Udostępnij teraz w social media:

AirDrop to funkcja firmy Apple, która umożliwia szybkie i bezprzewodowe przesyłanie zdjęć, łączy i nie tylko między iPhone’ami, iPadami i Macami. Google oferuje konkurencyjny produkt na Androida o nazwie „Udostępnij w pobliżu. ” Oto, jak działa funkcja Udostępnianie w pobliżu i jak wypada w porównaniu z funkcją AirDrop.

Co to jest funkcja Android W pobliżu, udostępniana?

Sklep Google Play oferuje setki aplikacji, które umożliwiają łatwe przesyłanie łączy, plików, zdjęć i innych rzeczy między urządzeniami. Jednak nigdy nie istniała natywna wbudowana metoda dla wszystkich urządzeń z Androidem. Najbliższą rzeczą był „Android Beam”, ale wymagało to fizycznego dotknięcia urządzeń, a Google od tego czasu go porzuciło.

Funkcja Near Share wykorzystuje do wysyłania treści Bluetooth, Wi-Fi lub NFC. Automatycznie określa, która metoda jest najlepsza w sytuacji, gdy inicjowany jest transfer. Duże pliki prawdopodobnie będą korzystać z bezpośredniego połączenia Wi-Fi, podczas gdy mniejsze elementy można przesyłać przez Bluetooth lub NFC. Masz również możliwość włączenia danych mobilnych lub całkowitego wyłączenia wszystkich transferów internetowych.

Sprawdź -   Kontroluj odtwarzanie muzyki w dowolnej aplikacji za pomocą pływającego widżetu muzyki [Android]

W jaki sposób funkcja Udostępnianie w pobliżu jest nagle dostępna na większości urządzeń z Androidem? Powszechną myślą byłaby aktualizacja oprogramowania układowego systemu operacyjnego Android, ale w rzeczywistości jest to prostsze. W pobliżu Share jest częścią Usługi Google Play, wymagany składnik urządzeń z systemem Android, które są dostarczane ze Sklepem Google Play. Usługi Play są aktualizowane za pośrednictwem Sklepu Play, co znacznie ułatwia Google dodawanie funkcji w pobliżu do wielu urządzeń.

Android w pobliżu udział

Aby skorzystać z funkcji Udostępnianie w pobliżu, musisz znaleźć urządzenie, które jest w pobliżu, ma odblokowany ekran oraz włączony Bluetooth i usługi lokalizacyjne. Na urządzeniu odbierającym pojawi się powiadomienie z prośbą o udostępnienie go nadawcy. Nadawca następnie wybiera urządzenie odbierające i jedzie.

Ze względów bezpieczeństwa odbiorca musi zdecydować się na bycie widocznym i zaakceptować przekaz za każdym razem. Oznacza to, że nigdy nie otrzymasz czegoś bez swojej zgody.

Sprawdź -   Rób zdjęcia z długim czasem naświetlania i dostosuj poziom ekspozycji [Android]

Android w pobliżu udostępnia prywatność

W pobliżu Share ma również wiele opcji prywatności. Możesz wybrać otrzymywanie treści ze „Wszystkich kontaktów” lub wybrać konkretne osoby, dla których chcesz być dostępny. Możesz także ustawić siebie jako „Ukryty”, więc jesteś widoczny tylko wtedy, gdy funkcja Udostępnianie w pobliżu jest otwarta.

Udostępnianie w pobliżu przez Google jest dostępne dla wszystkich urządzeń z Androidem 6.0+, począwszy od urządzeń Pixel i Samsung w sierpniu 2020 r. Ta funkcja ma działać również z Chromebookami i są oznaki, że pojawi się na większej liczbie platform za pośrednictwem Przeglądarka Google Chrome.

Jak wspomniano, funkcja Near Share działa za pośrednictwem usług Google Play, więc chociaż większość urządzeń z Androidem je otrzyma, są też takie, które nie.

Czy udostępnianie w pobliżu działa jak AirDrop?

airdrop jabłko

Android Near Share jest przez wielu porównywany do funkcji AirDrop firmy Apple. Konkurent AirDrop był często pożądaną funkcją wśród użytkowników Androida. Czy można powiedzieć, że udostępnianie w pobliżu to „AirDrop na Androida”? Chociaż te dwie usługi mogą działać nieco inaczej, służą temu samemu celowi.

Sprawdź -   Jak dodać rozszerzenia do przeglądarki Chrome na komputerze z Androida

AirDrop działa między iPhone’ami, iPadami i komputerami Mac. Wykorzystuje Bluetooth do tworzenia sieci Wi-Fi peer-to-peer między urządzeniami, bez połączenia z Internetem. Pliki wysłane przez AirDrop są zaszyfrowane. Funkcja Near Share w końcu będzie miała podobną obsługę wielu platform między telefonami i komputerami (prawdopodobnie nawet Macami). Może również działać bez połączenia z Internetem, chociaż szyfrowanie nie jest znane w momencie pisania.

Istnieje kilka drobnych różnic technicznych między podejściem Google i Apple, ale oferują one tę samą funkcjonalność. AirDrop stał się wszechobecną platformą udostępniania wśród użytkowników Apple, czy tak się stanie z funkcją Near Share, jeszcze nie wiadomo.