Co się stało z opcją zasugerowania znajomemu na Facebooku?

Facebook to jedna z najstarszych aplikacji społecznościowych i sieciowych. Została założona przez Marka Zuckerberga i jest własnością metaplatforms, amerykańskiej firmy. Była to pierwsza aplikacja społecznościowa, która umożliwiała użytkownikom przesyłanie zdjęć i filmów, udostępnianie treści oraz publikowanie w niej codziennych aktualizacji lub statusów. W związku z tym Facebook określił pewne wytyczne i zasady społeczności dotyczące bezpieczeństwa użytkowników. Jeśli jakakolwiek funkcja lub użytkownik nie zastosuje się do wytycznych, to określone konto lub funkcja zostanie zablokowana na Facebooku. Najsłynniejsza funkcja Facebooka, funkcja sugestii znajomych, została niedawno usunięta z platformy, ponieważ ta funkcja nie działała poprawnie. Ta funkcja wykorzystuje mechanizm śledzenia w celu uzyskania danych, takich jak śledzenie kontaktów, zainteresowań itp., i pomaga ulepszyć sieć. Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka i zastanawiasz się, co się stało z opcją zasugeruj znajomemu na Facebooku, powinieneś przejrzeć ten artykuł, aby rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, na przykład co oznacza sugestia znajomego na Facebooku. Pokażemy Ci również, dlaczego Facebook usuwa sugestię znajomych i jak uzyskać sugestię znajomego z Facebooka.

Co się stało z opcją zasugerowania znajomemu na Facebooku?

O tym, co stało się z zaproponowaniem opcji znajomego na Facebooku, dowiesz się w dalszej części tego artykułu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co oznacza sugestia znajomych na Facebooku?

Facebook zapewnia wiele funkcji, które poprawiają Twoją sieć kontaktów z ludźmi i pozwalają łączyć się z coraz większą liczbą osób. Ma funkcję zwaną sugestią znajomych, która pokazuje listę osób, które możesz znać i chciałbyś połączyć je na Facebooku. Decyduje o liście sugerowanych znajomych na podstawie twoich kontaktów i liczby wspólnych znajomych, których możesz mieć.

Jeśli zapisałeś czyjś numer telefonu i ta osoba jest dostępna na platformie Facebook, jej konta na Facebooku będą wyświetlane na Twojej liście propozycji znajomych, jeśli jeszcze nie dodałeś jej do listy znajomych, wysyłając jej zaproszenie do grona znajomych. Sugerowanie znajomych na Facebooku działa w obie strony, co oznacza, że ​​osoby znajdujące się na Twojej liście mogą również mieć Twoje konto na Facebooku na swojej liście sugestii.

Czy Facebook sugeruje znajomych, którzy Cię szukali?

TAk. Facebook sugeruje znajomych, którzy Cię szukali. Wyświetlają również konta na Facebooku kilku osób, które mogą być w jakiś sposób z Tobą spokrewnione. Oboje możecie mieć wielu wspólnych znajomych na swoich kontach i możecie mieć podobne zainteresowania i treści, i opiera się to na wielu innych czynnikach. Wspólni znajomi oznaczają wspólnych znajomych obecnych na obu kontach użytkowników Facebooka.

Pokazuje również konta na Facebooku osób, które mogły wyszukiwać lub przeglądać Twój profil. Pierwszym kontem, które pojawia się na liście sugestii na Facebooku, może być osoba, która szukała Twojego konta, lub mogłeś szukać jej konta na Facebooku. Nie zawsze tak jest; możesz otrzymać sugestię od użytkownika, jeśli ostatnio zapisał on Twój numer telefonu, chociaż Ty nie zapisałeś jego numeru telefonu.

Dlaczego otrzymuję sugestie znajomych z Facebooka od nieznajomych?

