Co oznacza about:blank w Chrome/Firefox lub Safari?

Czy kiedykolwiek próbowałeś uzyskać dostęp do dowolnej witryny, ale widziałeś „about:blank” w polu adresu URL, w którym powinien znajdować się żądany adres URL?

Czasami zdarza się i nie ma się czym martwić.

Jesteś we właściwym miejscu, jeśli chcesz dowiedzieć się, co oznacza about:blank i jak usunąć about:blank z różnych przeglądarek.

Zacznijmy!

Co to jest: puste?

Bez względu na to, której przeglądarki używasz Chrome, Safari lub innej – słowo „about:blank” po prostu odnosi się do pustej strony błędu. Jeśli przeglądarka internetowa nie ma nic do wyświetlenia, pojawi się strona about:blank. Każda przeglądarka ma wbudowaną stronę about:blank.

Składnik „about:” adresu instruuje przeglądarkę internetową, aby wyświetlała podstawowe, wbudowane strony. Na przykład w przeglądarce Chrome możesz wpisać „about:downloads”, aby sprawdzić listę plików, które zostały już pobrane.

Może się również pojawić, jeśli Twoja przeglądarka nie zawiera skonfigurowanej strony głównej lub jeśli wpisana witryna nie istnieje. Właściwie nie musisz naprawiać about:blank page; w rzeczywistości może to być nawet korzystne. Na przykład pasek about:blank URL w przeglądarce Chrome działa dokładnie tak samo, jak pasek wyszukiwania.

Dlaczego pojawia się about:blank Page?

Co powoduje, że ta pusta strona pojawia się okresowo? Cóż, odpowiedź jest taka, że ​​na ekranie może pojawić się pusta strona z wielu powodów, w tym dostępu do witryny zainfekowanej złośliwym kodem, gdy przeglądarka nie jest pewna, do czego uzyskać dostęp i tak dalej.

Oto kilka głównych przyczyn:

 • Nieprawidłowy lub problematyczny adres URL
 • Kłopoty z połączeniami internetowymi
 • Gdy przeglądarka nie jest pewna, co dalej robić
 • Problemy z pamięcią podręczną
 • Próba uzyskania dostępu do złośliwej witryny
 • Więcej dodatków i wtyczek do przeglądarek

Strona „about:blank” nie jest niebezpieczna, ponieważ nie występuje z powodu jakiegoś złośliwego kodu lub złośliwego oprogramowania. Jednak złośliwe oprogramowanie może sprawić, że będzie się pojawiać częściej, jeśli przeglądarka ustawi pusty adres URL jako standard ochrony antywirusowej.

Czy korzystanie z about:blank Page ma jakieś zalety?

Gdy ktoś przegląda Internet i natrafia na niewłaściwą stronę internetową, zamiast otwierać złośliwe strony, zostanie wysłany na adres about:pusty URL, co chroni użytkownika przed złośliwym oprogramowaniem infiltrującym system.

Jako strona główna przeglądarki wiele osób korzysta z about:blank. To otwiera pustą stronę za każdym razem, gdy użytkownik uruchamia przeglądarkę. Ta technika pozwala użytkownikowi zatrzymać przeglądarkę przed otwieraniem dodatkowych witryn.

Dodanie pustego miejsca na stronie startowej pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość danych, unikając jednoczesnego ładowania kilku niepotrzebnych witryn.

Czy istnieje sposób, aby zatrzymać about:puste strony przed pojawianiem się?

Jako wbudowany plik przeglądarki, zablokowana strona about:blank nie może zostać usunięta. Możesz uzyskać about:blank w przeglądarce systemowej podczas próby połączenia z zastrzeżoną witryną ze względów bezpieczeństwa.

Strona nie załaduje się, jeśli przeglądarka znajdzie zagrożenie, co zdarza się często. Gdy tak się stanie, Twoja przeglądarka internetowa wyświetli about:blank, ponieważ musi coś wyświetlić.

Możesz jednak zmienić stronę startową z about:blank. Zablokowanej strony about:blank nie można całkowicie wyłączyć, ale zwykłą stronę about:blank można zastąpić innym adresem URL. A oto kroki, aby usunąć about:pustą zwykłą stronę w różnych przeglądarkach internetowych.

Usuwanie about: puste w Chrome

 • Otwórz Chrome i wybierz Ustawienia z menu, które pojawi się po kliknięciu symbolu trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.
 • Kliknij opcję „przy starcie” z menu nawigacyjnego i wybierz „Otwórz określoną stronę lub zestaw stron”.
 • A następnie usuń about:blank i wprowadź nowy adres URL, który chcesz wyświetlić, wybierając „Dodaj nową stronę”.

Dodatkowo możesz również przejść bezpośrednio do ustawienia „Przy starcie” za pomocą tego adresu URL. Po prostu wklej poniższy adres URL do paska wyszukiwania Chrome i kliknij Enter.

chrome://settings/onStartup

Usuwanie about:blank w Firefoksie

 • Otwórz menu ustawień, otwierając Firefoksa i klikając trzy poziome paski w prawym górnym rogu.
 • Wybierz kartę Strona główna, a następnie kliknij „Niestandardowe adresy URL” obok strony głównej i opcji nowych okien.
 • Teraz usuń about:blank i wstaw adres URL, którego chcesz użyć dla strony głównej i nowej karty.

podobnie jak w przeglądarce Chrome, możesz uzyskać bezpośredni dostęp do menu niestandardowych adresów URL, korzystając z następującego adresu URL.

about:preferences#home

Usuwanie about:blank w Safari.

 • Po uruchomieniu przeglądarki wybierz Preferencje w menu Safari.
 • Przełącz na kartę Ogólne.
 • Zmień about:blank na inny adres URL witryny zamiast domyślnej strony głównej.

Możliwe, że Twoja przeglądarka jest skonfigurowana do uruchamiania ze standardową stroną about:blank, jeśli zawsze widzisz ją po otwarciu nowej karty. Po prostu zmień swoją stronę główną na dowolną, po usunięciu about:blank default page.

Zawijanie

Nie ma powodu martwić się o: pustą stronę. Czasami jest to po prostu wskazówka, że ​​Twój procesor blokuje jakiś szkodliwy program. Wiele programów antywirusowych przekierowuje użytkowników na stronę about:blank w celu zabezpieczenia systemu zamiast dostępu do szkodliwej witryny.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w zrozumieniu, co oznacza about:blank w przeglądarkach internetowych. Możesz również zainteresować się propagacją domeny i narzędziami do jej śledzenia.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?