Co pokazuje kontrola historii jazdy?

Udostępnij teraz w social media:

Kontrole przeszłości kierowców są przeprowadzane za każdym razem, gdy ktoś ubiega się o pracę związaną z prowadzeniem pojazdów lub obsługą maszyn, ale większość ludzi nie jest pewna, czego dokładnie dotyczy ta kontrola. W tym artykule wyjaśnimy, jak sprawdzić, co pokaże sprawdzenie historii jazdy, przeprowadzając sprawdzenie swojej przeszłości.

Jeśli ubiegasz się o pracę, która wiąże się z prowadzeniem pojazdu lub nawet obsługą ciężkich maszyn, możesz być prawie pewien, że będziesz musiał przejść kontrolę zawodową. Dzięki temu pracodawcy mogą być absolutnie pewni, że nie zatrudniają osoby, która odnotowała niebezpieczną jazdę. Pomaga im również obniżyć składki ubezpieczeniowe i uniknąć odpowiedzialności za wypadki spowodowane przez ich pracowników.

Ale jakie dokładnie informacje ujawni kontrola przeszłości jazdy? Jest to pytanie, które jest nam regularnie zadawane, a prawda jest taka, że ​​różni się w zależności od osoby i w zależności od kraju, w którym się znajdujesz.

W tym artykule szczegółowo omówimy, jakiego rodzaju informacji możesz się spodziewać podczas sprawdzania przeszłości, wyjaśnimy, jak możesz wyprzedzić nowego szefa, sprawdzając, co ujawnia Twoja własna weryfikacja, i polecimy najlepsze tło. sprawdzanie witryn, z których możesz korzystać.

Po pierwsze, czym dokładnie jest sprawdzenie przeszłości jazdy?

Termin „sprawdzenie przeszłości” jest używany do różnych celów, dlatego ważne jest, aby zdefiniować, co rozumiemy przez sprawdzenie przeszłości kierowcy.

Witryna służąca do sprawdzania przeszłości to witryna, która umożliwia przeszukiwanie publicznych rejestrów w celu znalezienia informacji o ludziach. Ludzi często dziwi, ile informacji na ich temat znajduje się w domenie publicznej i jest dostępnych dla każdego.

Dostęp do niego zawsze był trudny, ale digitalizacja oznacza, że ​​witryny te mogą przeprowadzić kompleksowe, a przede wszystkim dokładne sprawdzenie przeszłości w ciągu kilku minut.

Publiczna witryna sprawdzająca przeszłość może ujawnić różne rzeczy, takie jak:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Posiadane licencje
Historia edukacji (liceum i college)
Historia zatrudnienia
Autoryzacja do pracy
Historia kredytowa
Rekordy jazdy
Profile w mediach społecznościowych

Indywidualnie te zapisy nie ujawniają zbyt wiele, ale zebrane w jednym raporcie dają zaskakująco dokładny obraz tego, jaka jest dana osoba.

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Aby przeprowadzić kontrolę w tle, musisz skorzystać z publicznej witryny sprawdzającej w tle. Istnieje wiele takich witryn, ale niektóre są dużo lepsze od innych. Testowaliśmy wszystkie najpopularniejsze witryny sprawdzające w tle, aby zobaczyć, która z nich daje najszybsze i najdokładniejsze wyniki.

W wyniku tych testów zidentyfikowaliśmy obecnie trzy najpopularniejsze na rynku publiczne witryny sprawdzające tożsamość:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified to najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości, którą testowaliśmy. Jego wyniki były niezmiennie wiarygodne, niezależnie od tego, ile informacji można wprowadzić. Końcowe raporty, które generuje, są szczegółowe i łatwe do odczytania, aw żadnym z naszych testów nie znaleziono żadnych zauważalnych niedokładnych informacji.

