Co oznacza „OP” online i jak z niego korzystasz?

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli ostatnio byłeś na forum dyskusyjnym lub na Reddicie, możesz zauważyć, że ludzie mówią o kimś zwanym „OP”. Jeśli nie jesteś pewien, kto to jest, czytaj dalej.

Co to znaczy

„OP” oznacza „oryginalny plakat” lub „oryginalny post”. Chociaż oba te terminy są szeroko używane na forach dyskusyjnych i forach internetowych, mają różne znaczenie.

Oryginalny plakat to osoba, która rozpoczyna wątek dyskusyjny, wątek na forum lub post na Reddicie. Często rozpoczynają rozmowę lub zadają pytanie. Jeśli proszą o radę w określonej sytuacji, odpowiadają na komentarze lub wiadomości w tym wątku. Kiedy inne osoby odnoszą się do osoby, która rozpoczęła wątek, wpisują „OP” zamiast swojej nazwy użytkownika.

„Oryginalny post” jest pierwszym widocznym po otwarciu wątku utworzonego przez oryginalny plakat. Jest to mniej powszechne użycie tych dwóch. Jest to używane, gdy post zawiera wiele informacji, takich jak „megathreads” lub przewodniki, które składają się z wielu ważnych linków, aktualizacji i obrazów.

  Jak zrobić grafikę na telewizorze (lub zdjęcia rodzinne)

„Otwarcie” i „Obezwładnienie”

Inicjalizm OP ma również dwa inne zastosowania, które możesz zobaczyć w Internecie. W społecznościach anime OP może oznaczać „otwarcie”, czyli napisy początkowe na początku każdego odcinka.

Wśród graczy OP oznacza „overpowered”. Oznacza to, że postać, przedmiot lub coś innego w grze jest postrzegane jako zbyt potężne.

„Op” wpisane małymi literami to skrót od „opozycja”. Forma liczby mnogiej „ops” może również oznaczać „operacje”.

Historia OP

OP można prześledzić do wczesnych dni forów dyskusyjnych online w latach 90. i początku XXI wieku. Pierwsza definicja PO w Słownik miejski powstał w 2003 roku. Stwierdza, że ​​oznacza „oryginalny plakat”. Obecnie jest to powszechny termin na różnych stronach internetowych, które używają formatu tablic ogłoszeń, takich jak Reddit.

OP był często używany zamiast oryginalnej nazwy użytkownika nadawcy. Ponieważ większość kont na forach dyskusyjnych była anonimowa, zawierały one niejasne słowa, imiona postaci, cyfry i symbole. Co więcej, strony te nie miały systemów tagowania ani powiadamiania, tak jak teraz mają one na forach dyskusyjnych. OP był znacznie szybszym i łatwiejszym sposobem odniesienia się do oryginalnego plakatu.

  Jak ponownie podłączyć wysunięty dysk USB w systemie Windows 10

Na początku forów dyskusyjnych, OP wątku mógł również używać internetowego akronimu „ITT”, który oznacza „w tym wątku” w tytule swoich postów. Widzenie ITT w tytułach jest teraz mniej powszechne, ale termin ten jest nadal używany w Internecie.

OP i Reddit

Akronim OP jest szeroko stosowany na Reddit, największej internetowej tablicy ogłoszeń. W Zapytaj mnie o cokolwiek lub wątki AMA, ludzie mają zadawać pytania OP. O ile PO nie jest dobrze znaną osobą publiczną, komentatorzy często używają terminu „PO” w odniesieniu do osoby, której zadawane są pytania.

Innym zastosowaniem jest sytuacja, w której plakat przedstawia historię lub osobiste doświadczenia. Kiedy historia jest omawiana w komentarzach, ludzie często odnoszą się do tego plakatu jako PO. Na przykład ktoś może opublikować „Gdybym musiał iść tak daleko, jak zrobił to OP, prawdopodobnie bym się poddał”.

OP w mediach społecznościowych

Aplikacja Twitter na smartfonie.

OP to również powszechny termin w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze. Gdy tweet zawiera długi łańcuch odpowiedzi od wielu osób, staje się wątkiem na Twitterze. Dlatego „OP” odnosi się do osoby, która wysłała pierwszy tweet.

  Zainspirowany iOS 7 ekran blokady Androida z obsługą Pebble

Wątki są powszechne na Twitterze ze względu na limit 280 znaków na platformie. Kiedy ludzie chcą pisać dłuższe historie lub publikować dużo zdjęć, dzielą je na kilka tweetów. Jeśli ktoś natrafi na niedziałający tweet w wątku, często szuka pierwszego tweeta OP.

Jak korzystać z OP na forach

OP to potoczny termin, który tak naprawdę nie pasuje do formalnych e-maili. Powinieneś używać go tylko w mediach społecznościowych lub internetowych forach dyskusyjnych.

Oto kilka sposobów korzystania z OP:

„OP, prześlij nam aktualizację, gdy otrzymasz pakiet”.
„OP zawiera wiele przydatnych informacji żywieniowych”.
„Jaka jest twoja ulubiona gra na PS4, OP?”
„Uważam, że historia OP jest fascynująca, TBH”.

OP to tylko jeden z wielu akronimów, które zobaczysz w Internecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, koniecznie sprawdź, co oznaczają SMH i NSFW.

x