Co to jest, jak to zrobić

Przekazywanie portów VPN brzmi technicznie i onieśmiela, ale każdy może się zorientować, korzystając z odpowiednich wskazówek. Dzisiaj przedstawiamy zwięzły przegląd tego, czym jest przekierowanie portów i dlaczego chcesz to zrobić. Polecamy również najlepszych dostawców VPN, którzy ułatwiają przekierowanie portów.

Przekazywanie portów jest techniką stosowaną w celu umożliwienia przychodzącym połączeniom internetowym dostępu do urządzenia podczas korzystania z VPN. Jest to konieczne, ponieważ większość sieci VPN wykorzystuje zaporę NAT, aby użytkownicy nie padali ofiarą złośliwych połączeń przychodzących. Jest to przydatna funkcja bezpieczeństwa, ale niestety nie można odróżnić połączeń przychodzących, których nie chcesz od tych, które wykonujesz. Może zatem powstrzymać Cię od robienia takich rzeczy, jak seedowanie podczas pobierania przez BitTorrent, zdalny dostęp do urządzenia lub dostęp do osobistych gier lub serwerów multimediów skonfigurowanych w sieci LAN.

Jeśli to wszystko wydaje się trochę mylące, nie martw się. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o przekierowaniu portów, w czym jest to przydatne, jak to zrobić i jakie są najlepsze sieci VPN oferujące przekierowanie portów. Zajmiemy się również głównym pytaniem, które zostanie zadane na temat przekierowania portów; czy to jest bezpieczne?

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co to jest przekierowanie portów VPN?

Przekierowywanie portów VPN jest funkcją oferowaną tylko przez kilku wybranych dostawców VPN. Ale może być niezwykle przydatny dla niektórych użytkowników, szczególnie tych, którzy lubią używać BitTorrenta do pobierania plików. Kiedy torrentuje plik, wysoce wskazane jest, aby jednocześnie go uruchomić. Seeding oznacza, że ​​pozwalasz innym użytkownikom łączyć się z twoim klientem BitTorrent i pobierać z niego pliki. Rozsiewanie jest uważane za dobrą etykietę w społeczności Torrenting, ponieważ gdyby nikt się nie rozesłał, nie byłoby plików do torrentowania. Jest to również korzystne dla Ciebie, ponieważ jeśli wysiewasz, plik będzie pobierany szybciej.

Ale wysoce zalecane jest również korzystanie z VPN podczas torrentowania. A to stwarza dylemat, ponieważ wiele sieci VPN używa również zapory NAT, aby uniemożliwić użytkownikom padanie ofiarą złośliwej komunikacji. A ta zapora NAT powstrzymuje wszystkie połączenia przychodzące od inicjowania bez rozróżnienia między tymi, które chcesz zaakceptować, a tymi, których nie chcesz.

Właśnie tam przychodzi przekierowanie portów. Jeśli twoja sieć VPN zezwala na przekierowanie portów, oznacza to, że może przekierować określone połączenia przychodzące wokół zapory NAT i pozwolić na ustanowienie tych połączeń. Problem polega na tym, że nie wszyscy dostawcy VPN oferują przekierowanie portów jako funkcję.

Jak znaleźć właściwą sieć VPN

Jeśli chcesz korzystać z przekierowania portów z VPN, musisz być bardzo ostrożny przy wyborze dostawcy, ponieważ nie jest to funkcja oferowana przez każdego dostawcę VPN. Rzeczywiście, wielu głównych dostawców w ogóle nie oferuje przekierowania portów i żaden z tych, do których się skontaktowaliśmy, nie miał takich planów.

