Co oznacza SB w Snapchacie?

Jeśli codziennie korzystasz ze Snapchata, najprawdopodobniej znasz już popularną terminologię Snapchata. Jednak nawet najbardziej doświadczeni użytkownicy Snapchata mylą się w niektórych terminach, nie wspominając o osobach, które dopiero zaczęły korzystać z tej aplikacji.

Ponadto niektóre popularne terminy Snapchat można łatwo pomylić z innymi słowami. Na przykład SB może oznaczać „ktoś”, ale w świecie Snapchata ten termin oznacza coś zupełnie innego.

Mając to na uwadze, pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie wyjaśnienie podstaw terminologii Snapchata i pomoc w unikaniu nieporozumień. Oprócz znaczenia SB dowiesz się znacznie więcej.

Terminologia Snapchata

Tutaj omówimy zarówno podstawowe terminy, jak i kilka bardziej niejasnych. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem Snapchata, jest to doskonałe miejsce do sprawdzenia swojej wiedzy.

Co to jest przystawka?

Snap to zdjęcie, które wysyłasz znajomemu za pośrednictwem aplikacji Snapchat. Filmy, które wysyłasz do znajomych na Snapchacie, są również uważane za Snapy. Czasami aplikacja jest również określana jako „Snap” w rozmowie.

Co to jest SB?

Na Snapchacie SB jest skrótem od „Snap Back”. Ta funkcja pozwala dowiedzieć się, kto chce wymieniać się z Tobą Snapami. Tak więc, jeśli otrzymałeś SB od użytkownika Snapchata, oznacza to, że użytkownik chce, abyś odesłał mu Snap.

Co to jest czat Snapchat?

Aby zobaczyć funkcję czatu na Snapchacie, wystarczy przesunąć w lewo imię znajomego. Stamtąd możesz wysyłać SMS-y do znajomych, wysyłać im filmy, zdjęcia, dzwonić do nich, używać naklejek i po prostu dobrze się bawić.

Co to jest filtr?

Funkcja filtrowania ma tę samą definicję we wszystkich aplikacjach społecznościowych. Obejmuje to Facebook Messenger, Instagram, Snapchat itp.

Kiedy robisz Snap, czy to wideo, czy zdjęcie, możesz dodać do niego filtry, aby wyglądało fajniej. Funkcja filtrowania pozwala być kreatywnym i ulepszać swoje Snapy. Na przykład możesz dołączyć czas, prędkość, temperaturę i wiele innych interesujących naklejek.

Poza tym możesz dodać geofiltr do swojego Snap. Geofiltr w zasadzie umożliwia dołączenie Twojej lokalizacji do Snapa. Możesz nawet tworzyć te filtry, aby zaznaczyć specjalne okazje w swoim życiu.

Co to jest soczewka?

Soczewki to filtry zaprojektowane specjalnie do selfie. Do wyboru jest wiele fajnych soczewek, które z pewnością sprawią, że robienie Snapów będzie ciekawsze i przyjemniejsze.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy przełączyć aparat w tryb selfie. Następnie naciśnij swoją twarz i powinno pojawić się menu różnych soczewek. Na koniec wybierz obiektyw, z którym chcesz skorzystać i przetestuj go.

Co to jest historia Snapchata?

Historia Snapchata to w zasadzie to samo, co historie, które widzisz na Instagramie. Do bańki Story możesz dodać zarówno Snapy wideo, jak i zdjęcia. Gdy to zrobisz, wszyscy Twoi znajomi Snapchat będą mogli zobaczyć Twoją historię.

Oczywiście jest to o wiele bardziej wydajne niż wysyłanie pojedynczych Snapów do wszystkich znajomych. Możesz łatwo sprawdzić, kto widział Twoją historię, dotykając jej, a następnie wybierając ikonę gałki ocznej.

Co to jest powtórka Snapchata?

Snapchat przez lata zmieniał swoją politykę dotyczącą powtórek. W przeszłości można było odtworzyć jednego Snapa dziennie i trzeba było płacić za opcję zrobienia tego więcej niż raz. Oznaczało to, że możesz łatwo przegapić ważne szczegóły w Snapsach, które ci przysłali.

Dziś sprawy są prostsze. Możesz odtworzyć dowolny snap, który otrzymasz dokładnie raz, ale musisz to zrobić przed opuszczeniem skrzynki odbiorczej. Nie ma możliwości powtórzenia snapu więcej niż raz.

Pamiętaj, że twój znajomy będzie wiedział, że powtórzyłeś jego Snap. Jeśli masz problemy z ponownym odtwarzaniem Snapów, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji.

Co to jest kod Snapcode?

Snapcodes można używać do dodawania osób, a także różnych filtrów i soczewek do swojego arsenału. Wystarczy zeskanować kod.

Ciesz się Snapchatem

Im więcej wiesz o korzystaniu z tej aplikacji, tym lepsze będą Twoje wrażenia. Właśnie dlatego powinieneś znać wszystkie wymienione wcześniej terminy.

Więc ponownie przejrzyj ten artykuł, zapamiętaj terminologię Snapchata i ciesz się korzystaniem ze swojej ulubionej aplikacji! W komentarzach poniżej możesz dać nam znać, jeśli pominęliśmy coś ważnego.

x