Co to jest wtorek poprawek dla systemu Windows i kiedy?

Udostępnij teraz w social media:

„Wtorek poprawek” Microsoftu ma miejsce w drugi wtorek każdego miesiąca. Jest to dzień, w którym Microsoft, podobnie jak w zegarku, wydaje duże pakiety aktualizacji dla Windows 10, Windows 7, Microsoft Office i innego oprogramowania.

Czym jest wtorek poprawek Microsoftu?

Wtorek poprawek, czasami nazywany „wtorek aktualizacji”, jest nieoficjalnym terminem określającym dzień, w którym firma Microsoft wydaje pakiety aktualizacji dla systemu operacyjnego Windows i innych aplikacji firmy Microsoft, w tym pakietu Microsoft Office.

Ponieważ Microsoft naprawia luki w zabezpieczeniach, nie publikuje tych łat od razu. Zamiast tego firma gromadzi te poprawki w większej aktualizacji, która jest publikowana we wtorek poprawek.

Firma Microsoft robi to, aby proces aktualizacji był jak najbardziej przewidywalny dla administratorów. Informatycy wiedzą, że poprawki będą dostarczane w drugi wtorek każdego miesiąca i mogą zaplanować ich przetestowanie lub zainstalowanie. Powinno to być łatwiejsze niż ciągłe nakładanie mniejszych łat i bardziej przewidywalne niż duże łaty przybywające w losowym dniu miesiąca.

  Jak zmienić dokument Microsoft Word na plik CSV

Kiedy jest wtorek poprawek?

Patch Tuesday ma miejsce w drugi wtorek każdego miesiąca. Dokładniej, występuje w drugi wtorek każdego miesiąca w Ameryce Północnej.

Microsoft nie ma gwarantowanego czasu, kiedy te poprawki i biuletyny informacyjne Microsoftu o nich zostaną wydane. Te aktualizacje zwykle pojawiają się 10:00 czasu pacyficznego, ale mogą zostać wypuszczone później w ciągu dnia.

System Windows 10 sprawdza dostępność aktualizacji mniej więcej raz dziennie. Przeciętny komputer z systemem Windows powinien automatycznie pobierać te aktualizacje za pośrednictwem usługi Windows Update do środy po południu, jeśli jest włączony i połączony z Internetem. Oczywiście administratorzy mogą zdecydować o opóźnieniu i przetestowaniu tych aktualizacji przed wdrożeniem ich na komputerach w swoich organizacjach.

Aktualizacje są wydawane nie tylko we wtorki

Jak być może zauważyłeś, wtorek poprawek nie jest jedyną datą nadejścia aktualizacji. W niektórych przypadkach Microsoft wyda aktualizacje „poza pasmem” w przypadku szczególnie krytycznych luk w zabezpieczeniach, zwłaszcza tych, które są wykorzystywane na wolności.

Jeśli jednak luka w zabezpieczeniach nie jest wykorzystywana w środowisku naturalnym i można poczekać kilka tygodni, Microsoft będzie czekał na wtorek poprawki, aby wydać tę aktualizację.

Nawet jeśli dostaniesz jedną lub więcej mniejszych łatek w ciągu miesiąca, we wtorek zawsze pojawia się większa aktualizacja. Zawiera wszystkie aktualizacje, których nie trzeba było spieszyć.

Wtorek poprawki dotyczy aktualizacji „B”

W języku Microsoft dotyczące aktualizacji wtorkowe aktualizacje nazywane są aktualizacjami „B”, ponieważ są wydawane w drugim tygodniu każdego miesiąca.

  Jak skonfigurować grupy za pomocą Asystenta Google

Microsoft wydaje również opcjonalne pakiety aktualizacji w trzecim lub czwartym tygodniu miesiąca. Są znane jako aktualizacje „C” i „D”. Obejmują one poprawki błędów i ulepszenia problemów, które nie są lukami w zabezpieczeniach. Po przetestowaniu tych aktualizacji ich poprawki trafią do przyszłomiesięcznej aktualizacji B we wtorek poprawek.

Te aktualizacje C i D są teraz wyświetlane jako „aktualizacje opcjonalne” w witrynie Windows Update w systemie Windows 10.

Wtorek poprawki nie jest tylko dla Microsoft

Inne firmy zdecydowały się dołączyć do Patch Tuesday, aby ułatwić administratorom systemów aktualizowanie ich systemów za pomocą poprawek bezpieczeństwa.

Na przykład firma Adobe publikuje również aktualizacje zabezpieczeń dla swojego oprogramowania, takie jak wtyczka do przeglądarki Adobe Flash Player i przeglądarka plików PDF Acrobat Reader, we wtorek Microsoft Patch Tuesday.

Wtorek łatki nie dotyczy dużych aktualizacji systemu Windows 10

Firma Microsoft wydaje teraz duże aktualizacje systemu Windows 10 raz na sześć miesięcy. Na przykład ostatnią dużą aktualizacją systemu Windows 10 była aktualizacja z maja 2019 r., Którą poprzedziła aktualizacja z października 2018 r.

Te aktualizacje nie są publikowane we wtorek poprawek. Są wypuszczane w dowolnym dniu, w którym Microsoft zdecyduje się je wydać.

Nawet po oficjalnym wydaniu każdej większej aktualizacji proces wdrażania jest powolny. Duże aktualizacje, takie jak te, mogą nie zostać automatycznie zainstalowane na komputerze przez kilka miesięcy później, ponieważ firma Microsoft używa teraz sztucznej inteligencji, aby określić, kiedy jest przekonana, że ​​aktualizacja jest bezpieczna do zainstalowania dla kombinacji sprzętu i oprogramowania. Nadal możesz pominąć czekanie i zainstalować je natychmiast, ale Microsoft twierdzi, że masz większe szanse na dobre wrażenia, jeśli zdecydujesz się poczekać.

  Jak utworzyć wiele profili w przeglądarce Firefox

To bardzo różni się od aktualizacji wtorkowych poprawek, które nie zawierają nowych funkcji. Zawierają ważne aktualizacje zabezpieczeń i już przetestowane poprawki błędów. Domyślnie są one automatycznie instalowane dla wszystkich użytkowników systemu Windows tak szybko, jak to możliwe.

Możesz wyświetlić informacje o aktualizacjach systemu Windows 10 w witrynie Microsoft Strona historii aktualizacji systemu Windows 10.

x