Co oznacza wymagana zgoda Amazon?

Udostępnij teraz w social media:

Cyfrowe przesyłanie strumieniowe, przetwarzanie w chmurze, handel elektroniczny i sztuczna inteligencja to główne obszary zainteresowania Amazon. Ta międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest uważana za jedną z najpotężniejszych sił gospodarczych i kulturowych na świecie oraz jedną z najcenniejszych marek. Ale Amazon potrzebuje pozwolenia z kilku powodów. Czasami pudełko może zawierać niebezpieczne elementy, z którymi należy obchodzić się ostrożnie, lub przedmiot może być zbyt duży lub ciężki do wysłania. Wskazuje to, że Amazon niechętnie sprzedaje przedmiotowy przedmiot i wymaga potwierdzenia, że ​​jest to produkt wysokiej jakości, który spełni oczekiwania klientów. Może to być list polecający z renomowanego sklepu lub raport z inspekcji niezależnej agencji kontroli jakości. Amazon nakazuje, aby wszyscy dostawcy przeszli rygorystyczną procedurę weryfikacji, aby chronić swoich sprzedawców i klientów. Jeśli jesteś kimś, kto szuka wskazówek, jak zatwierdzić zamówienie na Amazon, jesteś we właściwym miejscu. Przedstawiamy pomocny przewodnik, który nauczy Cię o zatwierdzeniu przez Amazon potrzebnej do zalogowania się i zatwierdzeniu przez Amazon potrzebnej do sprzedaży.

Co oznacza wymagana zgoda Amazon?

Rodzaje polityk, które mogą zostać zatwierdzone, to:

 • Zasady zamówień: możesz ograniczyć wydatki na zakupy, korzystając z zasad zamówień.

 • Zasady dotyczące produktów: subskrybenci Business Prime mają dostęp tylko do zasad produktów, które pozwalają im wybierać preferowane produkty oraz ograniczać lub wykluczać określone kategorie produktów. .

 • Zasady dotyczące sprzedawców: możesz ograniczyć lub zablokować określonych sprzedawców, korzystając z zasad dotyczących sprzedawców, takich jak sprzedawcy z zakazem lub sprzedawcy, którzy nie korzystają z programu zwolnień podatkowych Amazon. Członkowie Business Prime mogą również ustalić preferowane zasady dotyczące sprzedawców.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o aprobacie Amazon.

Dlaczego do logowania potrzebna jest zgoda Amazon?

Podczas logowania wymagana zgoda Amazon oznacza uwierzytelnianie wieloskładnikowe firmy Amazon. Twoje bezpieczeństwo i prywatność są ważne dla Amazon. Gdy się zalogujesz, mogą poprosić Cię o wykonanie dodatkowego kroku, aby upewnić się, że tylko Ty i upoważnione osoby masz dostęp do Twojego konta Amazon. Gdy logujesz się z nowej przeglądarki, urządzenia lub lokalizacji albo gdy Twoja aktywność związana z logowaniem wydaje się inna, ponieważ pliki cookie zostały usunięte, należy użyć uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Uwaga: upewnij się, że powiadomienia dla aplikacji Amazon są włączone, abyś mógł otrzymywać te prośby o potwierdzenie.

Możesz zostać poproszony o potwierdzenie logowania na jeden z następujących sposobów:

 • Wprowadź sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, który wysyłają na Twój zarejestrowany adres e-mail lub numer telefonu komórkowego w Amazon.
 • Użyj aplikacji mobilnej Amazon, aby zweryfikować swoje logowanie.
 • Podaj odpowiedź swojego konta na pytanie zabezpieczające.

Powody uzyskania zgody Amazon potrzebnej do zalogowania są wymienione poniżej:

 • Ochrona konsumentów przed nieuczciwymi ludźmi, którzy przedkładają zyski nad towary wysokiej jakości i satysfakcjonujące doświadczenie klienta.

 • Obrona sprzedawców przed ryzykownymi sprzedawcami czarnych kapeluszy, którzy wykorzystują nieetyczne strategie do sprzedaży.

 • Zapobieganie wykorzystywaniu platformy Amazon do prania pieniędzy, fałszowania pieniędzy i innych nielegalnych działań.

Dlaczego Amazon nagle prosi o weryfikację?

