Co pojawia się podczas sprawdzania historii kryminalnej

Dziś zajmiemy się tym, co dokładnie pojawia się podczas sprawdzania historii kryminalnej, dlaczego ma to znaczenie i jak usunąć sytuację. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie siebie – nie martw się, jest to zaskakująco proste dzięki naszym najczęściej polecanym usługom.

Kiedy ubiegasz się o pracę lub próbujesz wynająć mieszkanie w dzisiejszych czasach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał zgodzić się, aby Twój przyszły pracodawca lub wynajmujący dokonał sprawdzenia Twojej historii karnej. Większość z nich chce wiedzieć, czy wynajmują lub zatrudniają skazanego przestępcę i jeśli przestrzegają różnych ograniczeń prawnych, które obowiązują w odniesieniu do takich przeszukań, mają do tego pełne prawo.

Jeśli martwisz się, jakie dokładnie informacje mogą znaleźć, jest to właściwy przewodnik dla Ciebie. Wiele osób ma coś ze swojej przeszłości, z czego nie są dumni i mieli nadzieję, że zostawią za sobą. Sprawdzenie historii kryminalnej może przywrócić to wszystko do teraźniejszości i spowodować prawdziwe problemy.

W tym przewodniku powiemy Ci, czego możesz się spodziewać po sprawdzeniu historii kryminalnej, a czego na pewno nie. Poinformujemy również, w jaki sposób można sprawdzić własną historię kryminalną, a w niektórych przypadkach nawet usunąć zapisy z akt.

Co to jest sprawdzanie historii kryminalnej?

Nie wszyscy wiedzą, że historie kryminalne są w USA przedmiotem publicznego rejestru. Jeśli zostaniesz skazany za przestępstwo lub wykroczenie, możesz oczekiwać, że szczegóły Twojego rejestru karnego będą w pełni dostępne dla każdego, kto może chcieć ich poszukać.

Większość rejestrów karnych została już zdigitalizowana, dzięki czemu można je znaleźć za pomocą internetowych narzędzi do sprawdzania przeszłości. Cyfryzacja stworzyła nową branżę dla firm, które świadczą usługi dla firm zatrudniających pracowników, właścicieli wynajmujących mieszkania i znacznie więcej osób.

Stworzyli narzędzia, które mogą błyskawicznie przeszukiwać federalne, stanowe, a nawet powiatowe rejestry karne i zapewniają swoim klientom dostęp do historii kryminalnej. Informacje te są często łączone z innymi publicznie dostępnymi danymi, aby stworzyć portret osoby, który jest często niezwykle dokładny.

Jeśli byłeś karany i wolałbyś, aby Twój potencjalny nowy szef lub wynajmujący o tym nie wiedział, może to brzmieć jak duży problem. Ale nie musi być tak, jak zobaczysz, jeśli będziesz czytać dalej.

Jakie informacje pojawiają się w rejestrze karnym?

Podczas sprawdzania przeszłości kryminalnej danej osoby możesz spodziewać się dostępu do szerokiego zakresu informacji na temat jej przeszłości kryminalnej, w tym:

Skazania za przestępstwa
Wyroki za wykroczenia
Akta aresztowania – nawet jeśli nie wniesiono oskarżenia
Dokumenty sądowe – takie jak akty, nakazy, dekrety i orzeczenia
Nakazy wydane przeciwko tobie
Zapisy z uwięzienia
Sprawy cywilne przeciwko tobie
Ogłoszenia w rejestrze przestępców seksualnych

Jest to dość obszerny zakres danych iz tej listy można łatwo założyć, że nie można nic zrobić, aby nie ujawniać żadnego z tych faktów. Ale tak nie jest. Nie wszystko można ukryć, ale są sposoby, dzięki którym niektóre, a być może cała Twoja historia kryminalna, mogą być trzymane z dala od potencjalnego pracodawcy lub właściciela.

Najlepsze sposoby na sprawdzenie swojej historii kryminalnej

Szybkie wyszukiwanie w Google ujawni, że na rynku są setki witryn sprawdzających przeszłość. Prawdopodobnie wszyscy twierdzą, że są najlepsi, ale prawda jest taka, że ​​niektórzy są znacznie lepsi od innych. Właśnie dlatego testowaliśmy wszystkie najlepsze strony sprawdzające przeszłość, aby zobaczyć, które najlepiej ujawniają pełne i dokładne szczegóły dotyczące Twojej historii kryminalnej. Oto podsumowanie trzech witryn służących do sprawdzania przeszłości, z których zalecamy skorzystanie w celu sprawdzenia własnego rejestru karnego:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified to najlepsza strona sprawdzająca przeszłość, którą przetestowaliśmy, jeśli chodzi o wykopywanie rejestrów karnych. Firma BeenVerified dostarczyła imponująco dokładne wyniki i szybko je dostarczyła. Jej raporty są wyczerpujące, dokładne i łatwe do odczytania. Ich rejestr karny pozwolił zidentyfikować każdy wpis, na którym ich przetestowaliśmy.

