Co oznacza „IDK” i jak z niego korzystasz?

Fantastyczną rzeczą w społeczności internetowej jest to, jak szybko przesuwa ona granice języka. Słowa, wyrażenia i #tagi pochodzące z Twittera pojawiają się nieustannie w odpowiedzi na wiadomości i media społecznościowe. IDK to jeden z bardziej popularnych skrótów internetowych używanych w nieformalnej komunikacji i memach.

„Nie wiem”

IDK to skrót wyrażenia „Nie wiem” i może być zapisany z dużej lub bez wielkich liter. Według Grammarly, skrót istnieje od około 2002 roku (lub nawet wcześniej), kiedy pojawił się w mowie tekstowej. Na Słownik miejski, fraza została zdefiniowana jako skrócona forma wyrażenia „nie wiem” w komentarzu opublikowanym w 2003 roku.

Skrót jest najczęściej używany i rozumiany przez młodsze pokolenia (pomyśl o pokoleniach Y i Z), ale nie zakładaj się, że ktoś, kto nie jest tak obeznany z technologią lub tekstem, zrozumie, co oznacza to wyrażenie.

Według Google Trends, IDK jest najczęściej używany w Stanach Zjednoczonych, Polsce i Mołdawii. Używanie tego terminu naprawdę zaczęło gwałtownie rosnąć w Internecie w 2007 roku. Popularność skrótu ponownie wzrosła wraz z kolejną znaczącą podwyżką podczas obecnej globalnej pandemii, skupiającej się na memach, prawdopodobnie odzwierciedlając zagubienie ludzi i niepewność co do stanu społeczeństwa w okresie blokady. okres wyłączenia.

Jak korzystać z IDK

IDK powinno być używane jako skrót od „Nie wiem” w wiadomościach tekstowych i komunikatorach internetowych, aby wyrazić niepewność, gdy próbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie lub próbujesz opisać coś nieznanego.

Oto kilka właściwych sposobów używania IDK w tekście:

Nwm co to znaczy.
IDK o tym.
Powinienem odebrać chleb, ale nie wiem, czy sklep jest teraz otwarty.

Jeśli czujesz się wyjątkowo pewnie, powiedzenie na głos IDK grupie przyjaciół wywoła dużo śmiechu i zażenowania (po prostu nie rób tego publicznie, chyba że nie masz wstydu).

Jego znaczenie i semantyka pozostały takie same, ale z czasem pojawiło się kilka odmian.

„IDEK” i inne odmiany

Istnieje kilka odmian IDK, które są powszechne na platformach przesyłania wiadomości. Wszystkie te odmiany mogą być pisane wielką lub nieokapitalizowaną. IDK może służyć do szybkiego odpowiadania na wiadomości, ale w wielu profesjonalnych sytuacjach należy unikać slangu internetowego.

Popularną odmianą jest „IDEK” lub „Nawet nie wiem”. Na przykład „IDEK, kto to jest”.

Możesz użyć skrótu „IDW” lub „Nie chcę”, aby pokazać, że czegoś nie chcesz lub kiedy nie chcesz czegoś robić. Na przykład „IDW, aby iść do parku”.

Użyj „IDTS” lub „Nie sądzę”, aby wyrazić subtelne wątpliwości i niepewność. Na przykład, jeśli nie jesteś pewien, czy klucze są w domu, odpowiedz „IDTS”.

„IDC” lub „Nie obchodzi mnie to” nie należy mylić z IDK, jednak można ich używać w tym samym zdaniu.

Na przykład:

Osoba 1: „Kto to był?”
Osoba 2: „idk i idc”

Przeciwieństwem IDK jest IK (wiem), który jest kolejnym popularnym skrótem internetowym używanym najczęściej w wiadomościach tekstowych. Alternatywnie możesz użyć „IKR”, co oznacza „Wiem, prawda?” i jest zwykle stosowany w kontekście ironicznym.

W IDEK jest mnóstwo slangu online, a jeśli jesteś ciekawy innych skrótów i akronimów internetowych, sprawdź nasze artykuły na GG i IRL.

x