Co oznacza CTFU i kiedy go używać?

Udostępnij teraz w social media:

Dzięki technologii i Internetowi SMS-y stały się naszym głównym środkiem komunikacji, a skróty, slang i emotikony zajmują centralne miejsce.

Oczywiście jest czas i miejsce, w którym skróty i żargon są dozwolone, a my pokażemy Ci dokładnie, jak możesz go efektywnie używać, zaczynając od CTFU.

Co oznacza CTFU?

CTFU to slang internetowy oznaczający Cracking the f *** up i jest najczęściej używany na portalach społecznościowych, gdy rozmawiasz ze znajomymi i osobami, z którymi nie masz żadnych relacji zawodowych.

Jest powszechnie używany do wyrażania rozbawienia, podobnie jak w przypadku ROFL, LOL lub ROFLMAO.

  Jak organizować skróty w folderach na iPhonie i iPadzie

Jednak używanie go jest dość ograniczone ze społecznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę, że F w CTFU jest akronimem dla wulgaryzmów.

Znaczenie CTFU

Kiedy mogę używać CTFU?

Jak wspomniano wcześniej, CTFU jest najczęściej używane jako forma slangu internetowego na platformach mediów społecznościowych lub forach publicznych.

Pamiętaj jednak, że w przeciwieństwie do LOL, ROFL lub ROFLMAO, CTFU nie jest tak dobrze znane, więc możesz zostać źle zrozumiany, jeśli użyjesz go z niewłaściwymi ludźmi.

Co więcej, ponieważ CTFU pokazuje, że znalazłeś coś (na przykład komentarz lub zdjęcie), co jest bardzo zabawne, nie używaj tego zbyt często, w przeciwnym razie ryzykujesz utratę wiarygodności.

Na koniec pamiętaj, że CTFU może być używane jako samodzielna odpowiedź lub mogą mu towarzyszyć dodatkowe komentarze. Tak czy inaczej, zostanie dostarczona ta sama ogólna wiadomość.

  CameraTweak 2 dodaje gesty, minutnik i inne funkcje do aplikacji aparatu w systemie iOS 7

Oto przykład, kiedy używać CTFU:

Osoba 1: Spójrz na ten zabawny film o kotach!

Osoba 2: CTFU, nie mogę w to uwierzyć!

Kiedy nie powinienem używać CTFU?

CTFU nigdy nie powinno być używane podczas formalnych rozmów, na przykład z pracodawcami, klientami lub rówieśnikami, z którymi nie pragniesz innych niż zawodowych relacji.

Dodatkowo, ponieważ skrót zawiera wulgaryzmy, nie należy go używać w rozmowie z osobami, które szanujesz, takimi jak rodzice, dziadkowie czy osoby starsze.

Jako dodatkowa wskazówka, spróbuj powstrzymać się od używania CTFU, gdy tak naprawdę nie znajdziesz czegoś, co byłoby aż tak zabawne, ponieważ wystarczy LOL lub śmiejące się emoji.

Oto przykład, kiedy NIE używać CTFU:

Klient: Myślę, że powinniśmy zapłacić twojej firmie tylko 1000 $ z obiecanych 2000 $.

  Jak firma Microsoft zamierza ulepszyć przeglądarkę Google Chrome

Ty: CTFU!

WNIOSEK: Znaczenie CTFU

Aby podsumować, oto wszystko, co musisz wiedzieć o CTFU:

Unikaj używania go w środowisku pracy
Powinien być używany głównie w formie tekstowej
Wyraża niezwykle wysoki poziom rozbawienia
Unikaj używania go z osobami, z którymi nigdy nie użyłbyś wulgaryzmów
Staraj się go nie nadużywać, chyba że to, na co odpowiadasz, jest naprawdę zabawne

Mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił, kiedy powinieneś lub nie powinieneś używać CTFU w rozmowie, i że pomógł ci lepiej zrozumieć dzisiejszy język.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo używać slangu internetowego lub jak uniknąć przypadkowego użycia go w niewłaściwym momencie, zostaw nam swoje sugestie w sekcji komentarzy poniżej.

Odpowiednio zaktualizujemy artykuły i napiszemy nowe poradniki obejmujące inne popularne slangowe słowa.

x