Co oznacza „GLHF” i jak go używasz?

Podobnie jak GG, GLHF jest kamieniem węgielnym slangu gier komputerowych. Gracze często mówią to na początku rywalizacji w grach wieloosobowych. Ale co oznacza GLHF, skąd się wziął i jak zacząć go używać?

Powodzenia baw się dobrze!

GLHF to skrót od „powodzenia, dobrej zabawy”. Jest używany na początku rywalizacji w grach online, aby stworzyć poczucie sportowej rywalizacji lub dobrych manier. GLHF to coś, co mówisz na początku meczu, a GG (dobra gra) to coś, co mówisz na końcu meczu. Obie frazy pełnią tę samą funkcję, ale są używane na różnych etapach rozgrywki.

Jak można się spodziewać, GLHF to fenomen gier komputerowych opartych na klawiaturze. Rzadko można zobaczyć ten zwrot w grach konsolowych z kontrolerem, chociaż może się pojawić w niektórych sytuacjach. Kiedy się pojawi, nie masz obowiązku w żaden sposób odpowiadać. Ignorowanie GLHF nie jest niegrzeczne – ale uprzejmie jest odwzajemnić ten gest.

Niektórzy ludzie skracają GLHF do GL lub HF. Te mniejsze skróty oznaczają „powodzenia” i „miłej zabawy”.

GLHF to klasyczny PC Gamer Lingo

Zapalony gracz grający w gry na PC.

Podobnie jak GG, GLHF jest podstawą kultury gier konkurencyjnych. Od lat 90. to określenie zyskało popularność dzięki takim grom, jak Quake, Starcraft i Counter-Strike. Trudno jest znaleźć wczesne przykłady tych fraz, ponieważ czaty w grze nigdy nie są odpowiednio nagrywane ani archiwizowane (a kto i tak chciałby je uporządkować?).

Łatwo sobie wyobrazić, jak rywalizujący gracze komputerowi zaczęli używać GLHF i GG. W końcu idea sportowej rywalizacji istnieje od tysiącleci. Gracze na PC, którzy zaczęli używać GLHF i GG w latach 90-tych, dorastali mówiąc rzeczy takie jak „powodzenia” lub „to była świetna gra” na boiskach do softballu i koszykówki. Ma sens tylko to, że ta sama terminologia spłynęłaby do gier konkurencyjnych.

Jeśli już, to długa historia tych fraz (i ich nieustająca popularność) przypomina, że ​​rywalizacja nie jest niczym nowym. A wraz ze stale rosnącą popularnością branży e-sportowej, nasze ulubione skróty graczy nie znikną w najbliższym czasie.

Jak używać GLHF?

Mężczyzna próbuje powiedzieć GLHF na początku gry, ale nie jest pewien, jak to zrobić poprawnie.

Nie musisz mówić GLHF na początku każdej gry online – większość graczy tego nie robi. Ale to miły gest, który zachęca innych do dobrej zabawy. W świecie gier konkurencyjnych tego rodzaju pozytywne nastawienie jest cenne.

Jeśli chcesz użyć GLHF, po prostu zrób to. Możesz go wyrzucić na samym początku gry lub użyć go podczas oczekiwania w lobby gry. Proste „GLHF” wystarczy – nie ma potrzeby zbytniego komplikowania rzeczy dziwną gramatyką lub interpunkcją. Możesz nawet rzucić im krzywą, skracając GLHF do „GL” lub „HF”. Większość ludzi zrozumie, co próbujesz powiedzieć.