Udostępnij teraz w social media:

Być może przeczytałeś słowo „Redstone” obok nazwy kompilacji systemu Windows 10. Numer kompilacji może się zmienić, ale z jakiegoś powodu zawsze nazywa się Redstone. Redstone to słowo kodowe, którego Microsoft używa dla kompilacji systemu Windows 10, które nie zostały jeszcze wydane. Kompilacja Windows 10 Redstone jest właśnie taka; kompilacja poufna, która nie została przesłana do kanału dystrybucji.

Windows 10 Redstone

Ponieważ wszystkie wersje insiderów systemu Windows 10 nazywane są Redstone, możesz się zastanawiać, po co to wszystko. Oczywiste jest, że Microsoft nie działa już w systemie Windows 7 lub 8, więc wszelkie kompilacje, niezależnie od ich nazwy, będą przeznaczone dla systemu Windows 10.

Sprawdź -   Jak zmienić układ klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows 10

Microsoft nadaje swoim kompilacjom nazwę; zrobił to samo dla Windows 7 i robi to dla Windows 10, ale nazwa „Redstone” oznacza również coś innego; wprowadzenie funkcji. Do kompilacji Redstone dołączona jest również liczba, znacznie mniejsza niż ta, którą podaje się kompilacjom. Na przykład kompilacje należą do Redstone 3, Redstone 4 lub Redstone 5.

Wiele różnych kompilacji zostanie zgrupowanych pod nazwą Redstone 3. Redstone 3 reprezentuje ostateczną wersję, która została udostępniona jako aktualizacja Fall Creators. Redstone 4 obejmuje kompilacje i funkcje, które pojawią się w aktualizacji Spring Creators. Redstone 5 pojawi się w październiku 2018 roku.

Dlaczego to ma znaczenie

Jeśli nie przejmujesz się zbytnio nowymi funkcjami, które są dodawane do systemu Windows 10, te informacje są dla Ciebie bezużyteczne.

Sprawdź -   Jak zawsze otwierać Chrome w trybie gościa w systemie Windows 10

Jeśli będziesz na bieżąco z nowymi funkcjami, które zostaną dodane do systemu Windows 10, niezależnie od tego, czy jesteś częścią programu Insider, czy nie, będziesz chciał wiedzieć, kiedy dana funkcja będzie dostępna w kanale wersji. Powinniśmy wspomnieć, że funkcje będą prawdopodobnie dostarczane z pewną wersją, jednak jeśli Microsoft nie rozwiąże problemów na czas, mogą zostać przesunięte do następnej głównej wersji. Numer kompilacji Redstone daje nam w większości dokładne oszacowanie, ale nic nie jest ustalone w kamieniu.

Każdej nowej kompilacji Insider, którą Microsoft ogłasza na swoim blogu, towarzyszy informacja o tym, której kompilacji Redstone będzie częścią. Informuje to, jak długo trzeba czekać na funkcję, ale także kiedy jest prawdopodobne, że następna duża aktualizacja funkcji spadnie. Jeśli Microsoft dostarczy kompilację, która jest przewidziana na następną wersję Redstone, rozsądnie jest założyć, że nadchodzi główna aktualizacja funkcji.

Sprawdź -   Jak sformatować dysk bez systemu operacyjnego

Aktualizacja Spring Creators, znana również jako Redstone 4, została wydana na stabilny kanał zaledwie kilka dni. Microsoft wypuszcza już Redstone 5, czyli RS5 buduje dla użytkowników na Skip Ahead i Fast ring.