Co to jest skrót Utwórz nowy folder w systemie Windows 10

Foldery są niezbędne do organizowania plików. System Windows 10 nie ogranicza liczby folderów, które użytkownik może utworzyć. Możesz stworzyć tyle, ile chcesz. Możesz utworzyć nowy folder w dowolnym miejscu, klikając prawym przyciskiem myszy w folderze i wybierając opcję Nowy> Folder. Folder jest tworzony pod nazwą Nowy folder i możesz zmienić jego nazwę.

Utwórz skrót do nowego folderu w systemie Windows 10

Możesz utworzyć folder w dowolnym oknie Eksploratora plików i na pulpicie. Opcja menu kontekstowego prawego przycisku myszy nie jest trudna w użyciu, ale jeśli wolisz skróty klawiaturowe, możesz utworzyć nowy folder za pomocą jednego.

Skrót do nowego folderu

Nowy skrót do folderu w systemie Windows 10 to Ctrl + Shift + N. Możesz użyć tego skrótu klawiaturowego na pulpicie iw dowolnym folderze w Eksploratorze plików.

Jeden klawisz skrótu do nowego folderu

Możesz jeszcze bardziej uprościć nowy skrót do folderu za pomocą skryptu AutoHotKey. Skrypt i sam AutoHotKey są lekkie. Wystarczy tylko zdecydować, którego klucza użyć do utworzenia nowego folderu. Jeśli twoja klawiatura ma dedykowane klawisze do otwierania poczty lub przechodzenia do strony głównej w przeglądarce, możesz zmienić przypisanie jednego z nich.

Sprawdź nasz przewodnik, jak zidentyfikować dedykowane klawisze klawiatury.

Po zidentyfikowaniu klucza możesz utworzyć skrypt, wykonując następujące kroki.

zainstalować AutoHotKey w twoim systemie.
Otwórz nowy plik notatnika.
Wpisz następujące.

Launch_Mail::^+N
Return

#space::
Return

Edytuj część „Launch_Mail” i zastąp ją kluczem, którego chcesz użyć do utworzenia nowego folderu.
Zapisz plik z rozszerzeniem AHK.
Uruchom skrypt.
Naciśnij klawisz i zostanie utworzony nowy folder.

Możesz przenieść skrypt do folderu Autostart, a skrypt zostanie uruchomiony automatycznie po uruchomieniu systemu. Będziesz mógł używać klucza bez konieczności ręcznego uruchamiania skryptu.

Skrót klawiaturowy Ctrl+Shift+N będzie działał tylko w Eksploratorze plików. Nie jest to uniwersalny skrót klawiaturowy w systemie Windows 10. W innych aplikacjach, np. przeglądarce, otworzy to nowe okno incognito. Możesz otworzyć nowe okno Eksploratora plików za pomocą skrótu klawiaturowego Win + E, a ten skrót jest uniwersalny, więc możesz go używać w dowolnej aplikacji do otwierania nowego okna Eksploratora plików.

Wniosek

Skrót klawiaturowy Ctrl+Shift+N będzie działał również w oknie dialogowym Zapisz plik. Jeśli pobierasz plik, możesz kliknąć przycisk Nowy folder lub użyć tego skrótu klawiaturowego, aby utworzyć skrót. Nazwę folderu będzie można edytować.

x