Co to jest Mhm?

Hej koleś! Nie zabraknie słownika lub tłumacza, aby wyszukać, co to jest Mhm. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym przewodniku poinformujemy Cię, co oznacza Mhm, wysyłając SMS-y. Mhm to internetowy slang, który oznacza tak. Jest to krótka forma Mm-hmm i masz szczęście, że trafiłeś do tego artykułu, aby dowiedzieć się o nim więcej. Więc nie tracąc dużo czasu, kontynuuj czytanie przewodnika, aby dowiedzieć się, co to jest Mhm i co oznacza Mhm.

Co to jest Mhm? Co oznacza Mhm?

Wiele osób anglojęzycznych używa tego internetowego slangu. Przykład:

On: Kochanie, kochasz mnie?

Ona: Mhm…

To znaczy tak. Mówiąc dokładniej, można to rozszerzyć jako dźwięk Mmmm, po którym następuje kolejny długi dźwięk Hmmm, coś podobnego do buczenia. Jest to wykrzyknik, którego zwykle używa się do wyrażenia aktu akceptacji lub uznania.

 • Jest powszechnie używany w wiadomościach tekstowych i pojawia się w Internecie jako slang zwykłego pisania.
 • Mhm jest rejestrowane od 1934 roku, a internauci zaczęli używać tego terminu w bardzo wczesnych aplikacjach do czatowania, takich jak AOL Instant Messenger.
 • W aplikacjach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Świergotlub WhatsAppMhm to zwyczajny sposób wyrażenia zgody na komentarz, pytanie lub argument.
 • Mhm wcale nie jest akronimem. To tylko pozytywna reakcja na okazanie zgody. Ale nie zawsze jest tak mocny, jak entuzjastyczne brzmienie Yes.

 • Jest używany nie tylko w Internecie, wiadomościach tekstowych, ale także w prawdziwym życiu. Dlaczego nie? Wiele slangów internetowych jest również używanych do komunikacji w prawdziwym życiu. Kilka z nich wymieniono poniżej.

  • lol — śmiejąc się głośno

  • zw zaraz wracam

  • btw – przy okazji

  • lmk — daj mi znać

  • g2g — muszę iść

Dlatego, podsumowując ten fragment, Yes jest idealną odpowiedzią na to, czym jest Mhm.

Co oznacza Mhm podczas pisania SMS-ów?

Na pierwszy rzut oka możesz automatycznie założyć, że Mhm to akronim, który oznacza coś. Ale tak nie jest. Jak wspomniano wcześniej, jest to po prostu pozytywna odpowiedź na pytanie tak lub nie.

 • Jeśli ktoś z was myśli o odpowiedzi „tak” podczas wysyłania SMS-ów, może odpowiedzieć SMS-em Mhm.
 • W prawdziwym życiu może być używany i interpretowany na różne sposoby w zależności od osoby, która na nie odpowiada. Jednak zawsze ma znaczenie, w jakim tonie odpowiesz tym słowem.
 • Ale podczas wysyłania SMS-ów nie można określić, czy dana osoba odpowiada Mhm z entuzjazmem, czy z apatią.
 • Odnalezienie emocji kryjących się za tym słowem jest możliwe tylko wtedy, gdy odpowiada się na nie głosem lub tonem.
 • Krótko mówiąc, dokładna odpowiedź na to, co oznacza Mhm przez SMS, opiera się na fakcie i kontekście rozmowy między osobą, która zadaje pytanie, a osobą, która na nie odpowiada.
 • Pytający może poczuć się lepiej, jeśli odpowiesz na Mhm pozytywnym tonem lub na odwrót.
 • Tak więc następnym razem w rozmowie online, jeśli ktoś zada ci pytanie lub pokłóci się z tobą, możesz po prostu odpowiedzieć mu Mhm, jeśli zgadzasz się z jego punktem widzenia.

Czy Mhm oznacza tak w rozmowie?

Mhm to idealne słowo zastępujące Tak. W rozmowie internetowej oznacza to również, że nadal myślisz o odpowiedzi na zadane Ci pytanie. Załóżmy na przykład, że twój BF/GF pyta:

Pójdziemy jutro do kina?

Ale ponieważ następnego dnia masz ważne spotkanie, prawdopodobnie byś się nad tym zastanowił. Ale aby odpowiedzieć na to ciekawe pytanie od ukochanej osoby, odpowiedziałbyś

Mhm

Nie, mam inną pracę. Planujemy na przyszły weekend.

To Mhm oznacza, że ​​myślisz o możliwościach wyjścia. Mówiąc prościej, Mhm można również użyć zamiast Ahan. To znaczy, gdy ktoś zadaje ci pytanie, które nie wymaga tak jako odpowiedzi, a ty nawet nie będziesz o tym myśleć, powiedziałbyś Ahan. W takim przypadku możesz również użyć Mhm zamiast Ahan. To ma ten sam sens.

Jak napisać słowo

Wszystkie akronimy używane w slangu internetowym są używane w bardzo swobodnym otoczeniu kręgu przyjaciela w sieci społecznościowej. Dlatego interpunkcja nie ma znaczenia dla tych zdawkowych słów. Ponieważ Mhm jest nieformalnym słowem internetowym, możesz używać go w dowolny sposób.