BeenVerified ma fantastycznie łatwy w użyciu pulpit nawigacyjny oraz świetne aplikacje na urządzenia z systemem iOS i Android. Istnieje również świetna obsługa klienta, więc jeśli masz jakiekolwiek problemy, zawsze jest ktoś do pomocy.

Cena subskrypcji BeenVerified wynosi 22,86 USD miesięcznie lub możesz zapłacić 14,86 USD miesięcznie za trzymiesięczną subskrypcję. BeenVerified oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i naprawdę była wyróżniającą się witryną sprawdzającą przeszłość, którą testowaliśmy.

2. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to kolejna witryna do sprawdzania przeszłości, która naprawdę zrobiła na nas wrażenie. Korzystają z dwupoziomowej struktury cenowej, z miesięczną subskrypcją zaczynającą się od zaledwie 27,78 USD lub możesz zdecydować się zapłacić 23,02 USD za dwa miesiące. Ich podstawowy pakiet oferuje pełną kontrolę karalności, która powinna zwracać takie informacje, jak rejestry przestępców seksualnych, rejestry jazdy i dane o znanych krewnych.

Jeśli zapłacisz trochę więcej za ich pakiet premium, otrzymasz wszystkie dostępne rekordy, w tym dokumenty papierowe z sądów okręgowych. TruthFinder jest imponująco szczegółowy, a ich wyniki są przedstawiane w dobrze zaprojektowanych i łatwych do odczytania raportach. Dostępna jest również całodobowa obsługa klienta pod bezpłatnym numerem. Oznacza to, że jeśli masz jakiekolwiek problemy, TruthFinder pomoże Ci w dzień lub w nocy. Jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do odpowiednich informacji, TruthFinder naprawdę jest wybawieniem.

3. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to witryna sprawdzająca w tle, na której byliśmy pod szczególnym wrażeniem. Jego obszerne raporty należały do ​​najbardziej szczegółowych i dokładnych ze wszystkich testowanych przez nas witryn. Zarządzanie wyszukiwaniami jest również łatwe dzięki doskonałemu pulpitowi nawigacyjnemu i przyjaznym dla użytkownika aplikacjom mobilnym.

Kompleksowe przeszukiwanie rejestrów karnych Instant Checkmate pozwoli na wyszukanie pełnych rejestrów karnych, a także takich rzeczy, jak rejestry przestępców seksualnych, rejestry małżeństw i rozwodów, dane krewnych, historię adresów i dane z mediów społecznościowych. Informacje te są przedstawiane w dobrze rozplanowanych i łatwych do śledzenia raportach, na których byliśmy pod wrażeniem.

Ceny zaczynają się od 34,78 USD miesięcznie, ale jeśli wybierzesz trzymiesięczną subskrypcję, możesz zapłacić zaledwie 27,82 USD miesięcznie. Jest to trochę więcej niż w przypadku niektórych innych witryn, ale biorąc pod uwagę szybkość i jakość ich wyników, nadal stanowi dobry stosunek jakości do ceny.

W jaki sposób Twoje rejestry karne mogą być przechowywane poza sprawdzeniem przeszłości

Istnieje wiele różnych sposobów, aby upewnić się, że część lub całość Twojej historii kryminalnej nie pojawi się na czeku.

Pierwsza i najbardziej oczywista wymknęła ci się spod rąk. Zgodnie z ustawą Fair Credit Reporting Act (FCRA), która reguluje sprawdzanie przeszłości i kryminalną historię, nie jest dozwolone ujawnianie jakichkolwiek rejestrów karnych, które miały miejsce ponad siedem lat temu. Oznacza to, że jeśli Twoja historia kryminalna naprawdę znajduje się w mrocznej i odległej przeszłości, nie ma możliwości, aby pojawiła się ona podczas sprawdzania przeszłości. Niektóre stany wprowadziły ustawę, aby wydłużyć ten czas nawet na mniej niż siedem lat, dlatego warto również sprawdzić prawo, w którym masz zobaczyć, jaka jest Twoja lokalna sytuacja.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na ostrożność: chociaż weryfikacja przeszłości w celu ujawnienia szczegółów historii kryminalnej sprzed ponad siedmiu lat nie musi oznaczać, że nie można jej znaleźć w innych sposoby.

Bazy danych historii kryminalnej, które są używane przez strony sprawdzające przeszłość, nie zawsze są regularnie aktualizowane, więc jeśli ostatnie przestępstwo miało miejsce zaledwie nieco ponad siedmioletnim terminem, nadal może się pojawić. Nawet jeśli Twoje oficjalne dane nie pojawią się, możliwe, że mogą to mieć inne odniesienia do Twojego przestępstwa. Gdyby w mediach pojawiły się informacje o przestępstwie, w którym wymieniono twoje imię i nazwisko, mogłoby się to pojawić. Ponadto mogą się pojawić wszelkie posty w mediach społecznościowych utworzone przez Ciebie lub inne osoby, które odnosiły się do przestępstwa i sprawdzały Twoje imię i nazwisko.

Ale jakie masz opcje, jeśli przestępstwo, które popełniłeś, miało miejsce mniej niż siedem lat temu?

