Co to jest hakowanie etyczne?

Etyczny hakerstwo definiuje się jako każdą formę hakowania, w której następuje autoryzowana próba uzyskania nieautoryzowanego dostępu do danych, aplikacji lub systemów komputerowych. Jest autoryzowany przez właściciela docelowego systemu. Obejmuje powielanie metod, perspektyw i strategii wrogich napastników. Jest to proces, w ramach którego podejmowane są proaktywne środki bezpieczeństwa w celu ochrony systemów przed hakerami o złowrogich lub złośliwych celach w zakresie prywatności danych. Oprócz odpowiedzi na pytanie, czym jest etyczne hakowanie, omówilibyśmy również kwestie prawne etycznego hakowania, zalety i wady hakowania oraz zakres etycznego hakowania.

Co to jest hakowanie etyczne?

Teraz, gdy masz podstawową wiedzę na temat etycznego hakowania, omówmy to szczegółowo. Etyczne hakowanie jest planowane, legalne i zatwierdzone, ponieważ pomaga oprzeć się atakom lub je odwrócić. Ta praktyka pomaga rozpoznać zagrożenia bezpieczeństwa, które można uporządkować i rozwiązać, zanim złośliwy atakujący będzie miał szansę je wykorzystać. Organizacje będące właścicielami sieci lub systemu zezwalają inżynierom Cyber ​​​​Security na wykonywanie takich działań w celu przetestowania zabezpieczeń systemu i opracowania rozwiązań zapobiegających naruszeniu danych.

Głównym celem etycznych hakerów jest zbadanie sieci lub systemu pod kątem słabych punktów, które złośliwi hakerzy mogą wykorzystać. Etyczni hakerzy mogą pomóc zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji i systemów, zbierając i analizując informacje, aby oprzeć się atakom lub odwrócić ich uwagę.

Mówiąc o przykładach etycznego hakowania, generalnie wiąże się to z formą testów penetracyjnych. Jest to próba włamania do systemu, serwera, sieci, programu lub urządzenia. Testy penetracyjne mogą obejmować:

 • W testach zewnętrznych luki w zabezpieczeniach lub zagrożenia są testowane tak, jakby osoba z zewnątrz próbowała dostać się do systemu. Zewnętrzne testy wykrywają problemy z potencjalnie błędną konfiguracją zapór ogniowych, słabości serwerów poczty e-mail, problemy z aplikacjami innych firm i nie tylko.
 • Testy wewnętrzne znajdują problemy w organizacji; jest to na ogół związane z błędem ludzkim. Błąd ludzki jest powszechnym zagrożeniem dla cyberbezpieczeństwa organizacji. Może to być spowodowane brakiem aktualizacji systemów, słabymi hasłami, oszustwami socjotechnicznymi, ryzykiem phishingu i nie tylko. Etyczni hakerzy będą szukać potencjalnych zagrożeń i luk w zabezpieczeniach.

 • Testowanie aplikacji internetowych to rodzaj etycznego hakowania, który pozwala znaleźć problemy z aplikacjami i stronami internetowymi. Może to wykorzenić potencjalne naruszenia bezpieczeństwa stron internetowych i aplikacji, zanim zostaną one wdrożone.

Czy etyczne hakowanie jest legalne?

Tak, etyczne hakowanie jest legalne, o ile jest upoważnione przez właściciela do znajdowania wad i słabych punktów systemu oraz dostarczania rozwiązań w celu jego ulepszenia. Zapobiega to większym uszkodzeniom systemu, które w przeciwnym razie mogłyby zostać spowodowane przez hakerów. Osoby wykonujące ten zawód infiltrują system jako złośliwi napastnicy, ale zamiast kraść informacje lub wyrządzać szkody, zgłaszają słabe punkty systemu i zagrożenia oraz opracowują rozwiązania zapobiegające naruszeniu danych. Kiedy etycznie zhakujesz swój system cyfrowy, uzyskasz wgląd w siłę swoich haseł, zapór ogniowych, protokołów i innych.

Zdjęcie autorstwa The Digital Artist na Pixabay

Jakie są zalety i wady etycznego hakowania?

Podczas gdy celem certyfikowani etyczni hakerzy ma na celu ochronę firm przed cyberatakami, wiążą się z tym zarówno zalety, jak i wady. Po dowiedzeniu się, czym jest etyczne hakowanie i czy etyczne hakowanie jest legalne, przeczytaj poniżej o zaletach i wadach etycznego hakowania.

Zalety

 • Dzięki temu możemy podejmować działania zapobiegawcze przeciwko hakerom, zapewniając ciągłą ocenę.
 • Poza tym pomaga wytrzymać naruszenia bezpieczeństwa, dostarczając rozwiązania dla luk w zabezpieczeniach.
 • Ponadto pomaga zbudować system, który unika i jest odporny na wszelkiego rodzaju ataki i penetrację hakerów.
 • Etyczne hakowanie pomaga wykrywać i zamykać otwarte luki w systemie lub sieci.
 • Pomaga określić słabe punkty systemu lub sieci, które można łatwo zbadać i rozwiązać za pomocą testów penetracyjnych.
 • Ponadto pomaga klientom i inwestorom zaufać Twojej organizacji, jeśli bezpieczeństwo danych i systemu jest dobrze utrzymane.