  Jak tworzyć GIF-y z programu telewizyjnego

Subskrybenci mogą śledzić postęp swoich kontroli na pięknie zaprojektowanym i bardzo przyjaznym dla użytkownika pulpicie nawigacyjnym lub za pośrednictwem doskonałych, intuicyjnych aplikacji BeenVerified na urządzenia z systemem Android i iOS. Istnieje również bardzo pomocna obsługa klienta, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub masz jakiekolwiek pytania.

Ta wspaniała usługa ma również bardzo rozsądną cenę. Podstawowa subskrypcja BeenVerified kosztuje zaledwie 22,86 USD miesięcznie lub możesz zapłacić zaledwie 14,86 USD miesięcznie za trzymiesięczny pakiet. Czuliśmy, że stanowi to doskonały stosunek jakości do ceny.

2. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to kolejna witryna, która okazała się imponująco skuteczna. Bez względu na rodzaj informacji i wyszukiwań, które do niej wrzuciliśmy, ta witryna zawsze zwracała niewiarygodnie dokładne wyniki, nawet jeśli próbowaliśmy wyszukiwać hasła celowo w celu ich zepsucia.

Szybkość sprawdzenia TruthFinder nie jest tak imponująca, jak w przypadku niektórych innych testowanych przez nas witryn. Jednak znalezione przez nich informacje są zbierane w doskonałych i czytelnych raportach, a ich aplikacje i pulpit nawigacyjny są pierwszorzędne, świetnie wyglądają i są niezwykle proste w użyciu.

Byliśmy szczególnie pod wrażeniem responsywnej obsługi klienta TruthFinder 24/7. Jest to dostępne pod bezpłatnym numerem i jest to naprawdę pomocna usługa, szczególnie przydatna dla początkujących. Ceny są przystępne i wynoszą 27,78 USD miesięcznie lub 23,02 USD miesięcznie w przypadku planu 2-miesięcznego. Połączenie tego wszystkiego razem sprawiło, że korzystanie z TruthFinder było bardzo pozytywnym doświadczeniem, które nie zawsze miało miejsce w przypadku każdej testowanej witryny.

3. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to kolejna witryna, która była w stanie wygenerować niezwykle skuteczne wyniki, nawet przy minimalnej ilości informacji. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem szybkości ich wyszukiwania, a dokładne wyniki można było wygenerować szybciej niż jakakolwiek inna testowana przez nas witryna.

Instant CheckMate zapewnia imponujące wyniki w łatwych do śledzenia raportach, a także oferuje ładnie zaprojektowane aplikacje i dobry pulpit nawigacyjny. Ich zespół obsługi klienta był również bardzo pomocny, zapewniając imponującą i szybką wszechstronną obsługę.

Ceny usługi Instant CheckMate zaczynają się od 34,78 USD miesięcznie lub z rabatem dostępna jest trzymiesięczna subskrypcja 27,82 USD miesięcznie. Przy tych cenach nie są one najtańszą witryną sprawdzającą w tle, ale jeśli chcesz szybko uzyskać dokładne wyniki, warto wydać na nie trochę więcej.

Do czego możesz wykorzystać sprawdzenie przeszłości?

Ponieważ kontrole przeszłości mogą ujawnić tak wiele informacji o ludziach, są wykorzystywane z wielu różnych powodów. Oto niektóre z tych powodów:

