Co oznacza „FWIW” i jak z niego korzystasz?

Udostępnij teraz w social media:

Chociaż FWIW nie jest najpopularniejszym slangiem w Internecie, rutynowo trafia do postów na Twitterze, forach dyskusyjnych i czatów. Ale co oznacza FWIW, skąd się wziął i jak go używasz?

Tyle ile jest warte

FWIW oznacza „za to, co warto”. Jest to idiom, który rzadko ma jakiekolwiek dosłowne znaczenie i służy do grzecznego wyrażenia, że ​​ktoś powinien rozważyć opinię, pomysł lub fakt (zwykle dlatego, że jego opinia jest błędna).

Jeśli to pomoże, wyobraź sobie, że FWIW oznacza: „Możesz zignorować to, co powiem, ale myślę, że i tak powinieneś to usłyszeć”. Fraza tak naprawdę nie zmienia ogólnego znaczenia twojego zdania, po prostu dodaje uprzejmego tonu do tego, co mówisz.

  Jak rozszerzyć pamięć masową Xbox Series X | S.

Zamiast więc powiedzieć znajomemu: „Nie masz pojęcia, o czym mówisz, telewizory 4K mają rozdzielczość czterokrotnie większą niż telewizory HD”, możesz po prostu powiedzieć: „FWIW, telewizory 4K mają rozdzielczość czterokrotnie większą niż HD Telewizory ”.

Co ciekawe, FWIW może być również użyte do wprowadzenia do zdania złośliwego, empatycznego, a nawet lekceważącego tonu. Dźwięki te pochodzą głównie z kontekstu, ale z reguły każde użycie „FWIW”, które można zastąpić „FYI”, ma złośliwy ton. („FWIW, pasta do zębów zabija zarazki nieświeżego oddechu”).

Warto zauważyć, że FWIW jest zwykle (ale nie zawsze) używane na początku zdania. Nazywa się to frazą przyimkową i jest używana, aby powiedzieć czytelnikom, że masz zamiar grzecznie zaprzeczyć (lub potwierdzić) niektóre

  Nowe funkcje w Firefoksie 42 dla komputerów stacjonarnych i Androida

x