12/08/2021

Co się stało z Filmami i TV Google Play?

Udostępnij teraz w social media:

Filmy i TV Google Play uruchomiono w 2012 roku jako sklep do kupowania i wypożyczania, zgadłeś, filmów i programów telewizyjnych. Jeśli szukasz aplikacji w dzisiejszych czasach, przekonasz się, że została zmieniona na „Google TV”. Co się stało?

Kiedy Google zmienił markę Android Market na Sklep Google Play, połączył wszystkie swoje cyfrowe kanały dystrybucji w jedno miejsce. Nie było to już tylko miejsce dla aplikacji i gier na Androida, ale zawierało także e-booki, muzykę, filmy i programy telewizyjne.

Filmy i TV Google Play to aplikacja używana do uzyskiwania dostępu do treści cyfrowych zakupionych w Sklepie Play i była dostępna na Android, iPhone, i iPad, a także platformy smart TV. W październiku 2020 r. Aplikacje Filmy i TV Google Play zostały przemianowane na „Google TV”.

Sprawdź -   Jak zmienić kolory inteligentnej żarówki na wyświetlaczu Google Home Hub

Google TV rozszerzył funkcjonalność aplikacji Filmy i TV Play. Zamiast być tylko miejscem na zakupione treści, jest teraz centralnym centrum Twojej biblioteki i usług przesyłania strumieniowego. Dzięki temu wszystko jest w jednym miejscu.

Dzięki Google TV możesz dodać usługi transmisji strumieniowej, za które płacisz, a gdy wyszukujesz film lub program telewizyjny, będzie on zawierał te usługi wraz z opcjami wypożyczenia i zakupu w Sklepie Play. Dzięki temu przeszukiwanie wszystkich usług jest bardzo łatwe.

Kolejną częścią ulepszonej wersji jest funkcja „Lista obserwowanych”. Gdy szukasz programu telewizyjnego lub filmu w Google, w polu informacyjnym zobaczysz przycisk „Lista do obejrzenia”. Jest to zintegrowane z kartą „Lista do obejrzenia” w aplikacji Google TV, dzięki czemu można je łatwo znaleźć do obejrzenia później.

Sprawdź -   Jak naprawić Adobe Photoshop CC, jeśli się zawiesza lub działa wolno

Aplikacja Google TV staje się jeszcze wydajniejsza, jeśli masz rozszerzenie Chromecast z Google TV lub zaktualizowane urządzenie Android TV. Lista obserwowanych jest zintegrowana z ekranem głównym, co jeszcze bardziej ułatwia śledzenie ulubionych filmów i programów telewizyjnych oraz oglądanie ich na dużym ekranie.

lista obserwowanych programów telewizyjnych GoogleLista do obejrzenia na ekranie głównym Google TV

Krótko mówiąc, aplikacja Filmy i TV Google Play wzrosła. Nadal jest to miejsce, w którym można kupować i wypożyczać filmy i programy telewizyjne, i nadal zawiera bibliotekę zakupionych treści. Jeśli to wszystko, czego chcesz, nie musisz używać żadnej z nowych funkcji.

Jeśli jednak subskrybujesz wiele usług przesyłania strumieniowego, Google TV może być bardzo przydatnym towarzyszem. W świecie dziesiątek różnych usług przesyłania strumieniowego z każdej firmy medialnej, Google TV może pomóc Ci w tym wszystkim.

Sprawdź -   Jak skonfigurować zaporę ogniową w systemie Ubuntu

x