Zapieczętowanie lub usunięcie przestępstw i wykroczeń

Jeśli masz w aktach wykroczenie lub nawet mniej poważne przestępstwo, możesz ukryć ten zapis na jeden z dwóch sposobów:

Usunięty – dokument usunięty z rejestru karnego to taki, który sąd zgodził się trwale usunąć z rejestru karnego.
Zapieczętowany – zapieczętowany zapis to taki, który sąd zgodził się usunąć z rejestru. Jednak ten akt pozostaje zapieczętowany i jeśli ponownie będziesz miał kłopoty z prawem, możesz go otworzyć i zwrócić do twojego rejestru.

Jeśli chcesz, aby rejestr karny został zapieczętowany lub usunięty, pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z prawnikiem i sprawdzenie, czy uważa, że ​​można to zrobić. Powinieneś także sprawdzić, jakie kryteria obowiązują w Twoim stanie, aby usunąć lub zapieczętować rejestry karne. Często istnieje kilka warunków, które musisz spełnić, zanim sąd rozpatrzy Twoją sprawę. Zwykle obejmuje to takie rzeczy, jak brak innych aresztowań lub wyroków skazujących w określonym okresie oraz wykonanie kary więzienia lub zapłacenie grzywny, która została wydana. Dokładne wymagania mogą się znacznie różnić w zależności od stanu.

Jeśli uważasz, że spełniasz wszystkie wymagania obowiązujące w Twoim stanie, następnym krokiem jest złożenie wniosku do sądu. Sądy to bardzo ruchliwe miejsca, więc nie oczekuj, że szybko podejmą decyzję. Twój prawnik może być w stanie trochę przyspieszyć sprawę, ale spodziewaj się, że proces zajmie co najmniej kilka miesięcy. Ale jeśli sąd zgodzi się i albo zapieczętuje lub zatrze twój rejestr, oznacza to, że nie powinien on już pojawiać się w historii kryminalnej.

POWIĄZANE CZYTANIE: Czy odrzucone zarzuty pojawiają się w rejestrze karnym?

Niestety, te same zastrzeżenia dotyczą zapieczętowanych i zniszczonych akt, jak tych starszych niż siedem lat. Jeśli bazy danych nie są aktualizowane lub nadal istnieją inne zapisy dotyczące Twojego przestępstwa, możliwe jest, że nowy pracodawca lub wynajmujący mógł się dowiedzieć, nawet jeśli nie powinien.

Jak sprawdzić, czy Twój rejestr karny został wykazany podczas sprawdzania przeszłości

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie informacje pojawiają się w Twojej historii kryminalnej, możesz się tego dowiedzieć w bardzo prosty sposób. Sprawdź siebie w tle.

Pracodawcy i wynajmujący zazwyczaj korzystają z usługi sprawdzania przeszłości klienta, która automatycznie spełnia wszystkie wymogi prawne, które muszą spełnić na mocy FCRA i prawa stanowego.

Ale istnieje również szeroki zakres publicznych witryn sprawdzających w tle, w których każdy może się zarejestrować. Będą oni przeszukiwać szeroką gamę publicznie dostępnych źródeł danych i sporządzać zaawansowany raport zawierający wszystkie informacje o Tobie, jakie mogą znaleźć. Obejmuje to twoją historię kryminalną, a także wszelkie inne treści w mediach lub mediach społecznościowych, które mogą ujawniać zapisy, które w inny sposób są ukryte.

Sprawdzenie swojej przeszłości to szybki i prosty sposób na sprawdzenie, jakie informacje o Twojej historii kryminalnej należą do domeny publicznej. Pomoże Ci zdecydować, czy musisz martwić się o swoją historię, czy chcesz, aby jakiekolwiek dokumenty zostały zapieczętowane lub usunięte, czy też nie masz innego wyboru, jak tylko wymyślić dobrą wymówkę dla swojej historii kryminalnej i mieć nadzieję na najlepsze.

Podsumowanie

Sprawdzenie historii kryminalnej może ujawnić różnego rodzaju informacje o osobie. Nawet jeśli nie zostałeś oskarżony lub skazany za przestępstwo, twoje dane mogą nadal ujawniać aresztowania i wszelkiego rodzaju informacje.

W tym przewodniku wyjaśniliśmy dokładnie, jakich informacji możesz się spodziewać podczas sprawdzania przeszłości kryminalnej. Zaleciliśmy również skorzystanie z witryny sprawdzającej przeszłość, aby zobaczyć, jak wygląda sprawdzanie historii kryminalnej, i poleciliśmy najlepsze witryny do wykorzystania.

Jeśli chcesz zmienić swoje rejestry karne, możesz to zrobić na kilka sposobów. Wyjaśniliśmy, jak to działa i co dokładnie musisz zrobić. Jeśli starasz się o pracę lub próbujesz wynająć mieszkanie, te sztuczki mogą być bardzo pomocne.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś sprawdzić swoją tożsamość? Czy twoja kryminalna historia przyniosła kilka niespodzianek? Co z tym zrobiłeś? Zawsze warto posłuchać, jak te przewodniki pomagają ludziom, więc podziel się własnymi przemyśleniami i wskazówkami, korzystając z pola komentarza poniżej.

x