Co oznacza „NGL” i jak z niego korzystasz?

Pomimo popularności NGL na Reddicie i Twitterze, nie zyskało powszechnego użycia niektórych innych skrótów. NGL oznacza „Not Gonna Lie” i nadal jest powszechne w wielu zakątkach sieci.

Nie będę kłamać

NGL to skrót od „nie będę kłamać”. Zwykle jest używany na początku zdania, aby wskazać szczerość lub wrażliwość. Podobnie jak TBH, ton NGL może się zmieniać w zależności od kontekstu. Można go użyć, aby kogoś obrazić, podzielić się swoją szczerą opinią lub otworzyć swoje emocje.

W większości sytuacji NGL służy po prostu do dzielenia się opinią. Możesz powiedzieć: „NGL, nienawidzę hot dogów” lub „NGL, metalowe słomki są zbyt trudne do czyszczenia”. Ale możesz też użyć NGL jako autostrady dla chamstwa, pochlebstw lub zniewagi – tak jak możesz użyć wyrażenia „nie będę kłamać” w prawdziwym życiu.

Historia NGL

Wyrażenie „nie będę kłamać” lub „nie będę kłamać” powstało gdzieś w ciągu ostatnich 100 lat. Zawsze był używany do sugerowania uczciwości lub wrażliwości, chociaż często jest rzucany jako pusty kolokwializm. Innymi słowy, ludzie często mówią „nie będę kłamać” przed lub po opiniach, które w rzeczywistości nie są głębokie, potępiające ani wrażliwe.

Wygląda na to, że „nie będę kłamać” przekształciło się w NGL gdzieś w 2009 lub 2010 roku. Wtedy po raz pierwszy dodano skrót do Słownik miejski i mniej więcej w tym czasie słowo zaczęło nabierać rozpędu Google Trends.

Obecnie NGL osiąga szczyt w Trendach Google, co oznacza, że ​​więcej osób szuka tego słowa w internecie niż kiedykolwiek wcześniej. Wydaje się, że NGL zyskuje na popularności w witrynach takich jak Reddit i Twitter, prawdopodobnie z powodu niedawnego „mieli nas w pierwszej połowie, nie zamierzali kłamać”Mem zapoczątkowany przez Apollosa Hestera.

Jak używać NGL?

Mężczyzna zastanawia się, jak korzystać z NGL w Internecie

Podobnie jak TBH, NGL jest bezpośrednim skrótem popularnego wyrażenia w świecie rzeczywistym. Jeśli wiesz, jak używać wyrażenia „Nie zamierzam kłamać” w prawdziwym życiu, możesz zacząć używać NGL. Słowo nie podlega żadnym dziwnym regułom gramatycznym, więc możesz po prostu wskoczyć do niego, korzystając ze swojego prawdziwego doświadczenia.

Jeśli chcesz powiedzieć znajomemu, że nie lubisz keczupu, możesz powiedzieć: „Ketchup jest paskudny, NGL”. A jeśli chcesz ich obrazić za to, że lubią keczup, możesz powiedzieć: „NGL, keczup jest dla niemowląt”.

NGL, uwielbiamy slang internetowy oparty na wyrażeniach z prawdziwego świata. Inne popularne przykłady to TBH i FWIW, które mogą całkowicie wzmocnić Twoje internetowe słownictwo.