Udostępnij teraz w social media:

Komputer może jednocześnie łączyć się tylko z jedną siecią Ethernet. Podobnie może łączyć się tylko z jedną siecią Wi-Fi. Jeśli masz dostępną zarówno sieć Wi-Fi, jak i Ethernet, będziesz musiał wybrać między dwoma, których chcesz użyć. To samo dotyczy sytuacji, gdy dostępnych jest kilka sieci bezprzewodowych i przewodowych; możesz wybrać tylko jeden, z którym chcesz się połączyć.

Jeśli sieć obsługuje wiele transmisji, zazwyczaj można uzyskać większą prędkość połączenia za pomocą metody zwanej łączeniem kanałów.

Łączenie kanałów

Łączenie kanałów można wykonać za pomocą połączeń Ethernet lub połączeń Wi-Fi. Kanały przesyłane przez sieć, zwykle kanały 2,5 GHz, z dwóch różnych sieci, są ze sobą powiązane. Użytkownik nadal łączy się z jedną siecią, ale przy połączonych kanałach użytkownik uzyskuje szybsze połączenie.

Sprawdź -   Co nowego i dlaczego jest to ważne

Łączenia kanałów nie można wykonać z komputera. Nie ma znaczenia, czy używasz systemu Windows, czy Maca. Łączenie kanałów zależy od czynników, które nie mają nic wspólnego z komputerem, a wszystko ze strukturą sieci.

Obsługiwane routery/modemy

Aby połączyć kanał, twój router/modem musi obsługiwać wiele łączy wysyłania i pobierania pochodzących z jednego połączenia. Aby dowiedzieć się, czy tak, sprawdź jego specyfikacje w Internecie. Jeśli twój router nie obsługuje łączenia kanałów, będziesz musiał go zastąpić takim, który to obsługuje.

Obsługiwany kabel sieciowy

Twój dostawca usług internetowych musi również obsługiwać łączenie kanałów; oznacza to, że powinien być w stanie zapewnić wiele łączy przesyłania i pobierania za pośrednictwem jednego połączenia. Większość dostawców usług internetowych może udostępniać wiele łączy, ale pobiera za to więcej.

Sprawdź -   Co to jest „Fałszywy HDR” i czy należy kupować Blu-ray HDR?

Kompatybilność sieciowa i modemowa

Oprócz tego, że zarówno sieć, jak i modem obsługują łączenie kanałów na poziomie indywidualnym, ich konfiguracje muszą być ze sobą spójne. Jeśli chcesz poznać wymagania dotyczące łączenia kanałów dla swojego dostawcy usług internetowych, zapytaj ich o to. Poinformują Cię o liczbie kanałów pobierania i przesyłania, które obsługuje i udostępnia w Twoim połączeniu.

Następnie musisz sprawdzić, czy twój router obsługuje te kanały.

Zaleta łączenia kanałów

Połączenie sieciowe może odbierać i przesyłać dane w różnych sieciach. Większość użytkowników trzyma się sieci 2,4 GHz. Kanały mogą być przeciążone w godzinach szczytu i właśnie tam pojawia się łączenie kanałów. Umożliwia to użytkownikom jednoczesne przesyłanie danych przez wszystkie dostępne kanały zamiast jednego. Zapewnia to szybsze połączenie lub stabilną i stałą prędkość połączenia w godzinach szczytu.

Sprawdź -   Co robić, gdy bateria jest podłączona, a nie ładowana

Czy potrzebuję łączenia kanałów?

Łączenie kanałów nie jest czymś, co absolutnie musisz mieć. Użytkownicy końcowi mogą korzystać z szybkiego połączenia internetowego, jednak jeśli planujesz korzystać z mediów HD lub 4K, takich jak Comcast lub Xfinity, potrzebujesz łączenia kanałów.