To nieco zawęża wybór, ale nadal istnieje kilka dobrych sieci VPN, które mają możliwość przekierowania portów. Ale jak wybrać najlepszy z tej wybranej grupy? Biorąc pod uwagę, że przekierowanie portów prawdopodobnie będzie wykorzystywane przez większość ludzi do torrentowania lub pobierania, zidentyfikowaliśmy następujące kluczowe kryteria, których powinieneś szukać:

 • Umożliwia przekierowanie portów – Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że twój dostawca umożliwia korzystanie z przekierowania portów.
 • Szybkie prędkości połączenia – Pobieranie multimediów i innych treści wymaga szybkich połączeń, jeśli nie zajmie to dużo czasu.
 • Doskonałe szyfrowanie– Torrenterzy i downloadery zwykle chcą mieć pewność, że ich VPN oferuje najsilniejsze możliwe szyfrowanie, aby wszystkie ich dane online były bezpieczne.
 • Silne zabezpieczenia prywatności – Prywatność jest również niezbędna do pobierania torrentów lub innych plików. Poszukaj VPN, który oferuje zasady logowania bez logowania użytkownika, na których możesz polegać.
 • Bez ograniczeń – Niektóre sieci VPN ograniczają ilość danych, które można wykorzystać w ich usługach. Nie jest to dobre do pobierania, więc zawsze szukaj dostawcy bez takich ograniczeń.
 • Dostępność serwera – Więcej serwerów zwykle oznacza szybsze połączenia, a także pomaga odblokować zawartość w większej liczbie lokalizacji na całym świecie.

Najlepsi dostawcy VPN obsługujący przekierowanie portów

Biorąc pod uwagę te kryteria, przetestowaliśmy wszystkie główne sieci VPN, które oferują przekierowanie portów i zidentyfikowaliśmy trzech dostawców, których z przyjemnością polecamy czytelnikom. Oni są:

1. PrivateVPN

privatevpn

Prywatna sieć VPNSkupia się na prywatności i bezpieczeństwie i jest w tym bardzo dobra. Oferują one 256-bitowe szyfrowanie AES w standardzie i gwarancję braku dzienników użytkowników, którym można zaufać. Wśród ich wielu wspaniałych funkcji jest unikalny dynamiczny system dedykowanych adresów IP. Dzięki temu każdy użytkownik ma unikalny adres IP, który zmienia się przy każdym logowaniu. Oznacza to również, że są w stanie zaoferować przekierowanie portów.

Sieć prywatnych serwerów VPN nie jest tak duża, jak niektórzy z ich bardziej ugruntowanych konkurentów. Oferują 150 serwerów w ponad 60 krajach. Ale powinno to być więcej niż wystarczające dla większości użytkowników. Prywatna sieć VPN również nie ma limitów danych, co idealnie nadaje się do pobierania. Oferują łatwą w obsłudze aplikację na systemy iOS, Android, Mac i Windows, co oznacza, że ​​można ich używać na niemal każdym większym urządzeniu.

2. PureVPN

purevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_244_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

PureVPN jest dostawcą, który oferuje całą gamę dodatkowych funkcji dzięki VPN, w tym możliwość korzystania z przekierowania portów. Ale to nie znaczy, że nie dostarczają dobrze podstaw. PureVPN wykorzystuje silne 256-bitowe szyfrowanie, a także oferuje niezawodne zasady braku dzienników. Dodaj dołączone oprogramowanie antywirusowe, anty-malware i antyspamowe, a to naprawdę świetny, wszechstronny pakiet zabezpieczeń.

I jest więcej. Ich sieć serwerów składa się z ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach, co jest tak szerokie, jak to tylko możliwe. Nie ma żadnych ograniczeń danych, a prędkości połączeń są w większości imponujące. Ich oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń z systemem Windows, Mac, Android, iOS, a nawet Android TV, a także mają rozszerzenia dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

3) Prywatny dostęp do Internetu

Prywatny dostęp do Internetu to kolejny solidny dostawca VPN o rosnącej reputacji. Ich zabezpieczenia są dobre, ale nie są absolutnie doskonałe. Domyślnie używają tylko szyfrowania 128-bitowego, ale zamiast tego mają opcję zwiększenia szyfrowania do 256-bitowego. Ich zasada braku rejestrowania jest rozsądna i nie ma ograniczeń przepustowości ani ograniczeń, więc możesz pobrać tyle, ile chcesz.

