Co to jest portfel sprzętowy Crypto?

Udostępnij teraz w social media:

Korzystanie ze sprzętowych portfeli kryptograficznych to najlepszy sposób na zabezpieczenie kluczy prywatnych, dzięki czemu są popularne wśród poważnych inwestorów kryptograficznych.

Portfele kryptograficzne pomagają w interakcji z technologią blockchain. Wspierają kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie, wydobywanie, obstawianie i wszystko, co jest możliwe dzięki konkretnemu blockchainowi, do którego są przeznaczone.

Jednak niektóre portfele kryptograficzne, takie jak Guarda, Zaufanie, a Ledger są wielowalutowe. Umożliwiają dostęp do wielu łańcuchów bloków z jednego interfejsu użytkownika.

Na podstawie połączenia internetowego można podzielić portfele kryptograficzne na dwie kategorie:

Gorące portfele

Są to najpopularniejsze i łatwo dostępne z nich. Zazwyczaj są to darmowe programy, z których można korzystać na platformach stacjonarnych i mobilnych. Wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować się w serwisie i gotowe.

Ci dostawcy portfela mogą zachować klucze prywatne dla siebie lub przekazać je użytkownikowi (samodzielne). Prawdopodobnie ta ostatnia znana jest z najmniejszego polegania na jakiejkolwiek stronie trzeciej. Jednak niektórzy użytkownicy nadal wolą portfele powiernicze, aby zminimalizować odpowiedzialność.

Chociaż gorące portfele są postrzegane jako mniej bezpieczne (i w rzeczywistości są porównywane do zimnych), prawie wszystkie hacki obejmują wymianę kryptowalut. Dzieje się tak w przypadku, gdy inwestor przechowuje krypto na giełdzie, polegając na firmie giełdowej w zakresie bezpieczeństwa aktywów.

  Napraw dublowanie ekranu, które nie działa na Androidzie

W zależności od wielkości giełdy, są one lukratywnym celem dla cyberprzestępców, którzy szybko pracują z tymi, którzy stosują słabe protokoły bezpieczeństwa.

Podsumowując, jeśli jesteś początkującym w tej dziedzinie lub możesz przechowywać klucze prywatne w bezpiecznym miejscu – nie potrzebujesz portfela sprzętowego. Z gorącymi portfelami możesz łatwo przeżyć.

Ale jeśli jesteś poważnym inwestorem kryptograficznym oczekującym najwyższej klasy bezpieczeństwa dla swoich funduszy, prawdopodobnie nadszedł czas na uaktualnienie do…

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe (lub zimne) usuwają z równania najbardziej niebezpieczną rzecz – internet. Jednak nie jest to do końca prawdą dla wszystkich, ponieważ niektórzy nadal łączą się z siecią podczas transakcji.

Portfele sprzętowe dzielą się dalej na dwa:

Nieprzerwany powietrzem

Korzystają one z Internetu podczas dokonywania transakcji za pomocą kabla USB, a poza tym pozostają w trybie offline. Ponadto są wyposażone w fizyczne przyciski do weryfikacji szczegółów transakcji.

Najczęstsze przykłady portfeli bez szczelin powietrznych to Księga Nano XTrezor One itp.

  Jak ukryć prywatne zdjęcia i filmy na swoim iPhonie lub iPadzie

Przerwa powietrzna

Drugi typ przesyła informacje bezprzewodowo, ukuł termin w pełni pozbawiony powietrza. Wymieniają informacje za pomocą kodów QR/Bluetooth/NFC i nigdy nie łączą się z Internetem.

Tego typu portfele są postrzegane jako bezpieczniejsze, ale niektórzy eksperci nie zgadzają się z tym i uważają, że przejście na portfele z pełną luką powietrzną jest niepotrzebne.

Wreszcie, luka powietrzna lub brak luki powietrznej to czasochłonna debata, która często nie prowadzi do jednoznacznych wniosków.

Zamiast tego weźmiemy portfele sprzętowe jako całość i zobaczymy, jak działają w porównaniu z gorącymi portfelami, aby zobaczyć różnicę.

Jak działa portfel sprzętowy?

Portfel sprzętowy działa podobnie jak portfel gorący lub programowy. Jedyne, co działa inaczej, to walidacja transakcji.

Podczas gdy gorące portfele pokazują szczegóły na urządzeniu hosta i same proszą o zatwierdzenie, zimny portfel robi to wszystko w zintegrowanych aplikacjach (takich jak Ledger live dla urządzeń Ledger), które wypełniają działający interfejs użytkownika.

Jednak ostatnie kilka kroków rzeczywistej weryfikacji dowolnej transakcji odbywa się na urządzeniu sprzętowym, co robi prawdziwą różnicę.

Innym ważnym wyróżnikiem jest fakt, że klucze prywatne pozostają w trybie offline nawet podczas łączenia się z odpowiednią aplikacją.

Z technicznego punktu widzenia portfel sprzętowy działa jako dodatkowy środek bezpieczeństwa i służy do uwierzytelniania, podczas gdy zintegrowane aplikacje nadal odgrywają kluczową rolę.

  7 rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu Pop!_OS

Chociaż producenci portfeli sprzętowych tego nie zalecają, możesz sparować te portfele sprzętowe z niektórymi gorącymi portfelami. W tym przypadku gorące portfele działają jako zintegrowany interfejs użytkownika, zastępując natywną aplikację portfela.

Jak zabezpieczyć portfel sprzętowy?

Protokoły ochrony aktywów kryptograficznych w portfelu sprzętowym są podobne do tego, co stosuje się do każdego gorącego portfela samozabezpieczającego.

Musisz tylko zapewnić bezpieczeństwo frazy początkowej i dodatkowe uwierzytelnianie, takie jak kod PIN. Poza tym samo urządzenie powinno być chronione przed nieuprawnionym dostępem fizycznym.

Nie musisz się jednak martwić, jeśli urządzenie chronione kodem PIN zostanie skradzione, chyba że masz frazę seed odzyskiwania. W ten sposób możesz przywrócić środki na podobnym nowym urządzeniu lub innym kompatybilnym portfelu.

Wniosek

Wreszcie, portfele sprzętowe są strażnikami kluczy prywatnych i zapewniają solidne bezpieczeństwo. Ponadto możesz również używać tych urządzeń z kompatybilnymi gorącymi portfelami, które zapewniają to, co najlepsze z obu światów.

Więc teraz, gdy już o nich wiesz, nadszedł czas, aby przyjrzeć się niektórym z najlepszych portfeli sprzętowych.

x