Możesz otrzymywać sugestie znajomych z Facebooka dotyczące osób, które możesz znać, a także od osób, których możesz nie znać. Facebook korzysta z technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie głębokie i uczenie maszynowe, aby ulepszać listę sugestii. Przegląda wszystkie twoje dane, zawartość, historię wyszukiwania, kontakty i wszelkiego rodzaju informacje związane z tobą, aby zaktualizować listę sugestii znajomych. W związku z tym, ponieważ obsługuje, przechowuje i analizuje tak wiele danych, może się pomylić, sugerując Ci konto na Facebooku, którego możesz nie znać. A to skutkuje sugestiami od nieznajomych, ale nie musisz się martwić.

Facebook zapewnia alternatywną opcję usuwania sugestii znajomych, jeśli nie znasz osoby. Czasami zdarza się, że możesz nie mieć wspólnych znajomych jako drugiego konta. Oboje możecie należeć do tej samej sieci, na przykład oboje możecie mieć tę samą stronę, mieć ten sam status zatrudnienia lub oboje szukać tej samej osoby. Powodów, dla których te kwestie są nieskończone.

Gdzie się podziała opcja Zaproponuj znajomego na Facebooku? Co się stało z opcją zasugerowania znajomemu na Facebooku?

Ostatnio wystąpił błąd w funkcji zasugerowania znajomemu na Facebooku, co spowodowało nieprawidłowe ładowanie tej funkcji. Sprawiło to, że Facebook usunął opcję sugerowania znajomych ze stron użytkowników. Ta funkcja została usunięta z Facebooka, ponieważ nie była zgodna ze standardami społeczności aplikacji Facebook.

Chociaż ta funkcja została usunięta z Facebooka, można ją włączyć za pomocą niektórych metod.

Dlaczego Facebook usunął Suggest Friends?

Facebook to serwis społecznościowy, który zachęca ludzi do łączenia się z nowymi użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, pochodzeniu, statusie zatrudnienia, wspólnych znajomych itp. Funkcja sugerowania znajomych umożliwiła ludziom rozszerzenie ich kontaktów. Ale ta funkcja została niedawno usunięta z witryny Facebooka, ponieważ nie była zgodna z polityką prywatności i wytycznymi społeczności określonymi przez Facebooka. Nie ładował odpowiednich informacji na stronach użytkowników Facebooka. Dlatego, aby uniknąć problemów, Facebook usunął tę funkcję na stałe, zgodnie z najnowszymi wiadomościami.

Jak odzyskać sugestie znajomych na Facebooku?

Chociaż Facebook usunął sugestię znajomego ze swojej platformy, możesz użyć kilku metod, aby zasugerować opcję znajomego na Facebooku. Jeśli jesteś kimś, kto zastanawia się, jak przywrócić sugestie znajomych z Facebooka do swojego kanału, oto kilka sposobów dla Ciebie.

Te metody pomogą Ci włączyć sugestie znajomych z Facebooka:

Metoda 1: Znajdź sugestie znajomych w aplikacji Facebook

1. Otwórz aplikację Facebook na swoim iOS lub Android urządzenie.

2. Przejdź do zakładki Znajomi.

3. Stuknij w Sugestie.

Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby uzyskać listę sugestii znajomych na Facebooku.

Metoda 2: Importuj kontakty

Jeśli Twoja lista sugestii zawiera niewłaściwe informacje, możesz wykonać poniższe czynności, aby uzyskać odpowiednią listę znajomych.

1. Stuknij opcję Importuj w sekcji sugestii w aplikacji Facebook.

2. Następnie dotknij Rozpocznij w sekcji Znajdź znajomych.

3. Wróć do ekranu Sugestie, aby zobaczyć listę sugerowanych znajomych z Twojej listy kontaktów.

Możesz wykonać następujące kroki, aby uzyskać odpowiednią listę znajomych na Facebooku.

***

Mamy nadzieję, że wiesz już o opcji zaproponuj znajomemu na Facebooku. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.