Co obejmuje kontrola środowiskowa w przedszkolu?

Zdrowie i dobro Twojego dziecka jest najwyższym priorytetem każdego rodzica, ale kiedy zostawiasz swoje dzieci w przedszkolu, skąd wiesz, że są w dobrych rękach? Istnieją różne zasady, których muszą przestrzegać przedszkola, w tym sprawdzanie przeszłości wszystkich swoich pracowników.

Ale co pociągają za sobą te kontrole i jak możesz mieć pewność, że niczego nie przeoczyli. W tym przewodniku powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o sprawdzaniu przeszłości w przedszkolu, w tym o tym, jak samodzielnie sprawdzić przeszłość personelu.

Kiedy odstawiasz swoje dziecko do przedszkola, czy kiedykolwiek zatrzymujesz się i zastanawiasz, z kim je zostawiasz? W przedszkolu chodzi o zaufanie, a kiedy opuszczamy nasze dzieci, ufamy poszczególnym osobom i ośrodkowi, że będą się nimi właściwie opiekować.

Ale skąd możemy mieć pewność, że tak jest? Istnieje wiele praw i przepisów regulujących branżę opieki nad dziećmi, a osoby pracujące w tym sektorze powinny przejść rygorystyczną weryfikację przed podjęciem pracy.

U podstaw tego procesu weryfikacji leży sprawdzenie przeszłości. Ale co dokładnie obejmuje to sprawdzenie przeszłości i czy jest szansa, że ​​może przeoczyć coś ważnego?

W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, czego oczekuje się podczas sprawdzania przeszłości w przedszkolu. Powiemy Ci również, w jaki sposób możesz samodzielnie sprawdzić personel przedszkola, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach i polecić najlepsze miejsca do korzystania.

Najlepsza witryna do sprawdzania tła w przedszkolu

Nasi badacze testowali wszystkie najpopularniejsze publiczne witryny sprawdzające przeszłość, aby zobaczyć, które najlepiej ujawniają dokładne informacje o pracownikach przedszkoli.

Teraz przekazali nam informacje i jesteśmy w stanie ujawnić trzy najważniejsze witryny, w których można znaleźć dokładne i istotne informacje na temat personelu przedszkola i szybko je znaleźć. Oni są:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified to doskonała, wszechstronna witryna służąca do sprawdzania przeszłości i umożliwiająca szybkie i dokładne wyszukanie wszystkich istotnych informacji na temat personelu przedszkola. Była to najdokładniejsza ze wszystkich stron, które testowaliśmy, i nawet nie potykała się, kiedy podawaliśmy jej mylące informacje.

Generują szczegółowe raporty ze wszystkimi informacjami przedstawionymi klientom w łatwym do prześledzenia stylu. Możesz być na bieżąco z postępem wyszukiwania za pomocą doskonałego pulpitu nawigacyjnego lub ich płynnych i dobrze zaprojektowanych aplikacji na iOS i Androida. Istnieje również elastyczny zespół obsługi klienta, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

Firma BeenVerified ma również bardzo rozsądną cenę. Podstawowa subskrypcja kosztuje zaledwie 26,89 USD miesięcznie lub możesz zapłacić zaledwie 17,48 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. Jak na tak dokładną i dokładną obsługę to rewelacyjna cena.

2. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder był w stanie zapewnić nieomylną dokładność podczas naszych testów, a dzięki dokładności jest to najbardziej ceniona funkcja do sprawdzania przeszłości w przedszkolu, są one wysoce zalecane. TruthFinder nie pomylił się, nawet przy złożonych zapytaniach. Chociaż szybkość ich pracy nie była tak spójna, jak w przypadku niektórych innych witryn, ich raporty były pierwszorzędne

Pulpit nawigacyjny i aplikacje mobilne również były imponujące, a wszystkie znalezione informacje zostały zebrane w dobrze zorganizowany i przystępny raport, który był bardzo przyjazny dla użytkownika.

