Co to jest Discord i czy jest przeznaczony tylko dla graczy?

Udostępnij teraz w social media:

Discord oferuje darmowe serwery VoIP, czatu tekstowego i wideo, a także unikalne funkcje dla graczy, takie jak integracja z Twitch. Jest również niezbędny do prowadzenia działalności w branży gier i może dać innym przedsiębiorstwom wyjątkową przewagę w komunikacji z klientami.

Discord oferuje komunikację kierowaną przez społeczność

Discord to bezpłatna aplikacja komunikacyjna, najbardziej podobna do popularnych aplikacji, takich jak Skype, Microsoft Teams, Slack i TeamSpeak. Zawiera przyjazny dla użytkownika czat tekstowy, głosowy i wideo na serwerach publicznych lub prywatnych, które każdy może szybko i bezpłatnie skonfigurować.

Discord ma podobny interfejs użytkownika jak Slack i Microsoft Teams, a jego serwery działają podobnie do serwerów Slack i Teams. Jednak serwery Discord rozwinęły się bardziej poprzez aktywność użytkowników, taką jak Reddit z subredditami. Jest serwer Discord do wszystkiego.

Podobnie jak Reddit, Discord jest internetową platformą społecznościową. Jest używany do wszystkiego, od dużych platform korporacyjnych i wyspecjalizowanych centrów edukacyjnych po ekstremistyczne rekrutacje i treści dla dorosłych. Oficjalny Przewodnik dla rodziców po Discordzie zawiera przydatne zasoby do zrozumienia, jak działają te społeczności i jak możesz kontrolować zawartość, która wpływa i wypływa z Discorda.

Plik Wytyczne dla społeczności Discord przekazać zamiar dewelopera, aby łączyć grupy graczy i wyraźnie zakazać nękania, drapieżnych zachowań i szkodliwych treści. Zapewnia również możliwości uzyskania dodatkowej pomocy w kwestiach takich jak zastraszanie, samobójstwa i inne problemy istotne dla dzisiejszych społeczności cyfrowych. Ale jak każde narzędzie internetowe, niekoniecznie uniemożliwia to mądrym nastolatkom cofanie ustawień lub powstrzymywanie złoczyńców przed wykorzystywaniem mediów społecznościowych do szerzenia nienawiści i nadużyć.

  Discord nie otworzy się: jak to naprawić szybko

Discord jest dla każdego, nie tylko dla graczy

Discord jest wymieniony w większości sklepów z aplikacjami jako „Czat dla graczy”, a jego integracja z platformami do gier, takimi jak Steam i Twitch, uczyniła go niezwykle popularnym wśród 56 milionów graczy każdego miesiąca. Wszechobecność Skype’a (i Skype for Business) Microsoftu sprawiła, że ​​jest to powszechny wybór dla głosu, wideo i tekstu wśród przeciętnych użytkowników systemu Windows.

Microsoft Teams, które ostatecznie będą zastąp Skype dla firm, cechuje się wysokim stopniem integracji z innymi aplikacjami Microsoft, zwłaszcza z SharePoint, dzięki czemu stał się liderem w środowisku biznesowym. Slack jest najpowszechniejszą alternatywą, ponieważ zużywał inne popularne komunikatory w miejscu pracy, takie jak Hipchat.

TeamSpeak zawsze był głównym konkurentem ze względu na obsesyjne skupienie się na jakości dźwięku, bezpieczeństwie klienta i niezawodności serwera. Discord przewyższył większość obecnie dominujących narzędzi używanych do gier, w tym sporą część udziału w rynku TeamSpeak.

TeamSpeak Beta

Discord oferuje jednak bardziej zróżnicowane integracje i usługi, bardziej przyjazny interfejs użytkownika i darmowe serwery nowy TeamSpeak (obecnie w zamkniętej wersji beta, pokazanej powyżej) może zamknąć tę lukę, ponieważ przyjmuje i ulepsza wiele z tych samych funkcji, które pozwoliły Discordowi dominować. Inne narzędzia, takie jak Mumble i Ventrilo, to wciąż w pobliżu, choć tylko w małych niszach.

  Jak dodawać gry do biblioteki Discord

Discord kontra Slack

W rzeczywistości Discord udostępnia większość funkcji i integracji oferowanych przez konkurencję. Discord i Slack, pokazane powyżej po lewej i prawej stronie, mają prawie identyczne interfejsy. Oznacza to, że wybór aplikacji, której chcesz użyć, zależy głównie od osobistych preferencji Ciebie i Twojej grupy.

Discord jest darmowy dla użytkowników, wciąż tani dla profesjonalistów

Duża firma mogłaby używać Discorda jako swojej głównej platformy komunikacyjnej, zakładając, że dobrze sobie radzi z konfigurowaniem uprawnień, zwiększaniem bezpieczeństwa i zwiększaniem limitów nałożonych przez bezpłatną wersję, płacąc zaledwie 99,99 USD za 12 miesięcy Discord Nitro.

Możesz obniżyć cenę o połowę, wybierając Discord Nitro Classic (49,99 USD / rok). Wersja klasyczna nie zawiera funkcji zwiększania wydajności serwera, która pozwala na przyznanie serwerowi specjalnych korzyści; jest to przydatne, jeśli jesteś streamerem, programistą lub liderem społeczności, który wybiera przestrzeń do interakcji z obserwującymi.

Discord Nitro

Obie płatne usługi premium (Nitro i Nitro Classic) są przeznaczone głównie dla graczy dzięki funkcjom takim jak przesyłanie strumieniowe o wyższej jakości, niestandardowe tagowanie i inne. Darmowy lub płatny, rozbudowany Discord dokumentacja przeprowadzi Cię przez wszystko, co możesz zrobić z Discordem. Twórz boty, które pomogą uczynić Twój serwer wyjątkowym, opracuj aplikacje lub skorzystaj z jego narzędzi open source, aby utworzyć plik Bogata obecność na jakąś grę lub aplikację sprzedawać bezpośrednio konsumentom za pośrednictwem własnego serwera Discord. Biorąc tylko 10-procentową obniżkę, Discord oferuje programistom jeszcze lepszą ofertę niż 12 procent Epic czy 30 procent Steam.

  Jak nagrywać rozmowy głosowe Discord w systemie Linux

Biorąc pod uwagę integrację Discord z niezliczonymi aplikacjami do gier i multimediów, w połączeniu z konfigurowalną nakładką, nie jest zaskoczeniem, że większość użytkowników Discorda działa w tle na swoim komputerze. W rzeczywistości komputerowy odtwarzacz muzyki Spotify odpowiada za ponad dwukrotnie kolejna najwyższa aktywność dla ludzi na Discordzie, wyjaśniając, że większość ludzi ma Discord działający w tle podczas przeglądania, tworzenia, grania lub pracy. Dziesiątą najpopularniejszą aplikacją dla użytkowników Discord jest Visual Studio Code, która pokazuje, jak przydatna może być aplikacja do profesjonalnej współpracy.

Discord Activity

Discord jest skierowany przede wszystkim do ludzi, którzy grają, streamują, dyskutują, tworzą lub sprzedają gry, ale zaczyna ewoluować poza to, tworząc platformę skupioną na społeczności dla operatorów biznesowych zorientowanych na technologię. Niezależnie od tego, czy chcesz koordynować pracę ze współpracownikami, przyjaciółmi czy obserwatorami, staje się popularnym rozwiązaniem dla wszystkich dzięki prostemu interfejsowi z zaawansowanymi funkcjami.

x