Co to jest GitLab i gdzie go hostować?

Udostępnij teraz w social media:

W rozwoju oprogramowania usługi kontroli wersji są niezbędne do zarządzania repozytoriami git twojego projektu.

A jeśli chodzi o repozytoria git, istnieją dwa modne hasła – GitHub i GitLab. Mają mocną pozycję w tworzeniu nowoczesnego oprogramowania, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat.

Oba są poręcznymi asystentami większości programistów.

Ale GitLab wykonał skok od zwykłego zarządzania kodem do monitorowania i wdrażania, nazywając siebie „Complete DevOps”. W rzeczywistości zwiększyło to wygodę i oferuje wiele korzyści programistom, przede wszystkim tym, którzy pracują w większych zespołach.

W związku z tym nastąpił wzrost liczby jego użytkowników.

Tak więc, jeśli jesteś również zdumiony jego ofertami i szukasz usługi hostingowej GitLab, ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj! 👁️

Zanim jednak zrozumiemy, czym jest GitLab, ważne jest, aby wyjaśnić swoje koncepcje dotyczące Git.

Co to jest Git?

Git można nazwać systemem kontroli wersji, który może śledzić każdą zmianę w pliku. Jego głównym celem jest zarządzanie wszystkimi tymi zmianami wprowadzanymi w projekcie w określonym czasie. Git przechowuje te zmiany i powiązane informacje w strukturze danych lub repozytorium.

Repozytorium git obejmuje zatwierdzanie obiektów wraz z ich referencjami. Jest to centrum, w którym programiści mogą przechowywać, testować, współpracować i udostępniać projekty. Może obsługiwać wiele projektów o różnej wielkości i sprzyja płynnemu przepływowi pracy.

Git pomaga we współpracy zespołowej, pozwala śledzić postępy i pomaga programistom oraz profesjonalistom nietechnicznym monitorować ich pliki.

Co to jest GitLab?

GitLab to repozytorium Git i narzędzie cyklu życia. Jest to pełna platforma DevOps, umożliwiająca profesjonalistom zarządzanie i wykonywanie różnych zadań projektowych. Zadania obejmują planowanie projektu, zarządzanie kodem źródłowym, utrzymywanie bezpieczeństwa i monitorowanie.

GitLab został stworzony w 2011 roku przez ukraińskich programistów Dmitriy Zaporozhets i Valery Sizov. Obecnie ma ponad 100 000 użytkowników i korzystają z niego duże przedsiębiorstwa, takie jak NASA, IBM, Sony. Warto znać niektóre z poniższych funkcji.

 • Potężne i dobrze zdefiniowane potoki CI/CD
 • Kontenery Dockera
 • Wbudowany rejestr wdrażany natychmiast bez konfiguracji.
 • Obsługuje serwery innych firm do zarządzania obrazami platformy Docker
 • Śledzenie problemów
 • Napisany w Ruby and Go

Korzyści z GitLaba

 • GitLab jest łatwy w konfiguracji i zarządzaniu dzięki swobodnie dostępnym kodom.
 • Pojedyncza aplikacja jest wyjątkowa, tworząc usprawniony przepływ pracy ze współpracą i wydajnością.
 • Przeglądy kodu wraz z żądaniami podciągania są przyjazne dla użytkownika i kompaktowe.
 • Będąc natywną aplikacją chmurową z silnymi środkami bezpieczeństwa, oferuje funkcje bezpieczeństwa, takie jak szczegółowe ograniczenia, uwierzytelnianie użytkowników za pomocą protokołu Kerberos.
 • Minimalna integracja w celu skrócenia cyklu rozwojowego przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności
 • Ułatwia właściwą organizację Kubernetes i integrację
 • Umożliwia elastyczne i rozbudowane zarządzanie projektami w celu przyspieszenia przepływu pracy

Czym GitLab różni się od GitHuba?

GitHub jest również repozytorium opartym na Git jako GitLab. Uruchomiony w 2008 roku, jest największym w tej kategorii z ponad 40 milionami użytkowników.

Projekty GitHub są zarówno publiczne, jak i prywatne. Publicznie udostępniane kody są otwarte i bezpłatne (na podstawie licencji) dla każdego w Internecie. Dlatego wielu programistów korzysta z publicznych repozytoriów, aby udostępniać swoje oprogramowanie typu open source w GitHub.