TruthFinder ma również responsywny zespół obsługi klienta 24/7 dostępny pod bezpłatnym numerem. Istnieje autentyczne poczucie, że klient jest dla nich najważniejszy i to zawsze dodaje otuchy.

3. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate była najszybszą witryną, którą przetestowaliśmy, ale ta szybka usługa nie oznaczała, że ​​pogorszyła dokładność. Ta strona dostarczyła imponujących i szczegółowych informacji i zrobiła to szybko. W rzeczywistości szybciej niż każda inna witryna, którą testowaliśmy.

Instant CheckMate oferuje również fajne aplikacje i dobry pulpit nawigacyjny. Ich obsługa klienta była bardzo pomocna, a ich raporty, choć szczegółowe, nigdy nie były zbyt trudne do rozszyfrowania.

Za 34,78 USD miesięcznie lub ze zniżką, trzymiesięczną subskrypcję za 27,82 USD miesięcznie, nie są one najtańszą witryną w okolicy. Ale jeśli potrzebujesz szybkości i dokładności, zdecydowanie warto zapłacić trochę więcej.

Co to jest sprawdzenie przeszłości?

Weryfikacja przeszłości to zautomatyzowane narzędzie internetowe, które przeszukuje publicznie dostępne informacje w celu sporządzenia szczegółowego raportu na temat historii każdego obywatela USA.

Nie jest to powszechnie znane, ale tak naprawdę istnieje ogromna ilość informacji na temat wszystkich osób w USA, które znajdują się w domenie publicznej. Dostęp do tych informacji był kiedyś czasochłonnym i żmudnym zadaniem, które wymagało ręcznego przeszukiwania plików papierowych.

Jednak pojawienie się cyfryzacji to zmieniło i obecnie ogromna większość danych publicznych jest przechowywana w ogromnych bazach danych. Wiele z tych danych jest dostępnych online, a dostępne informacje obejmują między innymi:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Posiadane licencje
Historia edukacji (liceum i college)
Historia zatrudnienia
Autoryzacja do pracy
Historia kredytowa
Rekord jazdy
Profile w mediach społecznościowych

Branża sprawdzania przeszłości powstała w odpowiedzi na ten rozwój. Stworzyli narzędzia i algorytmy, które są w stanie przeszukać te publiczne rejestry w ciągu kilku minut i zebrać informacje z setek różnych źródeł w ciągu zaledwie kilku minut.

Wraz z rozwojem technologii, jej zastosowania i kontrole przeszłości mają teraz wiele zastosowań, w tym:

Sprawdzanie zatrudnienia – pracownicy często lubią przeprowadzić kontrolę przeszłości przed zatrudnieniem kogoś, aby upewnić się, że ich CV jest poprawne i nie ukrywają niczego, co mogłoby ich powstrzymać przed zatrudnieniem.
Wynajem mieszkania – wielu właścicieli lubi sprawdzać tożsamość najemców przed wynajęciem mieszkania lub domu.
Kontrole karne – niektórzy ludzie często lubią przeprowadzać kontrole sąsiadów i innych osób w swoim życiu, aby upewnić się, że ukrywają tajemną kryminalną przeszłość.
Dowiedz się więcej o kimś – wszyscy mamy w swoim życiu tę tajemniczą osobę, o której chcielibyśmy wiedzieć więcej. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć więcej, sprawdzenie przeszłości to szybki i łatwy sposób, aby to zrobić.
Znalezienie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – jeśli masz dawno zaginioną ciocię, kuzynkę lub przyrodnią siostrę, którą chciałbyś wytropić, ale nie masz danych kontaktowych, sprawdzenie przeszłości może pomóc Ci szybko i łatwo ją znaleźć.
Dowiedzenie się, jakie informacje o tobie są tam – przed złożeniem podania o pracę lub po prostu z ciekawości możesz chcieć wiedzieć, jakie informacje o sobie są publicznie dostępne. Sprawdzenie przeszłości to szybki i łatwy sposób, aby się tego dowiedzieć.

