownikom pisanie, rysowanie i wykonywanie innych czynności w plikach PDF bez konieczności stosowania dodatkowych aplikacji lub rozszerzeń.

  Jak zmienić ikonę skryptu AutoHotKey w systemie Windows 10

Czego można się spodziewać po Chrome 74 (i nie tylko)

Spodziewamy się, że większość (jeśli nie wszystkie) tych rzeczy trafi do Chrome w 73 roku, ale widzieliśmy również przebłyski rzeczy, które powinny zacząć się pojawiać w 74 i później. Oto krótkie spojrzenie na to, czego można się spodziewać po 73:

Blokowanie wykrywania incognito: niektóre witryny wykrywają, kiedy użytkownicy przeglądają w trybie incognito, aby zablokować określone funkcje. Google pracuje nad sposobem aby temu zapobiec. Jest zasugerowane, że pojawi się pod flagą w Chrome 74 i miejmy nadzieję, że ujrzy pełne wydanie w 76.
Obsługa dźwięku w aplikacjach na Linuksa: obecnie aplikacje na Linuksa w systemie operacyjnym Chrome (które są nadal w wersji beta) nie obsługują wyjścia audio. Że lwydaje się zmieniać w systemie operacyjnym Chrome 74… Przynajmniej miejmy nadzieję.
Wirtualne komputery stacjonarne w systemie operacyjnym Chrome: jest to coś, czego użytkownicy systemu operacyjnego Chrome chcieli od dawna i tak jest wygląda na to, że jest już w toku. Nie ma planowanej wersji na ten rok, ale jest to coś, na co można się doczekać.

Oczywiście są to tylko największe funkcje w Chrome i Chrome OS 73 – jest mnóstwo mniejszych funkcji ukrytych pod maską, które sprawiają, że wszystko działa lepiej. Jeśli chcesz zobaczyć bardziej wyczerpującą listę rzeczy, które są obecnie planowane, możesz sprawdzić Strona stanu Chrome. Pamiętaj tylko, że dzieje się tutaj dużo dev-talk, więc jest to niezwykle trudne do przeanalizowania.

I znowu, chociaż spodziewamy się, że wszystkie (lub przynajmniej większość) z tych funkcji pojawią się w 73, zawsze istnieje możliwość, że nie pojawią się one w ostatecznej wersji lub nie pojawią się do późniejszej wersji.

Twoja instalacja Chrome zostanie automatycznie zaktualizowana po wydaniu nowej przeglądarki. Możesz także kliknąć menu> Pomoc> O Google Chrome, aby w dowolnym momencie sprawdzić dostępność aktualizacji.

x