  Whistle Phone Finder umożliwia gwizdek zlokalizowanie telefonu [Android]

Istnieją jednak kluczowe różnice między GitHub i GitLab, takie jak:

Akcje GitLab CI/CD i GitHub

Ciągła integracja/ciągłe dostarczanie (CI/CD) znacznie oszczędza programistom i zapewnia doskonałą kontrolę jakości. GitLab oferuje CI/CD ZA DARMO, co eliminuje konieczność korzystania z jakiegokolwiek zewnętrznego rozwiązania CI. A jeśli nadal chcesz korzystać z CI innej firmy, możesz łatwo zintegrować je z Codeship, Jenkins itp.

Poza tym oferuje zwięzły pulpit nawigacyjny operacji, który pomoże Ci poznać zależności związane z Twoimi wysiłkami DevOps i programistycznymi. Dlatego GitLab rozwiązuje problemy programistów lepiej niż GitHub pod tym względem.

Z drugiej strony GitHub wydał „Akcje” w 2019 roku, aby zautomatyzować przepływy pracy. Ale nie ma platformy wdrożeniowej, co oznacza, że ​​potrzebujesz dodatkowej integracji, takiej jak Heroku lub DigitalOcean.

Poziomy uwierzytelnienia

Korzystając z GitLab, masz możliwość modyfikowania i ustawiania uprawnień na podstawie ich ról. Ale na GitHub możesz tylko zdecydować, komu przyznać dostęp do odczytu/zapisu do twojego repozytorium.

Na przykład możesz ustawić uprawnienia dla członków swojego zespołu, aby uzyskać dostęp do narzędzi do śledzenia problemów, nie zezwalając im na dostęp do kodu źródłowego. Jest to przydatne w przypadku dużych zespołów obejmujących współpracowników opartych na rolach.

Importuj i eksportuj

GitLab zapewnia szczegółową dokumentację dotyczącą importowania danych od różnych dostawców, takich jak Bitbucket, GitHub itp. Jednak GitHub nie zapewnia szczegółowej dokumentacji dla większości repozytoriów git. Ale możesz użyć GitHub Importer dla swoich kodów w Mercurial, TFS, Subversion itp.

GitLab umożliwia eksport przesłanych projektów, wiki, repozytoriów projektów, konfiguracji, takich jak usługi i webhooki, fragmenty kodu, etykiety, kamienie milowe i inne elementy do eksportu danych.

Ale GitHub jest bardziej restrykcyjny pod względem funkcji eksportu dla swoich repozytoriów.

Tak więc, jeśli chcesz korzystać z GitLab, masz dwie opcje – hosting własny lub hosting zarządzany. A jeśli nie chcesz mieć problemów z pobieraniem, instalowaniem, administrowaniem i zarządzaniem swoją instancją GitLab, wybierz zarządzaną usługę hostingową GitLab, taką jak ta poniżej.

GitLab

Posługiwać się GitLab do wykonywania różnych funkcji, od zarządzania kodem źródłowym i CI/CD po bezpieczeństwo i nie tylko, aby szybko dostarczać oprogramowanie. Pomaga w łatwym zarządzaniu projektami i zapewnia pełną platformę DevOps zawartą w jednej aplikacji.

Tylko jeden interfejs, magazyn danych i wątek konwersacji mogą wystarczyć do Twoich potrzeb przy zerowym bólu głowy. Wykorzystują wiodącą w branży CI/CD, aby wzmocnić Twoje zespoły i zachęcić je do wydajniejszej współpracy. GitLab umożliwia również wykorzystanie skalowalnej, wydajnej i kompleksowej automatyzacji. Uzyskaj bezpieczeństwo w czasie rzeczywistym, zarządzanie lukami w zabezpieczeniach i jakość kodu.

Dzięki ścisłej kontroli i zarządzaniu prędkość DevOps nigdy nie spada. Łatwo zarządzaj wszystkim, na przykład podgrupami, zdarzeniami audytu, analizą kodu, zgodnością, strumieniami wartości, spostrzeżeniami i raportami DevOps. Aby pomóc Ci w strategicznym planowaniu projektu, wykorzystaj funkcje, takie jak śledzenie czasu, śledzenie problemów, tablice ofert pracy, biuro obsługi, mapy drogowe, projektowanie, jakość i zarządzanie wymaganiami.

