Co oznacza „NVM” i jak z niego korzystasz?

Udostępnij teraz w social media:

Prawdopodobnie widziałeś już skrót NVM w tekście. Oto, co oznacza ten zwykły konwersacyjny żargon internetowy i jak go prawidłowo używać.

Co to znaczy

W przeciwieństwie do większości skróconych terminów slangowych w Internecie, NVM nie jest akronimem. Jest to raczej skrócona wersja „nieważne”. Czasami zobaczysz go również jako „NVMD” lub „NM”.

Nieważne, można je skracać zarówno dużymi (NVM), jak i małymi (nvm), jednak ta ostatnia jest znacznie bardziej powszechna. Często widzisz go online, w aplikacjach do obsługi wiadomości, czatach lub SMS-ach, gdy ktoś chce, aby wszyscy uczestnicy rozmowy zignorowali ostatnią wiadomość.

Początki NVM

NVM był używany od najwcześniejszych pokojów rozmów online. Było często używane, ponieważ ludzie często musieli pisać szybko i wydajnie. Wiele platform komunikacyjnych, takich jak SMS, również miało ścisłe limity znaków, dlatego konieczne było skrócenie dłuższych fraz.

  Jak zsynchronizować arkusze kalkulacyjne Microsoft Excel

Najwyższy wpis dotyczący NVM na Słownik miejski sięga 2003 roku (chociaż jest znacznie starsza) i jest po prostu definiowana jako „nieważne”. Od tego czasu zyskał szerokie zastosowanie w całym internecie, mediach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Używanie NVM w czatach i tekstach

Najczęstszym zastosowaniem NVM jest poproszenie kogoś o zignorowanie ostatniej wysłanej wiadomości. Dzieje się tak często, gdy prosisz o pomoc. Powiedz, że próbujesz rozwiązać trudny problem matematyczny i skontaktuj się z kimś w celu uzyskania pomocy. Następnie powiedz, że potrafisz samodzielnie rozwiązać problem. Jeśli wyślesz SMS-a „nvm” do osoby, z którą skontaktowałeś się w celu uzyskania pomocy, poinformuje tę osobę, że może zignorować Twoją poprzednią wiadomość.

Podobnie, jeśli robisz zakupy, możesz wysłać wiadomość do sklepu, aby sprawdzić, czy jest w magazynie. Jeśli jednak otrzymasz przedmiot jako prezent, możesz wysłać wiadomość „Nvm, właśnie otrzymałem go w prezencie!” Sprzedawca będzie wtedy wiedział, że nie musi się z Tobą skontaktować.

Możesz także użyć nvm, gdy zmienisz zdanie. Na przykład możesz napisać do znajomego o poradę jaką koszulę kupić. Jeśli jednak zdecydujesz się na coś zupełnie innego, możesz napisać o treści „Nvm! Zamiast tego mam sweter ”.

  Jak zainstalować Ubuntu Core na Raspberry Pi

Nietypowe zastosowania NVM

NVM jest również czasami używany w sposób pasywno-agresywny lub sarkastyczny. Kiedy ktoś nie otwiera twoich wiadomości, możesz powiedzieć nvm, aby zwrócić jego uwagę lub sprawić, że poczuje się winny, że nie odpowiedział.

Możesz również użyć NVM, jeśli przypadkowo wyślesz wiadomość do niewłaściwej osoby. Chociaż może to być kłopotliwe (zwłaszcza jeśli zostało przeczytane), proste „nvm, zły numer” lub „nvm, przeznaczone do wysłania go komuś innemu” powinno to naprawić.

Wiele osób będzie również używać NVM, gdy osoba, z którą rozmawiają, nie rozumie ich pytania. Oto przykład:

Osoba A: Czy oglądałeś już nowy odcinek?
Osoba B: Co? Wyszedł nowy odcinek?
Osoba A: LOL, nvm.

Innym zastosowaniem NVM jest zadawanie pytań lub wysyłanie próśb w mediach społecznościowych. Załóżmy na przykład, że pytasz obserwujących o sugestie, który film obejrzeć. Potem nagle zmieniasz plany i decydujesz się jednak nie oglądać filmu. Możesz opublikować coś w stylu „nvm, wygląda na to, że mimo wszystko nie będę oglądać filmu”.

  Uzyskaj bezpłatną wersję próbną NordVPN

Jak korzystać z NVM

Ponieważ NVM oznacza „nieważne”, możesz go używać w tych samych sytuacjach, w których używałbyś tego wyrażenia. Najlepiej byłoby jednak używać go tylko w swobodnych rozmowach.

Poniżej znajduje się kilka innych przykładów NVM w akcji:

Nvm, naprawiłem to.
Nvm, nie musisz przynosić żadnego jedzenia. Dostałem kilka.
Przepraszam, nvm, chciałem wysłać tego mema do Dana.
NVM, zupełnie zapomniałem o co chciałem zapytać.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pisaniu jak cyfrowa osoba? Sprawdź, co oznaczają TLDR i OTOH.

x