Sprawdzanie zatrudnienia – pracownicy często sprawdzają przeszłość przed zatrudnieniem kogoś, aby upewnić się, że ich CV jest poprawne i nie ukrywają niczego, co mogłoby uniemożliwić im podjęcie pracy.
Kontrole karne – Wiele osób odczuwa potrzebę sprawdzania przeszłości sąsiadów i innych osób w swoim życiu, aby upewnić się, że ukrywają tajemniczą przeszłość kryminalną lub po prostu uspokoić umysł.
Dowiedz się więcej o kimś – wszyscy mamy w życiu tajemniczą osobę, o której chcielibyśmy wiedzieć więcej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej osobie, sprawdzenie przeszłości to szybki, prosty i anonimowy sposób, aby się tego dowiedzieć.
Znalezienie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – jeśli masz zagubioną ciocię, kuzynkę lub przyrodnią siostrę, którą chcesz wyśledzić, ale nie masz możliwości skontaktowania się z nią, sprawdzenie przeszłości może pomóc Ci szybko i łatwo ją znaleźć.
Ustalenie, jakie informacje o tobie są dostępne – przed złożeniem podania o pracę lub po prostu z ciekawości możesz chcieć wiedzieć, jakie informacje o tobie są publicznie dostępne i pojawią się podczas weryfikacji. Przekonasz się, że przeprowadzenie kontroli własnej tożsamości.

  Laptop nie łączy się z hotspotem iPhone'a (nie działa)

Dlatego obecnie dostępnych jest tak wiele publicznych witryn sprawdzających przeszłość. Jest to również powód, dla którego istnieje tak wiele witryn służących do sprawdzania przeszłości konsumentów, które specjalizują się w sprawdzaniu przeszłości pracowników, a nawet w bardziej niszowych wyszukiwaniach, takich jak kontrole jazdy.

Jeśli spodziewasz się, że przeprowadzisz na tobie kontrolę zawodową, warto przeprowadzić ją dla siebie, aby upewnić się, że nie pojawi się nic, o czym nie chciałbyś, aby twój nowy szef wiedział.

Co pokazuje się podczas sprawdzania historii jazdy?

Oprócz paszportu i numeru ubezpieczenia społecznego, jednym z publicznych dokumentów, które posiada większość osób, jest prawo jazdy. Każdy, kto posiada prawo jazdy, ma również publiczny zapis historii jazdy, do którego każdy ma dostęp.

Ta historia jazdy jest zaskakująco szczegółowa i może wiele powiedzieć o tym, jakim jesteś typem kierowcy i jak dobrze nadajesz się do pracy, która obejmuje prowadzenie lub obsługę ciężkich maszyn. Informacje, które ujawni, obejmują:

Podstawowe informacje – Wszystkie dokumenty dotyczące prowadzenia pojazdu będą zawierały podstawowe dane umożliwiające identyfikację, w tym imię i nazwisko, adres zamieszkania i płeć. Tego rodzaju informacje nie są szczególnie przydatne w przypadku kontroli jazdy, ale pomagają sprawdzić, czy informacje znalezione w innym miejscu są dokładne.
Informacje dotyczące wydawania – sprawdzenie przeszłości jazdy pokaże indywidualny numer prawa jazdy i inne szczegóły dotyczące miejsca wydania prawa jazdy, na przykład stanu.
Klasyfikacje licencji – Klasy licencji mogą być skomplikowane, ponieważ każdy stan ma różne klasy. Są one zwykle podzielone oznaczeniami literowymi (takimi jak klasa A, klasa B itd.), Ale mogą one oznaczać różne rzeczy w różnych stanach. Zazwyczaj są one klasyfikowane na podstawie masy pojazdu, przy czym klasa A jest najczęściej używaną licencją w przypadku standardowych samochodów i innych lżejszych pojazdów. Klasa C to zwykle licencja komercyjna, która oznacza, że ​​możesz prowadzić ciężarówki, autobusy i inne duże pojazdy. Jeśli ubiegasz się o pracę jako kierowca zarobkowy, są to istotne informacje dla potencjalnego pracodawcy.
Status prawa jazdy – ten fragment Twojego rekordu jazdy informuje potencjalnego nowego pracodawcę, czy Twoje prawo jazdy jest czyste i ma dobrą opinię, czy też zostało zawieszone lub poddane innego rodzaju ograniczeniom. Jest to również ta sekcja, która ujawni, kiedy Twoja licencja wygaśnie i czy już to zrobiła.
Naruszenia i kary – jest to sekcja, którą interesuje się większość pracodawców. Zawiera szczegółowe informacje o wykroczeniach drogowych, wykroczeniach lub innych karach i karach poniesionych od czasu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami. Obejmuje to każde wykroczenie drogowe, bez względu na to, jak drobne, więc spodziewaj się, że Twoje nastoletnie wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości pojawią się wraz z poważniejszymi wyrokami skazującymi, takimi jak lekkomyślna jazda, wypadki, DUI lub incydenty związane z narkotykami. Zawiera również szczegółowe informacje na temat wszelkich grzywien, zawieszenia licencji, cofnięcia licencji, punktów licencyjnych i innych kar