GitLab oferuje funkcje takie jak Code Review, Web IDE, statyczne generatory witryn, podgląd na żywo, wiki, fragmenty kodu i zarządzanie kodem źródłowym, które napędzają Twoją kreatywność. Możesz zweryfikować swoje projekty za pomocą testów obciążenia, testów kodu, jakości i zasięgu; wydajność sieci, ciągła integracja, testy użyteczności, pociągi scalania i testy dostępności.

  Jak zainstalować Nextcloud na Raspberry Pi

Ze względów bezpieczeństwa oferują wykrywanie tajemnic, zgodność z licencjami, skanowanie zależności, testy fuzz, DAST i SAST. Możesz przeglądać aplikacje i strony, przeprowadzać ciągłe dostarczanie, organizować wydania, wdrażać zaawansowane i flagi funkcji. Chroń swoje projekty dzięki skanowaniu kontenerów, bezpieczeństwu sieci i bezpieczeństwu hosta, a także orkiestracji zabezpieczeń.

Skonfiguruj automatyczne DevOps, ChatOps, infrastrukturę jako kod (IaC), zarządzanie kosztami klastra, zarządzanie sekretami, zarządzanie Kubernetes i umożliwia bezserwerowe. Możesz także monitorować metryki, elementy Runbook, dzienniki i ślady; przeprowadzić analizę produktu, śledzić błędy i zarządzać incydentami.

Rozpocznij bezpłatną wersję próbną GitLab na 30 dni i uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich jego funkcji.

Hosting A2

Hosting A2 i wydajność idą w parze!

Dopracowują swoje rozwiązanie hostingowe GitLab i zapewniają niesamowitą wydajność. Otrzymasz usługę hostingową na szczycie ich imponującej platformy SwiftServer lub możesz także wybrać ich serwery Turbo, aby uzyskać 20-krotnie wyższe prędkości.

Ich serwery Turbo są wyposażone w dyski AMD EPYC z NVMe, zdolne do wytwarzania o 40% szybszych procesorów, 3 razy szybszych prędkości zapisu/odczytu, 9 razy większego ruchu i 2 razy szybszego czasu do pierwszego bajtu.

Uzyskaj pełną kontrolę nad serwerem i elastyczność dodawania niestandardowych skryptów lub aplikacji. Ich zespół wsparcia stale monitoruje wydajność serwera, aby zapewnić najwyższą prędkość, a także stosuje najlepsze praktyki branżowe, aby zapewnić lepszą obsługę.

Upewniają się, że serwer ma najnowsze poprawki bezpieczeństwa i może zapewnić 99,90% czasu działania. A2 Hosting jest przyjazny dla programistów, ponieważ oferuje uprawnienia administratora do kontrolowania środowiska serwera, dzięki czemu możesz edytować pliki serwera. Możesz także wybrać system operacyjny Linux, jeśli chcesz i ponownie załadować serwer z innym systemem operacyjnym na żądanie.

Oprócz tego otrzymujesz kontrolę uruchamiania, ponownego uruchamiania i zamykania. Inne funkcje zawarte w A2 Hosting to certyfikaty SSL, rejestracja domeny i transfer domeny. Jego ceny zaczynają się od 6,59 USD miesięcznie, jeśli rozliczane są co roku, za 1 GB pamięci RAM, 2 TB pamięci, 150 GB SSD i 1 rdzeń procesora. Cena obejmuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Stackhero

Stackhero oferuje zarządzaną usługę hostingu GitLab, która została zaprojektowana w celu zapewnienia wydajności przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Możesz rozpocząć pracę z serwerem GitLab w ciągu 2 minut i skupić się na szybkim prowadzeniu firmy, zamiast martwić się o infrastrukturę.

Twoje serwery będą zasilane przez wydajne dyski SSD i procesory zapewniające niesamowitą prędkość. Szyfrują wszystkie połączenia za pomocą technik TLS 1.3 i ECDSA, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i szybkość.

Stackhero zapewnia terminowe aktualizacje usług, które możesz wykonać jednym kliknięciem i uzyskać najnowszą wersję i funkcje. Nie nakładają miękkich ograniczeń na korzystanie z serwera, takich jak jednoczesne połączenia; dzięki temu możesz wykorzystać pełną moc serwera GitLab.

Możesz dowolnie wybrać konfigurację serwera do 64 GB RAM i 16 procesorów wirtualnych, aby skalować ją w zależności od rozwoju Twojej firmy.