Niedogodności

 • Zatrudniając profesjonalistów znających się na hakowaniu, koszty firmy wzrosną.
 • Ta technika, jeśli dostanie się w niepowołane ręce, może zagrozić czyjejś prywatności.
 • Ponadto zakłóca działanie systemu.
 • Ma zdolność do uszkodzenia danych lub plików organizacji.
 • Profesjonaliści oddani hakerom mogą wykorzystywać ważne dane i informacje, które zdobyli i zgromadzili, do złowrogich celów.

Jaka jest różnica między etycznym hakowaniem a cyberbezpieczeństwem?

Zdjęcie autorstwa Pete’a Linfortha na Pixabay

 • Cyberbezpieczeństwo to szerokie pojęcie, które obejmuje różne techniki bezpieczeństwa, z drugiej strony etyczne hakowanie jest częścią cyberbezpieczeństwa.
 • W cyberbezpieczeństwie główny nacisk kładziony jest na to, jak chronić sieć lub system, podczas gdy w etycznym hakowaniu uwaga skupia się na tym, jak zaatakować system lub sieć. chroń sieć
 • Cyberbezpieczeństwo zasadniczo polega na przeciwstawianiu się szkodliwym działaniom poprzez rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa w celu ochrony danych i systemu, podczas gdy etyczne hakowanie polega na wyszukiwaniu wad i słabych punktów systemu oraz zgłaszaniu go właścicielowi.
 • W cyberbezpieczeństwie przeprowadzana jest regularna konserwacja, aby upewnić się, że system bezpieczeństwa jest aktualizowany, z drugiej strony w etycznym hakowaniu przeprowadza się regularne testy systemu w celu wykrycia wad i luk w nim występujących, aby można było rozwiązać problemy.
 • Bezpieczeństwo cybernetyczne zapewnia zawody takie jak inżynierowie SOC, analitycy bezpieczeństwa cybernetycznego, CISO i nie tylko. Główne role etycznego hakera obejmują testerów penetracyjnych i menedżerów bezpieczeństwa.
 • Cyberbezpieczeństwo jest po stronie defensywnej, ale etyczne hakowanie jest po stronie ofensywnej.
 • Cyberbezpieczeństwo wyszukuje problemy i chroni system lub sieć przed naruszeniami bezpieczeństwa. Etyczne hakowanie przeprowadza badanie sieci lub systemu pod kątem słabych punktów, które złośliwi hakerzy mogą wykorzystać.

Dlaczego etyczne hakowanie jest niezbędne w cyberbezpieczeństwie?

Etyczne hakowanie odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o rozpoznawanie zagrożeń bezpieczeństwa, które można uporządkować i rozwiązać, zanim złośliwy atakujący będzie miał szansę je wykorzystać. Dlatego jego znaczenie w cyberbezpieczeństwie jest kluczowe. Jej strategie i techniki testowania reprezentują proaktywne strategiczne podejście do kontrolowania, zarządzania i unikania cyberataków i zagrożeń. Ogólnie rzecz biorąc, pomaga organizacjom stać się ofiarami i stawić czoła destrukcyjnym konsekwencjom.

Jaki jest zakres etycznego hakowania?

Etyczne hakowanie jest niezbędnym elementem oceny ryzyka, przeciwdziałania oszustwom i nie tylko. Jest używany jako test penetracyjny w celu znalezienia zagrożeń i słabych punktów oraz podkreśla luki w systemach lub sieciach, aby podjąć działania zapobiegawcze przeciwko atakom.

 • Zakres etycznego hakowania ma niesamowite kariery z różnymi możliwościami. Jest to ważny aspekt metody bezpieczeństwa każdej organizacji, ponieważ tradycyjne metody cyberbezpieczeństwa nie wystarczają w dzisiejszych czasach dla każdej firmy.
 • Organizacje zatrudniają etycznych hakerów, aby znaleźć wszelkie luki w zabezpieczeniach lub zagrożenia, które mogą istnieć w sieci, i znaleźć rozwiązania, które je naprawią. Mogą również stać się częścią organizacji rządowych, a także firm prywatnych jako eksperci ds. bezpieczeństwa cybernetycznego.
 • Zauważono również, że wielu etycznych hakerów było zatrudnionych przez firmy takie jak Airtel, HCL, Reliance, Mahindra, TCS i IBM.
 • Poza tym hakerzy etyczni są również bardzo poszukiwani przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego i Federalne Biuro Informacji.
 • Ponadto istnieje wiele organizacji, które zatrudniają ich do audytu swoich systemów i testerów bezpieczeństwa.

***

Etyczni hakerzy działają jak korporacyjny mesjasz, który chroni organizację za pomocą etycznej broni hakerskiej. Jest, a co więcej, za kilka lat będzie niezbędny do ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi. Z tego powodu wiele instytucji rozpoczęło kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Poza pytaniem, czym jest etyczne hakowanie, teraz prawdopodobnie zorientowałeś się, jaki jest zakres etycznego hakowania i znaczenie tej kariery, która z pewnością będzie rosła w przyszłości. Mam nadzieję, że dobrze się bawiłeś czytając nasz artykuł. Sprawdzaj naszą stronę, aby uzyskać więcej takich informacji i upuść swoje sugestie i zapytania poniżej.