Ich sieć serwerów jest ogromna, a ponad 3000 serwerów jest dostępnych w 28 różnych krajach. Pomaga to utrzymać błyskawiczne prędkości połączeń. Co najważniejsze, prywatny dostęp do Internetu oferuje również dynamiczne przekierowywanie portów, co czyni je być może najbardziej znanym dostawcą oferującym tę opcję.

Przeczytaj więcej o prywatnym dostępie do Internetu w naszej pełnej recenzji tutaj.

Jak korzystać z przekierowania portów VPN z witrynami torrentowymi

Po wybraniu jednej z powyższych sieci VPN zaleca się przejrzenie ich witryny internetowej lub skontaktowanie się z obsługą klienta, aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące korzystania z przekierowania portów. Proces może się nieco różnić między dostawcami, ale w większości przypadków konieczne będzie wykonanie następujących podstawowych kroków:

 1. Włącz przekierowanie portów – Zazwyczaj można włączyć przekierowanie portów w ustawieniach VPN lub w obszarze użytkownika ich platformy. Niektóre sieci VPN mogą wymagać do tego przejścia do interfejsu internetowego, ponieważ nie można włączyć przekierowania portów za pośrednictwem ich aplikacji. Istnieje również kilka sieci VPN, które umożliwiają przekierowanie portów tylko na niektórych serwerach, więc ich proces może być inny.
 2. Zmień port nasłuchiwania na twoim urządzeniu – Następnie musisz zmienić port, którego używasz do połączeń przychodzących, na wybrany numer portu lub na numer, który został przypisany po włączeniu funkcji przekierowania portów.
 3. Wyłącz UPnP i NAT-PMP w swoim kliencie BitTorrent – Klienci BitTorrent często używają UPnP i NAT-PMP do omijania lokalnych zapór ogniowych, ale nie są w stanie ominąć zapór sieciowych NAT. W rzeczywistości mogą stwarzać problemy, ponieważ czasami próbują przekierować połączenie przez router zamiast sieci VPN, a zatem mogą ujawnić rzeczywisty adres IP podczas torrentowania. Dlatego zaleca się wyłączenie tych funkcji. Można to zrobić w ustawieniach klienta BitTorrent. Dokładny proces będzie się różnił w zależności od używanego klienta, ale zwykle będzie polegał jedynie na odznaczeniu opcji w ustawieniach połączeń.
 4. Sprawdź, czy przekierowanie portów działało – Ostatnią rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy przekierowanie portów działa. Aby to zrobić, odwiedź canyouseeme.org. To narzędzie do sprawdzania portów typu open source. Wpisz numer portu, który próbowałeś otworzyć, i kliknij Sprawdź. Będziesz musiał mieć program aktywnie nasłuchujący tego portu, aby mógł zostać rozpoznany, ale jeśli proces działa, przekierowanie portów powinno być teraz uruchomione.

Nie martw się, jeśli nawet po skonfigurowaniu przekierowania portów pojawi się ikona ostrzeżenia, która sugeruje, że połączenia przesyłania nie są zoptymalizowane. Oznacza to, że Twoje połączenie nie jest tak szybkie, jak mogłoby być, gdybyś nie korzystał z VPN. Ale różnica prędkości będzie minimalna i jest to ostrzeżenie, które można bezpiecznie zignorować.

Jak korzystać z przekierowania portów VPN za pomocą eMule

Inną usługą udostępniania plików peer-to-peer, która może skorzystać z przekierowania portów VPN, jest eMule. eMule to system P2P dla Windows, który ma ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie. Dla użytkowników działa w podobny sposób jak strony BitTorrent, ale oferuje różne funkcje. Aby pracować z optymalną wydajnością, eMule wymaga od użytkowników posiadania otwartych portów UDP i TCP z Internetu. Jeśli te porty nie są otwarte, eMule otrzyma z serwerów eMule tzw. Low ID. Posiadanie Low ID na eMule nie zatrzymuje całkowicie pobierania plików, ale ponieważ również nie przesyłasz, znacznie przyspiesza pobieranie.