Ważne jest rozróżnienie między witrynami profesjonalnymi sprawdzającymi przeszłość a witrynami publicznymi.

Weryfikacja przeszłości do celów zatrudnienia jest regulowana przez szereg przepisów, w szczególności ustawę Fair Credit Reporting Act (FCRA). Mają one na celu powstrzymanie firm od przeprowadzania kontroli przeszłości w celu nieuzasadnionej dyskryminacji ludzi. Profesjonalne witryny są zaprojektowane tak, aby automatycznie przestrzegać tych różnych zasad i przepisów oraz pomijać informacje, które są niedozwolone.

Publiczne witryny sprawdzające tożsamość mogą być używane przez każdego i nie podlegają takim przepisom. Mogą ujawniać wszelkie informacje znajdujące się w domenie publicznej, co oznacza, że ​​czasami zawierają więcej informacji. Ale tych witryn nie można używać do celów zawodowych.

Co to jest sprawdzenie przeszłości w przedszkolu?

W 2014 r. Zaktualizowano federalny grant blokowy na opiekę nad dziećmi i rozwój. Jest to prawo, które zobowiązuje wszystkie stany USA do wdrożenia zasad ochrony dzieci w placówkach opiekuńczych.

Ta aktualizacja tego prawa nałożyła na każdy stan obowiązek przeprowadzania „kompleksowych kontroli przeszłości” w każdej regulowanej placówce opieki nad dziećmi lub placówce opiekuńczej.

Kluczową definicją, którą należy tu zauważyć, jest „regulowana” placówka lub dostawca opieki nad dziećmi. Oznacza to, że prawo ma zastosowanie do każdego takiego obiektu licencjonowanego przez państwo. Jeśli Twój dostawca opieki dziennej nie jest licencjonowany w ten sposób, prawdopodobnie będzie to mniejsza placówka, na przykład w domu. Nawet wtedy te obiekty są zachęcane do przestrzegania odpowiednich norm.

Licencjonowani dostawcy muszą spełniać wymogi BHP, przechodzić regularne inspekcje i sprawdzać przeszłość wszystkich pracowników. Nieuregulowani dostawcy nie muszą tego robić, ale jeśli chcą zapewnić rodzicom zaufanie, powinni to zrobić.

Co obejmuje sprawdzenie przeszłości w przedszkolu?

Podczas gdy wymóg przeprowadzania kontroli wszystkich pracowników przedszkola wynika z prawa federalnego, to poszczególne stany mają obowiązek zapewnić ich przeprowadzenie. Również poszczególne państwa decydują, jak zdefiniować termin „kompleksowy”.

W rezultacie rodzaj kontroli przeszłości, jakim podlega personel przedszkola, będzie różny w zależności od stanu, w którym pracują.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz oczekiwać, że sprawdzenie przeszłości w przedszkolu obejmie wyszukiwanie następujących informacji:

Historia kryminalna – przeszukiwanie baz danych kryminalnych na poziomie federalnym i stanowym w celu sprawdzenia, czy w aktach nie ma żadnych rejestrów karnych. Zgodnie z FCRA pracodawcy mogą legalnie przeglądać zapisy z ostatnich siedmiu lat.
Rejestr przestępców seksualnych – należy przeszukać Krajowy Rejestr Przestępców Seksualnych Krajowego Centrum Informacji o Przestępczości oraz wszelkie rejestry lub repozytoria stanowe.
Rejestry nadużyć lub zaniedbań – należy znaleźć wszelkie zapisy dotyczące stanowych rejestrów krzywdzenia dzieci lub zaniedbań.
Odciski palców – przeszukiwanie bazy danych odcisków palców FBI w celu upewnienia się, że wnioskodawcy są powiązani z wszelkimi nierozwiązanymi przestępstwami.

