Co powinieneś wiedzieć o multimediach jednorazowych w WhatsApp

  • Funkcja View Once Media w WhatsApp umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają po obejrzeniu, zapewniając wygodę i prywatność.
  • Odbiorcy mogą przechwytywać lub zapisywać multimedia do jednorazowego obejrzenia, np. robiąc zdjęcie ekranu lub używając narzędzi do nagrywania ekranu.
  • Chociaż WhatsApp twierdzi, że nie ma dostępu do multimediów do jednorazowego obejrzenia, firma może otrzymać kopię, jeśli zgłosi naruszenie warunków świadczenia usług.

Funkcja View Once Media w WhatsApp to wygodny sposób na wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają po obejrzeniu. Został zaprojektowany, aby chronić Twoją prywatność i oszczędzać miejsce na dysku. Ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o jego używaniu, w tym o ryzyku.

Multimedia do jednorazowego obejrzenia to dowolne zdjęcie lub film przesłane przez WhatsApp z włączoną opcją jednorazowego wyświetlenia. Możesz włączyć tę opcję, dotykając ikony „1” obok przycisku wysyłania po wybraniu pliku multimedialnego z galerii.

Gdy wyślesz zdjęcia i filmy do jednorazowego obejrzenia w WhatsApp, odbiorca zobaczy wiadomość o treści „Zdjęcie” lub „Wideo” z ikoną „1” obok niej. Gdy odbiorca dotknie wiadomości, będzie mógł raz wyświetlić multimedia, a następnie znikną one z czatu.

Możesz także wysyłać notatki głosowe do jednorazowego obejrzenia w WhatsApp, co w zasadzie jest sposobem na spowodowanie samozniszczenia notatek głosowych po ich wysłuchaniu.

Czy ktoś może zapisać wiadomość lub zrobić zrzut ekranu?

Choć multimedia przeznaczone do jednorazowego wyświetlenia mają charakter efemeryczny i prywatny, istnieją pewne sposoby, dzięki którym można je zapisać lub przechwycić ich kopię. Mogą na przykład użyć innego urządzenia, aby zrobić zdjęcie lub nagrać wideo ekranu podczas przeglądania multimediów.

Najnowsza wersja WhatsApp blokuje użytkownikom robienie zrzutów ekranu i nagrywanie multimediów do jednorazowego wyświetlenia. Jednak nie zawsze można stwierdzić, jakiej wersji WhatsApp używa odbiorca. Niektóre urządzenia mogą także obsługiwać funkcję nagrywania ekranu po multimediach.

Dlatego też powinieneś używać widoku tylko raz do wysyłania multimediów, którym ufasz odbiorcy i których nie masz nic przeciwko ich zapisywaniu lub udostępnianiu. Należy także zdawać sobie sprawę z zagrożeń i ograniczeń związanych z funkcją widoku razowego i nie polegać na niej w celu zapewnienia całkowitej prywatności i bezpieczeństwa.

Dlaczego nie mogę otworzyć obrazu jednorazowego wyświetlenia w WhatsApp?

Jeśli otrzymasz obraz „Wyświetl raz” w WhatsApp, ale nie możesz go otworzyć, może to być spowodowane tym, że korzystasz z wersji WhatsApp na komputer lub z Internetu. Obrazy do jednorazowego obejrzenia można otwierać wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemem Android lub iOS. Ma to na celu zapewnienie prywatności i uniemożliwienie odbiorcom korzystania z rejestratora ekranu lub narzędzia do wycinania na komputerze w celu przechowywania multimediów.

WhatsApp twierdzi, że nie ma dostępu do jednorazowego przeglądania multimediów ze względu na kompleksowe szyfrowanie. Jest jednak jeden wyjątek: jeśli ktoś zgłosi WhatsApp wiadomość multimedialną do jednorazowego wyświetlenia z powodu naruszenia warunków świadczenia usług lub standardów społeczności.

Jeśli ktoś zgłosi do WhatsApp multimedia przeznaczone do jednorazowego obejrzenia, WhatsApp otrzyma kopię pliku multimedialnego wraz ze zgłoszeniem. Pomaga to WhatsApp przeglądać i podejmować działania przeciwko obraźliwym lub nielegalnym treściom na swojej platformie.

Według Często zadawane pytania dotyczące WhatsAppnieotwarte multimedia do jednorazowego obejrzenia są przechowywane na serwerach przez okres do dwóch tygodni, zanim wygasną z czatu.

Jednorazowe przeglądanie wiadomości i Twoja prywatność

Funkcja Wyświetl raz w WhatsApp umożliwia wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają po ich otwarciu przez odbiorcę. Może być przydatny do udostępniania poufnych lub prywatnych informacji lub po prostu dodawania dodatkowej prywatności do czatów.

Jednak multimedia do jednorazowego obejrzenia w WhatsApp nie są niezawodne. Dlatego powinieneś korzystać z tej funkcji, wiedząc, że Twoje multimedia mogą zostać ponownie udostępnione, jeśli odbiorca sobie tego życzy. Należy także unikać wysyłania treści nielegalnych, szkodliwych lub obraźliwych.