Co się dzieje, gdy przypadkowo podoba ci się, a potem w przeciwieństwie do zdjęcia na Facebooku?

Strona główna Facebooka przeszła różne rodzaje wyglądu i projektów w ciągu ostatnich kilku lat, aby poprawić wrażenia użytkownika. Teraz możesz nie tylko polubić zdjęcie na Facebooku, ale także zareagować na nie za pomocą różnych emotikonów.

Chociaż polubienie zdjęć na Facebooku nigdy nie było prostsze, sprawia to również, że bardzo łatwo jest je polubić przez przypadek, zwłaszcza jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej. W tym artykule omówimy, co się dzieje, gdy przypadkowo polubisz zdjęcie na Facebooku, a potem je polubisz. Omówimy również, jak uniknąć reakcji na czyjś post na Facebooku.

Czy ktoś może zobaczyć, czy podoba Ci się jego zdjęcie?

Wszyscy tam byliśmy. Przeglądasz swój kanał na Facebooku i Twój palec przypadkowo ześlizguje się z przycisku „Lubię to” pod czyimś postem. Nawet jeśli od razu możesz się do tego nie podobać, czy otrzymaliby powiadomienie, że polubiłeś ich zdjęcie?

Nieumyślne polubienie czyjegoś zdjęcia na Facebooku, zwłaszcza jeśli starałeś się pozostać niezauważonym podczas przeglądania jego profilu, może być nieco zawstydzające. Nie wspominając o tym, że można przypadkowo polubić zdjęcie sprzed kilku lat. To tylko dowodzi, że nie tylko odwiedziłeś ich profil, ale także przejrzałeś znaczną część ich galerii zdjęć na Facebooku.

Chociaż nie możesz dwukrotnie dotknąć zdjęcia, aby je polubić, tak jak na Instagramie, wystarczy nacisnąć przycisk „Lubię to” pod nim na Facebooku. Jeśli chcesz zareagować na to emotikonem, musisz przytrzymać i nacisnąć przycisk „Lubię to”, aż pojawi się zestaw sześciu dodatkowych emotikonów.

Jeśli chcesz zareagować na czyjeś zdjęcie na swoim komputerze, najedź kursorem na zakładkę „Lubię to”, a pojawią się emotikony. W momencie, gdy polubisz lub zareagujesz na czyjeś zdjęcie na Facebooku, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Aby w przeciwieństwie do zdjęcia na Facebooku, po prostu dotknij przycisku „Lubię to”, który teraz stał się niebieski.

Jeśli korzystasz z Facebooka na swoim komputerze, trochę trudniej jest przez pomyłkę polubić czyjeś zdjęcie. W rzeczywistości musiałbyś kliknąć zakładkę „Lubię to” pod zdjęciem, co oznacza, że ​​szanse na zrobienie tego przez przypadek są znacznie mniejsze. Ale jeśli zrobił to przypadkowo, aby go nie lubić, po prostu kliknij ponownie przycisk „Lubię to”. Gdy w przeciwieństwie do zdjęcia na Facebooku, powiadomienie zostanie usunięte.

Użytkownik Facebooka nie zostanie powiadomiony, że nie spodobało Ci się jego zdjęcie, ale co z tym, kiedy je polubiłeś? Cóż, wszystko zależy od czasu. Jeśli spodobał Ci się post na Facebooku, a potem go nie spodobał, gdy ta osoba była w tym momencie online, istnieje duża szansa, że ​​go zobaczyła. Z drugiej strony, jeśli nie korzystali z Facebooka, gdy podobało ci się i nie podobało ci się ich zdjęcie, prawdopodobnie nawet się nie dowiedzą.

Przypadkowe polubienie zdjęcia na Facebooku jest bardziej zauważalne niż na Instagramie, ponieważ zdjęcie, które Ci się spodobało, pojawi się w kanałach Twoich znajomych. Może to być szczególnie trudne, jeśli masz wielu wspólnych przyjaciół. Im więcej czasu mija od momentu polubienia zdjęcia, a następnie odrzucenia go, tym więcej czasu dajesz tej osobie na zobaczenie powiadomienia. Dlatego jeśli przypadkowo spodoba Ci się zdjęcie na Facebooku, powinieneś od razu je odrzucić, aby uniknąć wykrycia.