Amazon to ogromna internetowa platforma sprzedaży detalicznej z 19 globalnymi platformami rynkowymi i miliardami klientów. Ponadto Amazon obsługuje ponad 6 milionów dostawców zewnętrznych oprócz swojej linii towarów własnych. Ponieważ e-commerce ostatnio doświadczył ogromnego wzrostu, początkujący właściciele firm patrzyli na Amazon jako model biznesowy, jak stworzyć odnoszącą sukcesy firmę do 2022 roku. Dlatego wzywa wszystkich dostawców do przeprowadzenia rygorystycznej procedury weryfikacji, aby chronić swoich sprzedawców i klientów. Ponieważ teraz wymaga dwóch różnych rodzajów identyfikacji, zanim sprzedawca może zostać zaakceptowany do sprzedaży na platformie, nastąpiła znacząca zmiana w procesie wdrożonym między 2016 a 2017 rokiem.

Co oznacza potrzebna zgoda na zamówienie Amazon?

Przeprowadzana jest oficjalna procedura znana jako zatwierdzanie zamówienia, aby upewnić się, że zamówienie spełnia wszystkie kryteria określone w procesie zakupów firmy. Musisz zatwierdzić zamówienie Amazon, aby było ważne i spełniało Twoje wymagania. Ta procedura zatwierdzania pomaga Amazonowi w zapobieganiu nieuczciwym zamówieniom i gwarantuje, że otrzymasz zamówione towary.

Dlaczego musisz zatwierdzić zamówienie Amazon? Dlaczego do sprzedaży potrzebna jest zgoda Amazon?

Zatwierdzenie zamówienia to oficjalna procedura mająca na celu zapewnienie, że zamówienie spełnia wszystkie kryteria określone przez firmę.

 • Firmy mogą lepiej zarządzać swoimi wydatkami, ułatwiając śledzenie każdej transakcji.
 • Za pomocą tych zasad można również egzekwować wytyczne dotyczące zakupów organizacji, zwiększając przejrzystość i kontrolę nad tym, ile pieniędzy są wydawane na wiele kont firmowych przez różne osoby.
 • Zapewnia swoim klientom możliwość śledzenia zamówień i historii zatwierdzania.
 • Powiadomienia e-mail o nowych zamówieniach są wysyłane do wyznaczonych osób zatwierdzających.

Po trzech dniach Amazon wyśle ​​przypomnienie o zatwierdzeniu lub odrzuceniu zamówienia. Amazon anuluje zamówienie, jeśli nie zostanie zatwierdzone po siedmiu dniach.

Niezależnie od statusu zatwierdzenia Twojego zamówienia, Amazon będzie przechowywać zapasy niezbędne do jego wypełnienia przez 12 godzin po jego złożeniu. Po 12 godzinach dołoży wszelkich starań, aby mieć wystarczającą ilość zapasów, aby zrealizować zamówienie, ale nie może tego zagwarantować. Po podjęciu działań w związku z żądaniem, odrzuceniu lub zatwierdzeniu zamówienia, rekwizytorzy otrzymują wiadomość e-mail.

Jak zatwierdzasz zamówienie na Amazon?

Przeprowadzana jest oficjalna procedura znana jako zatwierdzanie zamówienia, aby upewnić się, że zamówienie spełnia wszystkie kryteria określone w procesie zakupów firmy. Oto jak zatwierdzić zamówienie na Amazon:

1. Odwiedź Strona logowania do firmy Amazon w Twojej przeglądarce internetowej.

2. Wprowadź dane uwierzytelniające konto firmowe i kliknij Zaloguj się.

3. Kliknij Profil firmy > Zamówienia, aby zatwierdzić zamówienie.

4. Kliknij opcję akcji obok żądanego zamówienia, które chcesz zatwierdzić.

5. Następnie kliknij Zatwierdź to zamówienie.

Jak powstrzymać Amazon przed proszeniem o zatwierdzenie?

Idealna technika zapobiegania żądaniu zatwierdzenia przez Amazon może się różnić w zależności od konkretnych okoliczności; stąd nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Niemniej jednak niektóre wskazówki mogą być pomocne, takie jak:

 • zwracając szczególną uwagę na ustawienia konta sprzedawcy Amazon i
 • przy użyciu aplikacji do zarządzania zatwierdzaniem innej firmy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o potrzebie zatwierdzenia przez Amazon.

Jak uzyskać zgodę na Amazon?

Wykonaj poniższe kroki, aby uzyskać zgodę na Amazon.

A. Zobacz Status aplikacji sprzedaży

Za pomocą następujących metod możesz sprawdzić status swojej aplikacji sprzedażowej na swoim koncie Amazon Seller.

