Udostępnij teraz w social media:

W dzisiejszych czasach każdy ma smartfona w kieszeni, więc warto go używać do płacenia za różne rzeczy. W tym miejscu pojawiają się platformy płatności mobilnych, takie jak Google Pay. Google Pay to jednak znacznie więcej. Wyjaśnimy.

Google ponownie uruchomiliśmy Google Pay pod koniec 2020 roku, a wraz z nim pojawiło się kilka nowych funkcji. Aplikacja może być nie tylko używana do dokonywania płatności w ruchu, ale może być teraz Twoim osobistym rozwiązaniem bankowym. Google Pay może być tak potężny lub prosty, jak chcesz, w zależności od tego, z czego chcesz korzystać. Zanurzmy się.

Uwaga: Google Pay jest dostępny dla Android telefony, tablety i iPhone’y. Jednak funkcja „dotknij, aby zapłacić” w przypadku płatności mobilnych jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem Android.

Płatności mobilne

Przed ponownym uruchomieniem Google Pay był używany głównie do płatności mobilnych. To wciąż duża część tego, o czym jest ta usługa. Dodając karty kredytowe, debetowe lub lojalnościowe do aplikacji, możesz zbliżyć telefon do czytników zbliżeniowych, aby dokonać płatności. Nie ma potrzeby wyjmowania karty z portfela lub torebki.

Po dodaniu metod płatności do Google Pay można ich używać także w innych obszarach. Aplikacja zawiera sekcję do zamawiania jedzenia, która współpracuje z ponad 100 000 restauracji. Istnieje również sekcja umożliwiająca dokonywanie płatności na stacjach benzynowych bez konieczności dotykania pompy. Wszystko to można znaleźć na głównej zakładce „Zapłać” w aplikacji.

Sprawdź -   Co to jest Markdown i jak z niego korzystasz?

Płatności typu peer-to-peer

płatności peer to peer

Następną wielką rzeczą, jaką może zrobić Google Pay, są przelewy pieniężne peer-to-peer. Jeśli słyszałeś o Venmo, jest to bardzo podobna funkcja. Możesz wysyłać pieniądze i odbierać je od innych osób korzystających z Google Pay.

Google Pay umożliwia również tworzenie grup. Więc jeśli wybierasz się na prezent z innymi osobami, możesz być w grupie i śledzić, kto zapłacił, a kto nie. Jest to również świetna funkcja dla współlokatorów (i innych osób, które często dzielą rachunki).

Każda z płatności indywidualnych lub grupowych jest dostępna w interfejsie użytkownika podobnym do czatu. Możesz więc porozmawiać z innymi ludźmi o tym, za co płacisz, kto jeszcze musi zapłacić itp. Wszystko można załatwić w aplikacji.

Oferty i rabaty

google payback

Google Pay ma kartę „Przeglądaj”, która umożliwia znajdowanie ofert i rabatów. Wiele z tych „ofert” to oferty cashback, które wracają na Twoje konto Google Pay. Możesz przelać pieniądze z Google Pay, jeśli chcesz użyć ich gdzie indziej.

Te oferty stają się interesujące, ponieważ możesz wyrazić zgodę na algorytm Google do analizy transakcji i personalizacji ofert. Google pozwala Ci wypróbować tę funkcję przez trzy miesiące, a następnie zdecydować, czy chcesz nadal z niej korzystać.

Sprawdź -   Jak grać w gry NES w RetroArch na Linuksie - AddictiveTips

Kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, możesz ją „Aktywować” i powiązać z jedną ze swoich kart. Zostanie ona automatycznie zastosowana na Twoim koncie, gdy użyjesz tej karty do dokonania zakupu w firmie.

Kolejną częścią zakładki „Eksploruj” jest skaner kodów QR u góry strony. Robiąc zakupy w sklepie, możesz zeskanować produkt, a Zakupy Google pokażą Ci ceny produktu w innych sklepach.

Finanse osobiste

Google Pay Insights

Ostatnia karta w Google Pay to „Statystyki”. Tutaj możesz dodać konto bankowe lub konto karty kredytowej i pozwolić Google na dostarczenie informacji finansowych.

Idea zakładki Insights jest podobna do koncepcji Mennica i Simplifi. Po połączeniu kont Google Pay zacznie wyświetlać raporty dotyczące nawyków związanych z wydatkami, nadchodzących rachunków i wiele więcej.

Jeśli nie masz już problemu z przyznaniem Google dostępu do swoich kont osobistych, być może ucieszy Cię informacja, że ​​może ona również skanować Gmaila i Zdjęcia Google w poszukiwaniu rachunków. Te informacje zostaną następnie przesłane do Google Pay i dodane do Twoich raportów finansowych. Ponieważ jest to produkt Google, ma również potężne możliwości wyszukiwania.

google plex

Począwszy od 2021 roku Google wprowadzi „Google Plex”, który pozwoli Ci założyć konto bankowe bezpośrednio w aplikacji Google Pay. Będzie wspierać 11 banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych przy uruchomieniu. Nie będzie żadnych opłat miesięcznych, opłat za debet ani wymagań dotyczących minimalnego salda.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem ma certyfikat Google

A co z prywatnością?

Google Pay Privacy

Prywatność jest zawsze dużym problemem, jeśli chodzi o produkty Google, a firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Google wdrożył wiele rzeczy, które, miejmy nadzieję, złagodzą te obawy.

Być może co najważniejsze, wiele funkcji, o których już wspomnieliśmy, jest wyraźnie dostępnych. Oznacza to, że będą włączone tylko wtedy, gdy zdecydujesz się je włączyć podczas początkowej konfiguracji. Nie będziesz rejestrować się na nic, czego nie jesteś świadomy, po prostu instalując aplikację.

Ponadto, jeśli nie chcesz włączać żadnej z tych dodatkowych funkcji, Google Pay może być używany wyłącznie do płatności typu „dotknij, aby zapłacić” (tylko Android) lub płatności peer-to-peer.

Co więcej, Google twierdzi, że nie sprzedaje ani nie udostępnia żadnych danych, które gromadzi o Tobie w Google Pay, stronom trzecim. Nie wykorzystuje również danych do kierowanych reklam w innych usługach Google. Jak już wspomniano, możesz zdecydować się na spersonalizowane oferty.

Podsumowując, Google Pay to usługa bogata w funkcje, ale może być tak złożona lub tak prosta, jak chcesz. Jeśli włączysz wszystkie funkcje, może zastąpić aplikacje, takie jak Venmo, PayPal, Mint, Simplifi i inne. Lub może to być prosta aplikacja do płatności mobilnych i peer-to-peer. Wybór nalezy do ciebie.