  Jak zmienić, czy nowe rozmowy iMessage używają Twojego numeru telefonu czy adresu e-mail

Czy sprawdzenie historii jazdy powstrzyma Cię przed znalezieniem pracy?

To jest pytanie, które wszyscy zadają, ale na które odpowiedź jest prawie niemożliwa. Będzie to zależeć od tego, co pokazuje Twoje wyniki jazdy i czego wymaga praca, o którą się ubiegasz.

W wielu przypadkach, jeśli Twoja ostatnia historia jazdy jest czysta, pracodawcy są skłonni przeoczyć kilka mandatów, które wydałeś piętnaście lat temu. Ale może to nie mieć miejsca, jeśli praca, którą chcesz, wiąże się z kierowaniem dzieci lub obsługą wyjątkowo drogiego lub niebezpiecznego sprzętu.

Jeśli masz w swoich aktach poważniejsze wykroczenie drogowe, prawdopodobnie będzie to bardziej problematyczne. Ale jest kilka możliwych rozwiązań. Możliwe jest zapieczętowanie lub zatarcie rejestru karnego, co teoretycznie oznacza, że ​​nie zostanie on ujawniony podczas sprawdzania przeszłości kryminalnej.

Niekoniecznie oznacza to, że nie będzie to widoczne na specjalistycznym badaniu historii jazdy, ale daje dobry argument do przedstawienia nowemu szefowi i stwierdzenia, że ​​„sąd uznał, że jestem zreformowaną postacią, więc zasługuję na szansę”. Nie ma oczywiście gwarancji, że to zadziała.

Jeśli chcesz wiedzieć, co ujawni Twoje sprawdzenie prawa jazdy, najlepiej jest przeprowadzić zaawansowane sprawdzenie siebie, korzystając z jednej z witryn, które poleciliśmy w tym artykule. Mając te informacje, możesz podjąć świadomą decyzję, czy w pierwszej kolejności warto ubiegać się o pracę i jak wcześniej wyjaśnić wszystko, co pojawia się na czeku.

Podsumowanie

Weryfikacja jazdy ujawni Twoje pełne dane dotyczące jazdy, oprócz wszystkich zwykłych informacji, które pojawią się podczas zwykłej kontroli konsumenckiej lub publicznej.

W tym artykule wyjaśniliśmy dokładnie, jakie informacje będzie to zawierać i co powie o tobie potencjalnemu nowemu szefowi. Wyjaśniliśmy również, dlaczego warto przeprowadzić weryfikację swojej tożsamości, i poleciliśmy najlepsze witryny do tego celu.

Czy byłeś kiedyś zaskoczony tym, co pojawia się podczas sprawdzania historii jazdy? Czy kiedykolwiek straciłeś pracę z powodu sprawdzenia przeszłości? Czy próbowałeś wcześniej sprawdzić swoją tożsamość, a jeśli tak, to w jaki sposób ci to pomogło?

Dla naszych czytelników zawsze pomocne jest zapoznanie się z doświadczeniami z życia codziennego, które mogą wzbogacić porady, które podajemy w tych przewodnikach. Dlaczego więc nie podzielić się z nimi swoimi historiami, korzystając z pola komentarza poniżej.

x