Co powinienem umieścić w mojej bazie survivalowej Minecrafta

Minecraft Survival Base to dom, który tworzysz, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w grze. Pomyśl o tym jako o siedzibie głównej postaci w grze. Zawsze, gdy czegoś potrzebujesz, ta baza jest miejscem, do którego pójdziesz. W związku z tym stanie się twoim punktem odrodzenia.

Baza przetrwania w Minecraft

W grze nie ma ścisłych zasad dotyczących tego, co powinno znajdować się w Minecraft Survival Base, ale podczas gry uczysz się, czego potrzebujesz. Twoje pierwsze kilka baz może nie być najlepsze i możesz wkrótce wyprowadzić się, aby zbudować coś bardziej odpowiedniego.

To powiedziawszy, pamiętaj o następujących rzeczach, gdy tworzysz swoją bazę.

Lokalizacja

Wybierz dobrą lokalizację. Najlepiej byłoby, gdybyś był blisko źródła wody, chociaż w Minecrafcie zawsze możesz uzyskać nieskończoną ilość wody. Dobrym pomysłem jest budowanie w pobliżu wioski lub w pobliżu jaskini, która jest bogata w surowce i ma baseny lawy. Ułatwi to zdobywanie surowców. Możesz wykazać się kreatywnością i stworzyć tunel z bazy do jaskini, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

Wielu graczy używa jaskiń generowanych przez grę, aby stworzyć swoją bazę.

Odporny na wybuch

Twoja baza powinna być odporna na wybuchy. Najlepiej jest chronić wszystko przed pnączami. Przeglądaj projekty, a znajdziesz wiele, które dobrze wyglądają, ale są również wytrzymałe.

Unikaj robienia wszystkiego z drewna.

Magazyny

Twoja baza przetrwania to miejsce, w którym będziesz przechowywać przedmioty, dopóki ich nie użyjesz. Zasadniczo musisz stworzyć dobrze zorganizowane pomieszczenie, które będzie wypełnione skrzyniami. Upewnij się, że zaprojektowałeś go tak, aby można było dodać znak do każdej skrzyni. Możesz stworzyć kilka magazynów, każde na inny rodzaj przedmiotu np. magazyn żywności, magazyn na zbroję, magazyn na podstawowe rudy itp.

Sypialnia

Upewnij się, że umieszczasz swoje łóżko w pokoju. Powinieneś iść spać przynajmniej raz, aby twój punkt odrodzenia był ustawiony na twoją nową bazę.

Pokój eliksirów

Przygotuj specjalny pokój na mikstury. Do tego pomieszczenia możesz przenosić skrzynie z miksturami. Łatwiej będzie zaparzyć, jeśli składniki będą w tym samym pomieszczeniu.

Pokój zaklęć

Stwórz osobny pokój zaklęć. Wypełnij go półkami na książki, aby uzyskać maksymalny poziom zaklęć. Wykonanie tych wszystkich półek może zająć trochę czasu, ale mimo to należy stworzyć pokój z myślą o ostatecznym celu.

Pokój rzemieślniczy

Pokój rzemieślniczy zasadniczo ma stół rzemieślniczy. Możesz skończyć na umieszczaniu stołów rzemieślniczych w kilku różnych pokojach i obszarach poza twoją bazą. Jest to również odpowiednie miejsce na postawienie pieca.

Farma

Powinieneś stworzyć farmę. Niekoniecznie musi znajdować się wewnątrz bazy, ale powinno być odgrodzone i dobrze oświetlone, aby moby jej nie zniszczyły. Może warto stworzyć żelaznego golema, aby zapewnić bezpieczeństwo farmie.

Nieskończone źródło wody

Nieskończone źródło wody to jedna z najłatwiejszych rzeczy do stworzenia w Minecrafcie i jest niezwykle przydatna. Najlepiej byłoby, gdybyś miał ich kilka w swojej bazie. Jeśli przypadkowo opróżnisz jedno źródło, nadal masz drugie.

Stodoła

Minecraft nie ma prawdziwych stodół. Będzie to konstrukcja zewnętrzna, którą wykonasz, aby pomieścić zwierzęta. Jeśli zdecydujesz się nie trzymać zwierząt w Minecrafcie, możesz pominąć ten pokój.

Portal do Netheru

Powinieneś stworzyć portal do Netheru w pobliżu swojej bazy, ale nie twórz go wewnątrz niego. Aby podróż z bazy do portalu była łatwiejsza i bezpieczniejsza, utwórz tunel do portalu.

Wieża

Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcesz się rozejrzeć. Możesz go skonstruować tak, aby łatwiej było zabijać szkielety i Endermenów.

Majdan

Możesz ustawić pułapki wokół swojej bazy dla różnych mobów. Zapewnią bezpieczeństwo Twojej bazie i pomogą Ci pasywnie zbierać surowce. Istnieje wiele samouczków online, z których możesz zapoznać się, aby zbudować pułapki.

Wniosek

Bazy przetrwania Minecrafta mogą być niezwykle rozbudowane. Gracze mają tendencję do ciągłego ich budowania. Jeśli budujesz swoją pierwszą bazę, dobrze jest zacząć od planów pięter, tj. położyć pierwszy poziom bloków, a następnie budować. Dobra baza to taka, którą można rozbudować, czyli dodać więcej pomieszczeń. Poszukaj miejsca, które można łatwo rozbudować, a będziesz mógł długo korzystać z bazy.