Co to jest Mały Księżyc obok tekstu na iPhonie?

Być może zauważyłeś mały księżyc obok tekstu na iPhonie i na pewno zastanawiałbyś się, co oznacza ta ikona? Dlaczego tu jest i na co wskazuje? Istnieje wiele wyszukiwań Google dotyczących jasnoszarego półksiężyca iPhone’a, ponieważ użytkownicy obsesyjnie szukają odpowiedzi na temat dokładnej funkcji tego symbolu. Więc dzisiaj zbadamy wszystko na temat półksiężyca ze szczegółowymi krokami, aby pozbyć się małego księżyca obok tekstu.

Co to jest Mały Księżyc obok tekstu na iPhonie?

Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się o małym księżycu obok tekstu, a także o krokach demonstrujących wyłączenie go na iPhonie za pomocą ilustracji dla lepszego zrozumienia.

Co oznacza Crescent Moon w wiadomościach iPhone’a?

Chociaż wiele znaków lub sygnałów na ekranie telefonu może budzić wątpliwości, na przykład półksiężyc w aplikacji Wiadomości na iPhonie. Mały księżyc obok tekstu w Wiadomościach oznacza, że ​​odpowiednia rozmowa została wyciszona. Ta opcja ukrywa alerty powiązanego użytkownika w aplikacji iMessage. Firma Apple uruchomiła tę funkcję, aby użytkownicy mogli wyciszać niechciane rozmowy, takie jak oferty marketingowe lub wiadomości spamowe.

Jakie jest znaczenie jasnoszarego półksiężyca obok czyjegoś imienia w tekście na iOS?

Nie ma się czym martwić, gdy zobaczysz mały księżyc obok tekstu lub obok czyjegoś imienia w tekście na iOS. To tylko wskazówka, że ​​mogłeś ukryć alerty dla konkretnej rozmowy. A tryb Nie przeszkadzać z tym konkretnym kontaktem został włączony. Obok tekstu znajduje się również niebieski księżyc, co oznacza, że ​​rozmowa jest nieprzeczytana. Gdy tylko przeczytasz rozmowę, niebieski księżyc obok tekstu zmieni kolor na szary.

Dlaczego obok mojego tekstu na iPhonie jest księżyc? Co oznacza księżyc obok kontaktu?

Księżyc obok tekstu na iPhonie oznacza, że ​​​​za każdym razem, gdy odpowiedni numer napisze do Ciebie, powiadomienie o nim nie pojawi się na pasku powiadomień. Dzieje się tak, ponieważ rozmowa z tą konkretną osobą została wyciszona. Dzieje się tak tylko z konkretnym kontaktem, w którym włączono opcję Ukryj alerty. Ponadto jest to całkowicie odwracalne i nie musisz się tym martwić.

Co oznaczają różne kolory półksiężyca?

Jeśli zauważyłeś różne kolorowe półksiężyce na ekranie swojego iPhone’a, musisz zrozumieć, że każdy kolorowy księżyc ma inne znaczenie. Zasadniczo zobaczysz dwa kolorowe półksiężyce o nazwach: Niebieski i Szary.

  • Gray Moon: Oznacza to, że wyciszyłeś rozmowę z tą konkretną osobą. Ponadto szary księżyc na pasku stanu wskazuje, że tryb Nie przeszkadzać został włączony na Twoim iPhonie.

  • Blue Moon: Jeśli zauważysz niebieski księżyc w wiadomościach na iPhonie, oznacza to, że konkretna wyciszona rozmowa nie została jeszcze otwarta. Krótko mówiąc, nieprzeczytane rozmowy i wiadomości zawierają niebieski księżyc. Gdy tylko otworzysz te wiadomości, niebieski księżyc zmieni kolor na szary.

Jak pozbyć się półksiężyca na moim iPhonie 11?

Wraz z małym księżycem obok tekstu na ekranie blokady iPhone’a pojawia się sierp księżyca. Wykonaj poniższe czynności, aby pozbyć się półksiężyca na iPhonie, wyłączając tryb Nie przeszkadzać:

Metoda 1: Z Centrum sterowania

Poniżej znajdują się wymienione kroki, aby wyłączyć funkcję Nie przeszkadzać z Centrum sterowania.

1. Pociągnij ekran w dół, aby otworzyć menu Centrum sterowania.

2. Stuknij ikonę półksiężyca, aby wyłączyć funkcję Nie przeszkadzać.

Metoda 2: Z ustawień

Możesz także wyłączyć tryb Nie przeszkadzać w menu ustawień iPhone’a, jak wyjaśniono poniżej.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Stuknij opcję Nie przeszkadzać.

3. Stuknij przełącznik Nie przeszkadzać, aby go wyłączyć.

Jak usunąć księżyc obok tekstu?

Jak wspomniano wcześniej, szary sierp księżyca obok tekstu na twoim iPhonie jest tylko wskazówką wyciszonej rozmowy. Aby wyłączyć wyciszenie rozmowy, wykonaj czynności wymienione poniżej.

1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie.

2. Stuknij w żądaną wiadomość, dla której ukryto alerty.

3. Następnie stuknij ikonę i w prawym górnym rogu, jak pokazano poniżej.

4. Stuknij przełącznik Ukryj alerty, aby go wyłączyć.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, czym jest mały księżyc obok tekstu i jasnoszary sierp księżyca na Twoim iPhonie. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć dalej