Co to jest PING i jak z niego korzystać? Naucz się tego z 7 przykładami

Ping to jedno z najczęściej używanych poleceń sieciowych.

W dzisiejszym artykule dowiesz się, co to jest, jak z niego korzystać, narzędzia do pingowania online i kilka praktycznych przykładów.

Przede wszystkim zobaczmy, czym jest ping. Ping to narzędzie poleceń terminalu / powłoki używane jako prosty sposób sprawdzenia, czy komputer ma dostęp do Internetu i może komunikować się z innymi komputerami lub urządzeniami sieciowymi.

Niektóre z funkcji polecenia ping to:

  • Przetestuj łączność sieciową: sieć lokalna, internet
  • Rozwiązywanie problemów z kartą sieciową
  • Przetestuj problemy z rozpoznawaniem nazw DNS

Większość systemów operacyjnych, takich jak Windows, macOS i Linux, ma preinstalowany Ping, ale przejdziemy do procesu instalacji w tym artykule.

Być może widziałeś ping w normalnych rozmowach, na przykład „Zadzwonię do ciebie, gdy skończę pracę”. W języku potocznym ping oznacza po prostu wiadomość wysłaną z komputera na inny.

Użycie pingów

Aby sprawdzić, czy masz zainstalowany ping, uruchom terminal (macOS, Linux) lub wiersz poleceń (Windows) i wpisz „ping –help”. W większości przypadków powinieneś zobaczyć coś takiego.

Jeśli otrzymasz sekcję pomocy z listą flag do użycia, możesz iść. W niektórych dystrybucjach Linuksa, takich jak Ubuntu, możesz mieć problemy, ponieważ ping nie jest domyślnie instalowany. W Ubuntu możesz zainstalować ping za pomocą:

sudo apt install iputils-ping

Innym sposobem sprawdzenia, czy ping jest zainstalowany w twoim systemie, jest użycie którego, który zwraca ścieżkę dowolnego pliku binarnego zainstalowanego w twoim systemie:

which ping

# /usr/bin/ping  # My result

Teraz, gdy możesz bez problemu korzystać z polecenia ping, nadszedł czas, aby nauczyć się jego podstaw.

Polecenie ping łączy się z dowolnym dostępnym hostem, zarówno w sieci lokalnej, jak i przez Internet. Tym hostem może być inny komputer, serwer, router, a nawet drukarka.

Ping akceptuje jeden argument, którym jest adres internetowy lub adres IP, z którym próbujesz się połączyć. Na przykład spróbujemy połączyć się z newsblog.pl.com.

$ ping newsblog.pl.com

Pamiętaj, że znak „$” oznacza, że ​​używamy powłoki bash; w Powershell (Windows) byłby to „>”. Należy tylko skopiować polecenie, a nie znak dolara.

Po wpisaniu powyższego polecenia powinieneś zobaczyć coś takiego:

PING newsblog.pl.com (104.27.118.115) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 104.27.118.115 (104.27.118.115): icmp_seq=1 ttl=57 time=64.1 ms
64 bytes from 104.27.118.115 (104.27.118.115): icmp_seq=2 ttl=57 time=71.4 ms

Po pierwsze, wskazuje nazwę domeny, z którą próbujemy się połączyć, oraz jej adres IP w nawiasie. Następnie wysyła pakiety bajtów danych (zwykle 64) do żądanego miejsca docelowego. Aby zatrzymać polecenie ping, po prostu naciśnij Ctrl + C.

Jeśli masz stabilne połączenie internetowe (co na pewno robisz, odkąd to czytasz), powinieneś otrzymać komunikat podobny do poniższego:

--- newsblog.pl.com ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 10192ms

Ta wiadomość pokazuje statystyki procesu pingowania wykonanego do nazwy domeny lub adresu IP. Jak widać, ping wysłał 3 pakiety danych i odebrał je wszystkie. Oznacza to, że zarówno Twoje połączenie internetowe, jak i usługa hostingowa obsługująca adres IP działają idealnie.