Ograniczenia kontroli przeszłości w przedszkolu

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące sprawdzania przeszłości w przedszkolu, które mogą budzić obawy niektórych rodziców.

Po pierwsze, wszystkie kontrole baz danych i rejestrów będą obejmowały tylko pięć lat. Dlatego też wnioskodawca z bardziej historycznym wpisem może nadal być zatrudniony w regulowanym przedszkolu.

Kontrole te trzeba powtarzać, ale tylko co pięć lat. Oznacza to, że jest możliwe, że osoba będąc zatrudniona może popełnić przestępstwo i przez kilka lat ukrywać to przed pracodawcą.

Chociaż kontrole rejestru karnego są wymagane na szczeblu federalnym i stanowym, nie ma takiego wymogu na szczeblu hrabstwa. Zaleca się sprawdzenie hrabstwowych rejestrów karnych, ale nie jest to obowiązkowe.

Istnieją również pewne ograniczenia dotyczące tego, co można znaleźć podczas sprawdzania przeszłości. Wszystkie witryny sprawdzające w tle korzystają z różnych źródeł danych i chociaż mają one być aktualne, niektóre są w tym lepsze niż inne. Dlatego jest możliwe, że w ramach kontroli przeszłości w przedszkolu można pominąć istotne informacje.

Jak przeprowadzić własną weryfikację pracowników przedszkola

Jeśli martwisz się ryzykiem, jakie personel przedszkola może stanowić dla Twoich dzieci, lub po prostu chcesz mieć spokój ducha, możesz samodzielnie przeprowadzić weryfikację przeszłości.

Publiczne witryny sprawdzające przeszłość mogą być kompleksowe, szybkie, a nawet ujawniać więcej informacji niż witryny profesjonalne.

Są również łatwe w obsłudze, a do działania potrzebujesz jedynie minimalnej ilości informacji. Jeśli znasz nazwę dostawcy opieki dziennej i miasto, w którym mieszkają, powinno to wystarczyć, aby umożliwić placówce zebranie obszernego raportu z kontroli przeszłości, który powie Ci wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Jedyną trudnością związaną z przeprowadzeniem sprawdzenia przeszłości jest podjęcie decyzji, z której z wielu witryn obecnie dostępnych na rynku należy skorzystać. Ale w tym też możemy Ci pomóc.

Podsumowanie

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i dobro twoich dzieci, więc kiedy zostawiasz je w żłobku, chcesz mieć pewność, że są one w 100% bezpieczne.

Zgodnie z prawem federalnym wszyscy pracownicy przedszkoli muszą przejść kontrolę przeszłości, aw tym przewodniku wyjaśniliśmy, jakie informacje są brane pod uwagę. Ale omówiliśmy również, gdzie istnieją luki w wytycznych, które mogą pozwolić niektórym osobom przedrzeć się przez sieć.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest w dobrych rękach w przedszkolu, możesz przeprowadzić własne sprawdzenie przeszłości, aby upewnić się, że w przeszłości nie ma niczego, o co musisz się martwić.

W tym artykule wyjaśniliśmy, jak to zrobić, a także zaleciliśmy korzystanie z trzech najpopularniejszych witryn sprawdzających w tle.

Czy masz dzieci w przedszkolu? Czy martwiłeś się o ich bezpieczeństwo lub kogokolwiek z personelu i zdecydowałeś się przeprowadzić kontrolę przeszłości? Czy ten czek ujawnił coś, czego się nie spodziewałeś? Czy to cię uspokoiło, czy potwierdziło twoje najgorsze obawy? Z której witryny sprawdzania przeszłości korzystałeś?

Zawsze czekamy na opinie i historie naszych czytelników, więc jeśli masz jakieś doświadczenia, którymi chciałbyś się podzielić lub wskazówki dla naszych czytelników, podziel się nimi, korzystając z pola komentarza poniżej.