To, czy zobaczyli, że podobało Ci się ich zdjęcie, zależy również od ich ustawień powiadomień. Jeśli wybrali opcję włączenia powiadomień push, otrzymają wiadomość w momencie, gdy polubisz zdjęcie. Jeśli jednak wyłączyli tę funkcję, nie ma się czym martwić.

Jeśli chodzi o przypadkowe zareagowanie emoji na zdjęcie z Facebooka, obowiązują te same zasady. Mimo że reagowanie na post na Facebooku odbywa się inaczej niż polubienie go, aby nie zareagować, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk „Lubię to”.

Co zrobić, gdy przypadkowo polubisz czyjeś zdjęcie na Facebooku

Kiedy przypadkowo lubisz czyjeś zdjęcie, film lub status na Facebooku, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest niepodobne do tego. Inną opcją jest tymczasowe zablokowanie tego użytkownika. Chociaż ta opcja może wydawać się nieco ekstremalna, jest to solidne rozwiązanie, jeśli chcesz mieć 100% pewność, że nie zobaczą Twojego polubienia. Aby zablokować kogoś na Facebooku na swoim komputerze, wykonaj następujące czynności:

 • otwarty Facebook w Twojej przeglądarce.
 • Na pasku „Szukaj na Facebooku” w lewym górnym rogu wpisz imię i nazwisko osoby, którą chcesz zablokować.
 • Przejdź do ich profilu.
 • Kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu zdjęcia na okładkę.
 • Wybierz „Zablokuj” z wyskakującego menu.
 • Potwierdź, że chcesz je zablokować.
 • Aby to zrobić w aplikacji mobilnej, wykonaj poniższe czynności:

 • Otwórz aplikację Facebook na swoim telefonie.
 • Stuknij w trzy poziome linie w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Przejdź do „Ustawienia i prywatność”, a następnie przejdź do „Ustawienia”.
 • Przejdź do „Blokowania.
 • Obok „Blokuj użytkowników” wpisz nazwę użytkownika Facebooka.
 • Stuknij w przycisk „Zablokuj”.
 • Potwierdź, że chcesz je zablokować.
 • Powinieneś poczekać kilka dni, zanim je odblokujesz. W ten sposób wszelkie inne powiadomienia, które mogą otrzymać, przesuną Twoje dalej w okienku aktywności i prawdopodobnie odciągną ich uwagę. Gdy zablokujesz kogoś na Facebooku, wszystkie Twoje wcześniejsze polubienia i komentarze znikną z jego postów i zdjęć. Jeśli zdecydujesz się je odblokować, pojawią się ponownie. Jednak Twoje powiadomienie prawdopodobnie zniknie.

  Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to dezaktywować swoje konto na Facebooku, chociaż ta opcja jest jeszcze bardziej ekstremalna niż poprzednia. Po przywróceniu konta powiadomienie zniknie z okienka aktywności tej osoby. Aby dezaktywować swój profil na Facebooku, wykonaj poniższe czynności:

 • Przejdź do swojej strony na Facebooku i kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu.
 • Wybierz „Ustawienia i prywatność”.
 • Przejdź do „Ustawień”.
 • Kliknij „Twoje informacje z Facebooka” na lewym pasku bocznym.
 • Obok „Dezaktywacja i usuwanie” wybierz „Widok”.
 • Kliknij „Dezaktywuj konto”, a następnie „Kontynuuj dezaktywację konta”.
 • Potwierdź, że chcesz dezaktywować swoje konto.
 • Ukryj swoje ślady na Facebooku

  Każdy, kto ma konto na Facebooku, prawdopodobnie przez pomyłkę polubił czyjeś zdjęcie lub post. Nawet jeśli od razu nie spodoba Ci się zdjęcie, osoba, której zdjęcie Ci się spodobało, może zostać o tym powiadomiona. Ale ukrywanie tego, co lubisz, zależy od twojego czasu i szczęścia. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje przypadkowe polubienie pozostanie niezauważone, możesz zablokować tę osobę lub dezaktywować swoje konto.

  Czy kiedykolwiek przez pomyłkę polubiłeś czyjeś zdjęcie na Facebooku, a potem od razu je polubiłeś? Co zrobiłeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.