Wskazane jest używanie VPN z eMule, tak jak w przypadku klientów BitTorrent, i ponownie będziesz musiał użyć przekierowania portów, aby usługa działała dobrze. Rzeczywiście przekierowanie portów jest prawdopodobnie jeszcze bardziej istotne dla użytkowników eMule niż dla torrentów. Ale wdrożenie przekierowania portów na eMule nie jest tak łatwe jak na większości platform torrentowych. Jest tak, ponieważ eMule korzysta z UPnP, aby automatycznie ominąć lokalne zapory ogniowe, takie jak Windows Defender.

Podczas przesyłania dalej konieczne jest wyłączenie UPnP. Ale niestety oznacza to, że eMule nie może ominąć zapory Windows Defender. Do tej pory jedynym znanym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie programu Windows Defender podczas korzystania z eMule z przekierowaniem portów. Jest daleki od ideału, ale dopóki nie zostanie znalezione lepsze rozwiązanie, jest to jedyny sposób, aby przekierowanie portów działało z eMule.

Oznacza to, że proces korzystania z przekierowania portów VPN z eMule jest nieco inny:

 1. Włącz przekierowanie portów – Podobnie jak w przypadku torrentowania, pierwszą rzeczą do zrobienia jest włączenie przekierowania portów w ustawieniach VPN, interfejsie internetowym lub w obszarze użytkownika ich platformy.
 2. Wyłącz UPnP w eMule – Otwórz eMule i przejdź do Opcje> Połączenie> Port klienta. Upewnij się, że opcja „Użyj UPnP do konfiguracji portów” nie jest dostępna
 3. Wyłącz zaporę– Następnie musisz wyłączyć lokalną zaporę ogniową. Jeśli korzystasz z Windows Defender, możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Defender> Otwórz Centrum zabezpieczeń Windows Defender> Zapora sieciowa i ochrona sieci>, a następnie wyłącz Windows Defender we wszystkich sieciach.
 4. Sprawdź swoje porty – Otwórz stronę połączenia eMule ponownie i kliknij Testuj porty. Otworzy się strona internetowa, która przetestuje, czy porty używane przez eMule są dostępne z Internetu. Zakładając, że ten test się powiedzie, wszystko gotowe.

Jaka jest różnica między statycznym a dynamicznym przekierowaniem portów VPN?

Niektórzy czytelnicy mogli zauważyć, że niektóre sieci VPN oferują statyczne przekierowywanie portów VPN, podczas gdy inne oferują dynamiczne przekierowywanie portów VPN i mogą się zastanawiać, jaka jest różnica. Jak sama nazwa wskazuje, statyczny przekierowany port VPN przypisuje ci statyczny port, który nigdy się nie zmieni. Jest to preferowane przez wielu użytkowników, ponieważ sprawia, że ​​wszystko jest przyjemne i proste i oznacza, że ​​nie musisz zmieniać ustawień portów w oprogramowaniu po skonfigurowaniu wszystkiego. Jednak dostawcy nadal mogą zresetować ten port, a niektórzy zrobią to dość regularnie.

Dynamiczne przekazywanie portów VPN oznacza, że ​​przydzielany jest nowy port za każdym razem, gdy łączysz się z VPN. Może się to wydawać bardziej skomplikowane, ale w rzeczywistości dynamiczne przekierowywanie portów VPN jest zwykle automatycznie konfigurowane za pomocą UPnP, co może ułatwić wdrożenie. Wody są jeszcze bardziej zabrudzone przez fakt, że niektórzy dostawcy dynamicznego przekierowywania portów VPN często utrzymują cię w tym samym porcie, czasami przez dłuższy czas. Dynamiczne przekierowywanie portów jest bardziej powszechne niż statyczne przekierowywanie portów, ale dla większości użytkowników różnica między nimi będzie znikoma.

