Co obejmuje subskrypcja Nintendo Switch Online?

Plik Nintendo Switch Online subskrypcja obejmuje kilka funkcji, w tym rozgrywkę online, dostęp do klasycznych tytułów, zapisywanie w chmurze, aplikację na smartfony i nie tylko. Ale czy jest to warte swojej ceny? Oto krótkie zestawienie funkcji i kosztów.

Co to jest Nintendo Switch Online?

Nintendo Switch Online to usługa online oparta na subskrypcji Nintendo dla konsoli Nintendo Switch i Switch Lite. Działa za pośrednictwem aplikacji na smartfony, która umożliwia dostęp i interakcję z ekskluzywnymi funkcjami dostępnymi tylko dla subskrybentów Nintendo Switch Online.

Możesz grać w gry wieloosobowe na Nintendo Switch bez połączenia z Internetem, ale wszyscy gracze muszą znajdować się razem w tym samym pokoju, co nazywa się „grą lokalną”. Dzięki subskrypcji Nintendo Switch Online możesz grać w gry wieloosobowe z innymi subskrybentami z całego świata.

Jeśli posiadasz gry przeznaczone wyłącznie dla wielu graczy, na przykład Fortnite lub Overwatch, usługa Nintendo Switch Online jest niezbędna, aby uzyskać pełne wrażenia z gry.

Ile kosztuje Nintendo Switch online?

Istnieją dwa plany cenowe Nintendo Switch Online:

Indywidualny:
Jeden posiadacz konta Nintendo
1 miesiąc za 3,99 USD
3 miesiące za 7,99 USD (oszczędzasz 3,98 USD)
12 miesięcy za 19,99 USD (oszczędzasz 27,89 USD)

Rodzina:
Do ośmiu posiadaczy kont Nintendo
12 miesięcy, 34,99 USD

Jeśli dzielisz konsolę Nintendo Switch z więcej niż jedną osobą, możesz zaoszczędzić na całkowitym koszcie rocznego członkostwa na osobę. Nintendo pobiera niższe opłaty niż jej konkurenci za usługi online premium. Poza tym im więcej osób masz w swojej grupie rodzinnej, tym więcej zaoszczędzisz.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w Nintendo Switch Online, zdecydowanie zalecamy zakup jednej z rocznych subskrypcji, ponieważ zaoszczędzisz niezłą część zmian. Roczni abonenci (rodzina lub osoby indywidualne) również uzyskują dostęp do ofert specjalnych (więcej o tym później).

Rozgrywka online

Jeśli chcesz grać ze znajomymi lub mieć kilka gier dla wielu graczy na Nintendo Switch, zakup subskrypcji Nintendo Switch Online to nic trudnego.

Ponad 1000 tytułów korzysta z funkcji Nintendo Switch Online. Jeśli zastanawiasz się, które gry są używane z Nintendo Switch Online, możesz je filtrować na Strona sklepu Nintendo.

Dostęp do NES Classics

Dwie pary rąk trzymających przełączniki Nintendo grające

Subskrypcja Nintendo Switch Online zapewnia dostęp do kilku tytułów NES, w tym The Legend of Zelda, Super Mario Bros. i Donkey Kong. Obecnie na Nintendo Switch dostępnych jest ponad 60 tytułów na NES i Super NES.

Możesz grać w gry z różnymi filtrami wizualnymi, a także możesz grać w nie solo. Niektóre tytuły pozwalają także na rozgrywkę w trybie współpracy dla dwóch graczy lub nawet w trybie współpracy online.

Chmura zapisywania danych

Ponieważ usługa Nintendo Switch Online jest połączona z Twoim kontem Nintendo, usługa zapisywania danych w chmurze oznacza, że ​​nie stracisz zapisanych danych, nawet jeśli Twój Nintendo Switch zostanie zgubiony lub skradziony.

Jeśli jednak Twoje członkostwo Nintendo Switch Online wygaśnie, nie będziesz mieć dostępu do kopii zapasowych zapisanych danych w chmurze; aby odzyskać dostęp, musisz dokonać ponownej subskrypcji w ciągu 180 dni.

Aplikacja na smartfony

Aplikacja na smartfony Nintendo Switch Online umożliwia graczom z subskrypcją Nintendo Switch Online prowadzenie rozmów głosowych ze znajomymi podczas grania w gry na konsoli.

W chwili pisania tego tekstu aplikacja online obsługuje tylko kilka następujących gier:

Splatoon 2
Mario Kart 8 Deluxe
RAMIONA
Mario Tennis Aces
Super Smash Bros. Ultimate

Specjalne oferty

Usługa subskrypcji Nintendo Switch Online oferuje również specjalne oferty i gratisy. Subskrybenci uzyskują dostęp do kontrolerów Super Nintendo Entertainment System, kuponów na gry, które można wymienić w eShopie, oraz ekskluzywnego sprzętu w grze Splatoon 2.

Sprawdź Strona z ofertami specjalnymi Nintendo Switch dla członków Nintendo Switch Online.

Bezpłatna wersja próbna

Jeśli nie masz pewności, czy subskrypcja jest dla Ciebie odpowiednia, Nintendo oferuje bezpłatną siedmiodniowy bezpłatny okres próbny. Aktywacja jest łatwa – po prostu uruchom eShop na swoim Nintendo Switch. Wybierz „Nintendo Switch Online” na pasku po lewej, a następnie wybierz „Bezpłatna wersja próbna”.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz kontynuować usługi online, pamiętaj tylko o anulowaniu automatycznego odnawiania przed końcem siedmiodniowego okresu próbnego.

Jeśli nadal nie wiesz o usłudze subskrypcji i jej ofercie, Nintendo ma przydatne wykres porównania dla subskrybentów i osób niebędących subskrybentami.

Subskrypcja Nintendo Switch Online jest tańsza niż to, co oferują konkurenci, a lista tytułów znacznie wzrosła od czasu wydania Nintendo Switch w 2017 roku. Z ponad 1000 tytułów, kilkoma tytułami AAA i innymi, Nintendo Switch Online jest warte 20 dolarów za sztukę. rok.

Nawet jeśli nie planujesz grać online lub darmowe tytuły NES nie przemawiają do Ciebie, możliwość tworzenia kopii zapasowych danych jest nadal niezwykle ważną funkcją.