Ten sam proces zachodzi, gdy odwiedzasz stronę internetową, Ty (twoja przeglądarka) wysyłasz pakiety danych z żądaniem, DNS (usługa nazw domen) tłumaczy nazwę domeny na prawdziwy adres IP, a następnie host przesyła zawartość Strona z powrotem do nas. Oczywiście pomijamy wiele rzeczy, ale to tylko wyjaśnienie prostej interakcji w sieci.

Jako profesjonalista, zawsze gdy potrzebujesz listy dostępnych flag, możesz wywołać jego stronę podręcznika man z flagą man lub flagą –help.

man ping
# Manual page
ping --help
# Help flag

IPv6 kontra IPv4

Na świecie kończą się adresy IP, w wyniku czego zaczynamy wdrażać IPv6 (protokół internetowy w wersji 6).

Krótko mówiąc, IPv4 jest podstawowym protokołem IP, który obsługuje sieć. Używa 32-bitowego adresu IP, w tym notacji liczbowo-kropkowej. Na przykład główny adres IP Google to 8.8.8,8. IPv4 istnieje od 1981 roku i jest to normalny protokół, do którego przywykliśmy.

Z drugiej strony, IPv6 to kolejny protokół IP, który rozwiązuje problem wydostawania się z adresu. Jeśli IPv4 ma do 4,3 miliarda kombinacji, IPv6 może mieć 340 bilionów bilionów bilionów adresów IP.

Oto przykład adresu IPv6: 2001:db8:3333:4444:5555:6666:7777:8888.

Innymi słowy, w ciągu najbliższych kilku lat przejdziemy na adresy IPv6, ponieważ każde urządzenie IOF (internet rzeczy) i nadchodzące witryny będą wymagały nowych adresów.

Ping obsługuje już adresy IPv6, aw niektórych dystrybucjach Linuksa można znaleźć ekskluzywne polecenie, ping6dla nich.

Jednak najlepszym sposobem pingowania adresu IPv6 jest użycie flagi -6.

Oto przykład:

ping -6 2001:db8:3333:4444:5555:6666:7777:8888

Jeśli Twoja sieć nie obsługuje jeszcze protokołu IPv6, nie martw się. Adaptacja IPv6 rośnie w ostatnich latach w ogromnym tempie.

Wsparcie zwiększające IPv6

Skorzystaj z narzędzia do testowania IPv6, aby sprawdzić, czy Twoja witryna go obsługuje.

Usługi pingowania online

Użycie tylko polecenia ping nie ma na celu określenia, czy jesteś w stanie połączyć się z konkretnym serwerem, ale także do uzyskania opóźnienia (czasu, w którym ping otrzymuje odpowiedź) żądania skierowanego do serwera. Narzędzia pingowania online pozwalają zebrać znacznie więcej danych o procesach pingowania, takich jak

Z drugiej strony, jeśli masz problemy z łącznością lub po prostu chcesz przetestować opóźnienie serwera z różnych lokalizacji na całym świecie, najlepszym wyborem będzie internetowe narzędzie Ping.

Sprawdź nasze bezpłatne narzędzie do pingowania online i wykonuj pingi z Londynu, Bombaju i Oregonu. Korzystając z tego narzędzia, uzyskasz ważne dane, takie jak utrata pakietów oraz maksymalny i minimalny czas potrzebny na uzyskanie odpowiedzi z serwera.

Przykłady poleceń

Przetestujmy i zobaczmy niektóre z często używanych przykładów tego narzędzia sieciowego.

#1. Sprawdź swoje łącze internetowe

Może się to wydawać oczywiste, ale możesz sprawdzić, czy masz dostęp do Internetu, pingując (działanie polegające na użyciu polecenia ping) na stałym docelowym hoście, takim jak google.com.

ping google.com

Jeśli nie otrzymasz żadnej odpowiedzi, prawdopodobnie Twoje połączenie internetowe nie działa prawidłowo.