Stackhero automatycznie zapewnia „atomowe” kopie zapasowe danych i przechowuje je codziennie w dobrze zabezpieczonym skarbcu przez okres do trzech miesięcy. Dlatego możesz poprosić o odzyskanie danych w przypadku utraty danych z dowolnego powodu. Jeśli jesteś z Europy, to nawet lepiej, ponieważ mają lokalizacje serwerów we Francji i Niemczech.

  Dodaj 5 ważnych zadań do strony nowej karty [Chrome]

Ponadto oferują elastyczny system rozliczeń godzinowych; możesz tworzyć lub usuwać instancje GitLab, kiedy tylko chcesz. Będą Cię rozliczać za każdą godzinę użytkowania, a otrzymasz tylko jedną fakturę miesięcznie, aby uniknąć klastra.

Jego ceny zaczynają się od 0,02 USD/godz. lub 15 USD/miesiąc za 1 procesor wirtualny, 10 GB SSD, 1 GB RAM oraz nieograniczoną liczbę repozytoriów i użytkowników.

Vultr

Wdrażanie i używanie serwerów GitLab z Vultr jest łatwy-przewiewny! Wystarczy kilka kliknięć, aby szybko wdrożyć i rozpocząć pracę nad swoimi projektami. Po wdrożeniu dystrybuują instancje serwerów, umożliwiając wybór lokalizacji centrum danych.

Vultr ma 17 lokalizacji centrów danych na całym świecie, w tym na 4 kontynentach – w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii. Chroń swoje kody źródłowe i zachowaj prywatność, zarządzając repozytoriami Git z wysoce intuicyjnego interfejsu.

Vultr oferuje łatwy w zarządzaniu interfejs API i panel sterowania, dzięki czemu możesz spędzać godziny na kodowaniu bez napotykania trudności i martwienia się o zarządzanie infrastrukturą. Możesz łatwo tworzyć, kontrolować i niszczyć instancje.

Gwarantują 100% SLA z wydajnością i odpornością na poziomie przedsiębiorstwa. Inne dostępne funkcje to izolowane lokalne sieci prywatne do bezpiecznego uruchamiania aplikacji, sieć IPv6, niestandardowe ISO, dostęp administratora root, dedykowany adres IP, szybsze prędkości odczytu/zapisu i więcej.

Wykorzystaj funkcje do administrowania repozytoriami, takie jak systemy dostępu użytkowników do organizowania uczestników projektu, internetowy edytor plików, wiki, śledzenie problemów i dzienniki aktywności. Dostępne są różne opcje wyboru serwera, takie jak:

 • Blokowa pamięć masowa z szybką, skalowalną i nadmiarową pamięcią masową opartą na dyskach SSD i do 10 TB woluminów już od 1 USD miesięcznie
 • Cloud Compute z wydajną pamięcią masową SSD i procesorami Intel już od 2,5 USD miesięcznie
 • Dedykowane instancje w chmurze, już od 60 USD miesięcznie
 • Serwery fizyczne, które są w pełni zautomatyzowane i serwery dedykowane bez warstwy wirtualizacji, już od 120 USD miesięcznie

GitLabHost

GitLabHost oferuje w pełni zarządzaną usługę hostingową GitLab o wysokiej responsywności, która pomaga rozpocząć w zaledwie 5 minut, bez względu na to, gdzie się znajdujesz na świecie.

Każda z ich instancji serwera GitLab działa na VPS, więc nie musisz nikomu udostępniać zasobów. Planują przyrostowe kopie zapasowe każdej nocy, aby chronić Twoje dane i przechowywać je w bezpiecznej lokalizacji poza siedzibą firmy.

Jeśli masz już kupioną nazwę domeny, to w porządku; w przeciwnym razie możesz również otrzymać od nich jeden. Jeśli masz serwer hostowany w chmurze GitLab, możesz również bezproblemowo przeprowadzić migrację do GitLabHost z ich pomocą. Po prostu poproś o wsparcie migracji, wysyłając do nich e-mail lub czat na żywo.

Holenderski dostawca usług jest w 100% zgodny z RODO dzięki centrom danych zlokalizowanym w Londynie, Frankfurcie i Amsterdamie. GitLabHost obsługuje wszystkich dostawców OmniAuth i oferuje dedykowany adres IP. Poza tym otrzymujesz dodatkowe funkcje w planie Professional i wyższych planach, w tym Elasticsearch, dedykowanych biegaczy za dodatkową opłatą i kopie zapasowe danych AWS S3.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże wybrać odpowiednią usługę hostingową GitLab, która spełni wymagania Twojego projektu i usprawni przepływ pracy.

x