1. Otwórz Strona główna sprzedawcy Amazon.

2. Zaloguj się na swoje konto przy użyciu swoich danych uwierzytelniających

3. Kliknij Katalog > Wyświetl aplikacje do sprzedaży w lewym górnym rogu.

4. Na stronie Zgłoszenia sprzedaży można znaleźć Status każdego złożonego wniosku o sprzedaż.

B. Poproś o zatwierdzenie wniosku o sprzedaż

Jeśli produkt, który chcesz sprzedać, nie należy do kategorii zastrzeżonej Amazon, wykonaj podane czynności, aby przesłać go do zatwierdzenia:

1. Na stronie głównej konta sprzedawcy kliknij Zapasy > Dodaj produkt.

2. Kliknij żądany przedmiot, który chcesz sprzedać.

3. Kliknij Złóż wniosek o sprzedaż.

4. Kliknij Poproś o zatwierdzenie.

Ile czasu zajmuje Amazonowi zatwierdzenie konta sprzedawcy?

W większości przypadków zatwierdzenie konta sprzedawcy zajmuje 24 godziny. Jeśli podane informacje są nieprawidłowe lub występuje problem z jakimikolwiek szczegółami, może to spowodować opóźnienie procedury.

Jak uzyskać zatwierdzenie marki?

Unikalny program dostarczany przez Amazon, który weryfikuje Twoją markę, nazywa się Amazon Brand Registry. W porównaniu do marek niezarejestrowanych, rejestracja w Rejestrze marek daje właścicielom marek dostęp do silnych narzędzi do:

 • bronić swoich znaków towarowych,
 • ekskluzywne wyszukiwanie tekstu i obrazu oraz
 • automatyzacja predykcyjna.

Uwaga: Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Amazon Seller w tej samej przeglądarce przed podjęciem kroków wymienionych poniżej.

W przypadku rejestru marki Amazon India istnieją trzy proste procesy do wykonania.

1. Odwiedź Strona rejestru marek Amazon w przeglądarce.

2. Kliknij Rozpocznij.

3. Przewiń w dół i kliknij Zarejestruj się teraz.

4. Wybierz kraj swojego rynku. Tutaj jako przykład wybraliśmy Indie.

5. Kliknij Zarejestruj nową markę.

6. Kliknij opcję Zarejestruj swoją markę, jak pokazano.

7. Wpisz nazwę marki i wybierz biuro znaku towarowego.

8. Wprowadź numer rejestracji znaku towarowego, numer seryjny lub numer wypełnienia.

9. Wybierz Zarejestrowany lub Oczekujący w zależności od statusu Twojego znaku towarowego.

10. Wybierz typ znaku towarowego i prześlij logo swojej marki.

Uwaga: Nie możesz uczestniczyć w Rejestrze marki, jeśli nie masz dołączonego nazwy obrazu lub logo.

11. Wprowadź informacje o produkcie i prześlij zdjęcia produktów.

Uwaga: Twój wniosek o rejestr marki zostanie odrzucony, jeśli dostarczysz zdjęcia, które nie spełniają wymagań.

12. Kliknij Dalej, aby kontynuować po wpisaniu nazwy obrazu do zarejestrowania.

13. Wypełnij dane konta sprzedaży i kliknij Dalej.

14. Na koniec wypełnij Informacje o dystrybucji i kliknij Prześlij.

15. Kliknij Gotowe.

16. Teraz otrzymasz e-mail z instrukcjami, których należy przestrzegać.

Po przesłaniu zatwierdzenie marki zajmuje zwykle dwa tygodnie. Aby dowiedzieć się o potrzebie zatwierdzenia przez Amazon, zacznij czytać ten artykuł od początku.

Jak zatwierdzić powiadomienie Amazon?

Możesz wybrać sposób, w jaki chcesz otrzymywać powiadomienia i powiadomienia o zmianach na Twoim koncie sprzedawcy, korzystając z funkcji preferencji powiadomień. Wykonaj następujące kroki, aby zatwierdzić powiadomienia Amazon:

1. Odwiedź swój Konto sprzedawcy Amazon.

2. Kliknij Ustawienia > Preferencje powiadomień, jak pokazano poniżej.

3. Sprawdź ustawienia poczty e-mail na karcie Opcje powiadomień.

4. Kliknij przycisk Edytuj obok każdego typu powiadomienia, jeśli chcesz zmienić lub dodać adres e-mail.

5. Kliknij Zapisz po aktualizacji lub dodaniu adresu e-mail.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i dowiedziałeś się o aprobacie Amazon potrzebnej do zalogowania się i sprzedaży. Możesz przekazać nam wszelkie pytania dotyczące tego artykułu lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz napisać artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.

  Pulpit zdalny Chrome na Androida zapewnia zdalny dostęp do komputera
x