Czy przekierowywanie portów VPN jest bezpieczne?

To pytanie jest nam regularnie zadawane w związku z przekierowaniem portów i oczywiście obawy są zrozumiałe. Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Przekierowanie portów VPN jest bezpieczne. Jest jednak kilka zastrzeżeń. Po włączeniu przekierowania portów VPN zasadniczo otwierasz port dla swojego urządzenia. A to pociąga za sobą pewne potencjalne ryzyko. Tylko programy nasłuchujące na tym porcie są wrażliwe, aw przypadku klientów BitTorrent i eMule ryzyko to jest minimalne. I nawet jeśli hakerzy zagrozili im, niewiele mogliby zrobić z dostępem, który uzyskaliby.

Nie są to jednak jedyne powody, dla których ludzie korzystają z przekierowania portów VPN. Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, kolejnym częstym powodem jest umożliwienie zdalnego dostępu do twojego urządzenia. A to może nieść większe ryzyko. Jeśli używane oprogramowanie do zdalnego dostępu zawiera luki, które haker może wykorzystać, będzie w stanie uzyskać znacznie większy dostęp. W tym scenariuszu jest kilka dużych „jeśli”, ale ważne jest, aby być szczerym na temat tego, że istnieje taka możliwość. Ale dla większości użytkowników nie ma się czym martwić podczas korzystania z przekierowania portów.

Co z ostrzeżeniem bezpieczeństwa „Port Fail”?

Czytelnicy z długimi wspomnieniami mogą pamiętać, że w 2015 r. Wydano ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dotyczące przekierowywania portów VPN. Idealna prywatność opublikował ostrzeżenie o problemie, który potencjalnie umożliwi wykorzystanie przekierowania portów do wycieku rzeczywistego adresu IP użytkowników VPN. Błąd został nazwany „Port Fail” i wzbudził spore zainteresowanie mediów.

W rzeczywistości błąd „Port Fail” jest bardzo łatwy do uniknięcia dla dostawców VPN. Wszystko, co muszą zrobić, to skonfigurować różne przychodzące i wychodzące adresy IP na swoich serwerach. W 2015 r. Pięć z dziewięciu testowanych sieci VPN nie wprowadziło tej podstawowej procedury bezpieczeństwa. Trzy rozwiązały ten problem jeszcze przed wydaniem ostrzeżenia o bezpieczeństwie, a trzy lata później żaden renomowany dostawca VPN nie powinien być nadal narażony na ten atak. Jeśli nie masz pewności, przed zarejestrowaniem się sprawdź u wybranego VPN. Uważamy, że żaden z naszych rekomendowanych dostawców nie jest podatny na ten problem.

Wniosek

Jeśli zastanawiasz się, czym było przekazywanie portów VPN, mam nadzieję, że ten artykuł zawiera wszystkie potrzebne informacje. Udostępniliśmy krótkie wyjaśnienie wraz ze wskazówkami, dlaczego warto skorzystać z przekierowania portów VN. Udostępniliśmy również podręczniki użytkownika dotyczące konfigurowania przekierowania portów zarówno dla klientów BitTorrent, jak i eMule. Staraliśmy się rozwiać obawy dotyczące bezpieczeństwa korzystania z przekierowania portów VPN. A może co najważniejsze, przedstawiliśmy rekomendacje 3 najlepszych dostawców VPN, które umożliwiają przekierowanie portów VPN z ich klientem.

Czy próbowałeś używać przekierowania portów VPN? Czy ten przewodnik był dla Ciebie pomocny? Czy są jakieś przydatne punkty, które przegapiliśmy? Którego z naszych polecanych dostawców VPN używałeś? Jakie były twoje doświadczenia z nimi? Zawsze cenimy komentarze i opinie wszystkich naszych czytelników, dlatego prosimy o podzielenie się z nami dzisiaj za pomocą pola komentarza poniżej.

x