#2. Wyślij określoną ilość pingów

Jednym z problemów, które możesz napotkać, jeśli używasz maszyny z Uniksem, jest to, że ping wysyła pakiety danych w nieskończoność. Za pomocą flagi -c (liczba) możesz określić liczbę pingów, które chcesz wykonać. Na przykład, jeśli chcesz pingować dokładnie trzy razy, zrobisz to.

ping -c 3 newsblog.pl.com

Uwaga: nie występuje to w systemie Windows, gdzie ping wysyła tylko 4 pakiety danych

Możesz użyć tej flagi, aby wysłać tylko żądanie ping i wyświetlić adres IP miejsca docelowego, do którego próbujesz dotrzeć.

ping -c 1 google.com

#3. Ping do serwera w określonym przedziale czasu

Możesz ustawić odstęp sekund między wysłaniem każdego pakietu. Domyślny interwał to jedna sekunda, ale można go zmienić za pomocą flagi -i.

ping -i 3 newsblog.pl.com

#4. Pinguj hosta lokalnego

Możesz pingować dowolny adres IPv4; w związku z tym możesz pingować swojego hosta lokalnego przy użyciu etykiety localhost lub adresu IP 127.0.0.1.

ping localhost
# works fine
ping 127.0.0.1
# works fine too

Ping nie przejdzie przez fizyczny interfejs sieciowy, ale przez wirtualną pętlę zwrotną.

#5. Pingowanie transmisji

Możesz użyć flagi -b, aby wysłać żądania do a audycja adres zamieszkania. Na przykład możesz pingować wszystkie urządzenia w sieci lokalnej za pomocą następującego polecenia.

ping -b 255.255.255.255

#6. Wyślij pakiet o określonym rozmiarze

W zależności od potrzeb możesz zmienić rozmiar pakietu pingu za pomocą flagi -s z liczbą bajtów, które chcesz wysłać.

ping -s 70 google.com

Pamiętaj, że niektóre żądania mogą nie działać, jeśli wyślesz pakiet o dużym rozmiarze.

7. Powódź ping

Flaga -f wysyła żądania ping tak szybko, jak potrafi to Twój komputer i sieć. Ponieważ minimalny interwał pingowania dozwolony dla użytkownika wynosi 200 ms, musisz uruchomić go jako superużytkownik za pomocą polecenia sudo.

ping -f google.com
PING google.com (142.250.78.142) 56(84) bytes of data.
ping: cannot flood; minimal interval allowed for user is 200ms

sudo ping -f -c 1000 google.com
# Stop after 1000 pings
--- google.com ping statistics ---
1000 packets transmitted, 1000 received, 0% packet loss, time 11158ms

Jak widać, użyłem flagi count, aby zatrzymać wysyłanie żądań, gdy trafi ona 1000 razy (zauważ, że zajęło to tylko 11 sekund).

Uwaga: Zachowaj szczególną ostrożność, używając „flood ping”, ponieważ możesz spowodować atak DoS (odmowa usługi) na serwerze, na który pingujesz. Jedyną sytuacją, której powinieneś użyć, jest przetestowanie serwera w środowiskach o dużej intensywności.

Interfejs API ping IP lub domeny

newsblog.pl Ping API to poręczne narzędzie, które może pomóc w śledzeniu wydajności dowolnego adresu IP lub domeny z wielu lokalizacji.

Może to okazać się niezbędne do kontrolowania różnych serwerów w celu zapewnienia optymalnego doświadczenia użytkownika końcowego.

Co więcej, możesz to łatwo zrobić dzięki bezpłatnej warstwie API wdzzwdz, która zapewnia 3000 wywołań API miesięcznie.

Dla profesjonalistów plany premium dodają serwery proxy do użytku domowego, wyższą stawkę żądań i większą liczbę wywołań interfejsu API, zaczynając od zaledwie 5 USD miesięcznie.

Wniosek

Ping to narzędzie praktycznie tak stare jak sam Internet. Dzięki niemu możesz określić, czy masz aktywne połączenie internetowe, czy nie, i sprawdzić, czy możesz połączyć się z serwerami internetowymi lub innymi urządzeniami sieciowymi.

Nie zapomnij użyć naszego narzędzia testowego PING wraz z całym naszym zestawem narzędzi, aby przetestować swoją witrynę.