Jeśli nie masz pewności, co oznacza Mhm i co oznacza Mhm podczas pisania SMS-ów, oto kilka przykładów w czasie rzeczywistym. Przeanalizuj je, aby móc odnieść się do tego samego.

 • Swobodna rozmowa: Poniżej znajduje się przykładowa rozmowa luźna rozmowa, w której używamy słowa.

Czy przekazałeś problem naszemu szefowi?

Mhm

W tym przykładzie znajomy 1 potrzebuje tylko krystalicznej odpowiedzi tak lub nie od znajomego 2. Ale kiedy znajomy 2 zdecyduje się powiedzieć mhm, może to sugerować Tak, ale nie tak mocne, jak bezpośrednie powiedzenie tego. Ale ponieważ między tymi dwiema osobami istnieje przyjacielski związek, wybór formalnego sposobu powiedzenia „tak” nie upoważnia.

 • Entuzjastyczna rozmowa: Poniżej znajduje się przykładowa rozmowa entuzjastyczna, w której używamy słowa.

Hej, oglądałeś wczoraj IPL?

Mhm, niesamowite drugie inningi widziałem nawet w moim życiu!

W tym przykładzie znajomy 2 odpowiada w entuzjastyczny sposób, dodając komentarz po tekście. To dobry przykład, jak radośnie używać tego słowa.

 • Apatyczna rozmowa: Poniżej znajduje się przykładowa rozmowa apatyczna, w której używamy tego słowa.

Czy możesz rzucić pracę?

Mhm… po prostu muszę poszukać bezstresowej pracy, zanim moje oszczędności znikną.

Ten przykład jest odwrotny do powyższej interpretacji. Tutaj Przyjaciel 2 nie jest zadowolony ze swojej obecnej pracy, więc postanawia zmienić pracę na nową, bezstresową. Ale ponieważ ma na koncie niewielkie oszczędności, jest żałosny w swojej sytuacji i dlatego odpowiada smutnym mhm. To pokazuje, że nie są zadowoleni z tej decyzji.

Kiedy używać słowa?

Chociaż Mhm jest podobny do Tak, istnieją sytuacje, w których trzeba ich używać osobno. Oto kilka wskazówek, w których musisz dodać je do swojego słownika online.

Poniżej znajdują się scenariusze, w których należy używać Mhm

 • Swobodna rozmowa: Kiedy jesteś w trakcie bardzo swobodnej rozmowy, możesz użyć Mhm. Na przykład, jeśli ktoś zapyta, Ping me on WhatsApp, prawdopodobnie odpowiesz Mhm.

 • Masz więcej do powiedzenia niż tak: możesz powiedzieć Mhm, a następnie dodać pozytywny lub negatywny komentarz dotyczący tego, co mówisz Tak. Na przykład, gdy ktoś pyta: Czy możesz dołączyć do mnie na randkę? Prawdopodobnie rozważyłbyś powiedzenie „tak” z zakłopotaniem. A więc odpowiedziałbyś, Mhm. Rozważę.

 • Powinieneś powiedzieć tak, ale czujesz, że prawdopodobnie się temu sprzeciwiasz: kiedy masz okazję powiedzieć tak, ale twój umysł jest całkowicie poza tym, możesz powiedzieć Mhm. To sprawia, że ​​przeciwna osoba wychwytuje twoją obojętność.

Poniżej znajdują się scenariusze, w których należy użyć opcji Tak

 • Profesjonalna rozmowa: Kiedy prowadzisz profesjonalną lub właściwą rozmowę, wolisz odpowiedzieć Tak zamiast Mhm. Na przykład, jeśli piszesz wiadomość do swojego przełożonego lub współpracownika, musisz przestrzegać właściwej etykiety e-mailowej. Unikaj więc wypowiadania tego słowa w rozmowach zawodowych.

 • Aby dać jasną odpowiedź: Nie wszyscy maniacy internetu wiedzą, co oznacza Mhm. Zawsze upewnij się, że podczas szczerej rozmowy musisz powiedzieć Tak zamiast Mhm, aby Twoja interpretacja była jasna i pewna. Dlatego jeśli jesteś na etapie, na którym możesz odpowiedzieć bez zamieszania, zawsze trzymaj się Tak.

 • Nie masz wątpliwości co do powiedzenia tak: mówienie Mhmin do internetowej platformy tekstowej nie ma sensu ujawniać swoich emocji z nią związanych. Dlatego jeśli gdzieś nie masz wątpliwości co do ujawnienia swojej odpowiedzi, trzymaj się Tak. Oznacza to, że nie myślisz ani nie czujesz „nie” w przypadku jakichkolwiek pytań. Na przykład, jeśli twój szef zapyta: Czy jesteś wolny od dzisiejszej prezentacji? Najlepiej odpowiedzieć Tak.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i dowiedziałeś się, czym jest Mhm i co oznacza Mhm na w pełni zademonstrowanych przykładach. Odwiedzaj naszą stronę, aby uzyskać fajne porady i wskazówki oraz zostaw swoje komentarze poniżej.

x