Co oznacza „IDGI” i jak z niego korzystasz?

IDGI to popularny skrót internetowy, który trafia do wątków Reddit i komentarzy na Facebooku. Ale co to oznacza? Jak korzystasz z IDGI i skąd się to wzięło?

Nie rozumiem

IDGI to skrót od „Nie rozumiem”. Służy do wyrażenia, że ​​naprawdę nie możesz zrozumieć żartu lub pomysłu. W większości przypadków IDGI służy jako zachęta do uzyskania dodatkowych informacji – „IDGI, proszę mi to wyjaśnić”. Oczywiście może mieć również ton lekceważący lub żartobliwy, tak jak w prawdziwym świecie ma to miejsce w przypadku frazy „nie rozumiem”.

I to naprawdę wszystko! IDGI to zaskakująco prosty slang internetowy. Nawet historia tego słowa, choć długa, jest dość prosta.

IDGI ma długą, pustą historię

Niektóre slangi internetowe, takie jak IKR czy YEET, mają bliskie powiązania z rzeczywistą popkulturą. Inne terminy, takie jak GLHF, mają długą historię w świecie gier konkurencyjnych. Ale IDGI jest trochę odstające. Jest od zawsze, ale nie ma zbyt dużej historii.

IDGI pojawia się na internetowych listach slangu randkowych aż do 1997 roku. Wyobrażalibyśmy sobie, że skrót pochodzi sprzed 1997 r., Ale nie pojawia się w żadnym z późnych lat Listy skrótów z lat 80. lub wczesnych 90 znaleźliśmy w archiwach, takich jak textfiles.com.

Kobieta pisze na starej klawiaturze.

Z tego, co wiemy, IDGI tak naprawdę nigdy nie odcisnęło piętna na świecie. Jest to popularny termin, który wciąż pojawia się w czatach grupowych i wątkach Reddit, ale ludzie nie podjęli żadnych wysiłków, aby śledzić historię tego terminu ani archiwizować jego użycia.

Właściwie jest jeden fragment historii IDGI. W przemęczeniu Hasło ze słownika miejskiego od 2014 roku użytkownik o nazwisku Fieldy502 wysuwa teorię, że IDGI został wynaleziony „wcześniej niż 2004” i ponownie spopularyzowany w 2012 roku przez studentów University of Central Florida.

Ale nie możemy znaleźć nic na poparcie tego dziwnie konkretnego twierdzenia. W rzeczywistości dane z Google Trends, narzędzie śledzące wyszukiwania słów kluczowych, pokazuje, że liczba wyszukiwań hasła IDGI spadła w 2012 roku. Gdyby popularność tego terminu wzrosła w tym roku, można założyć, że więcej osób sprawdziłoby jego definicję w Google.

Jak korzystasz z IDGI?

Mężczyzna zadający sobie pytanie, jak korzystać z IDGI

Jak wspomnieliśmy wcześniej, IDGI jest dość prostym skrótem. Możesz go używać wszędzie tam, gdzie możesz powiedzieć: „Nie rozumiem”.

IDGI może stanowić odpowiedź na żart lub opinię, której nie rozumiesz. Gdyby ktoś wysłał Ci na przykład dziwnego mema, mógłbyś odpowiedzieć prostym „IDGI” lub nawet „IDGI, jaki jest żart?”

Podobnie jak w prawdziwym życiu, możesz używać IDGI, aby być niegrzecznym lub sarkastycznym. Możesz na przykład odpowiedzieć na głupi żart lub opinię: „IDGI, czy opowiadasz dowcip?” Tylko nie spodziewaj się, że w ten sposób zdobędziesz przyjaciół!

Chociaż IDGI nie przestrzega żadnych dziwnych reguł gramatycznych, warto zauważyć, że (i inne nieformalne skróty) są często zapisywane małymi literami (idgi). Możesz swobodnie używać dowolnej formy, w której czujesz się komfortowo.