Co to jest Xbox Cloud Gaming (projekt xCloud)?

Udostępnij teraz w social media:

Graj w najnowsze tytuły AAA w wysokiej rozdzielczości w podróży, mając jedynie urządzenie z Androidem i stabilne połączenie internetowe. Microsoft Xbox Game Pass Ultimate umożliwia to wszystko dzięki bibliotece ponad 150 gier.

Co to jest Xbox Cloud Gaming?

Gry w chmurze z Xbox Game Pass Ultimate, formalnie znany jako Projekt xCloud, umożliwia granie w dowolną grę z jego obszernej biblioteki na urządzeniach z systemem Android; wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja Game Pass z Sklep Samsung Galaxy albo Sklep Google Play, abonament na Game Pass Ultimate, kontroler i przyzwoite łącze internetowe (wystarczy większość domowych łączy szerokopasmowych, a nawet 4G LTE). MIcrosoft’s Często zadawane pytania dotyczące gier w chmurze Strona stwierdza, że ​​wymagana jest „prędkość pobierania co najmniej 10 Mb / s”.

Xbox Game Pass działa, uruchamiając grę w chmurze, używając własnego, zaawansowanego sprzętu firmy Microsoft i przesyłając strumieniowo wyniki do urządzenia wstępnie wyrenderowane i gotowe do użycia. Dzięki temu skromny telefon z Androidem może bez problemu renderować nawet gry wymagające grafiki, takie jak Wiedźmin.

Strumieniowe przesyłanie gier wideo to nic innego jak przesyłanie strumieniowe do odbiorców, tak jak w YouTube czy Twitch – jest to narzędzie, które znacznie ułatwia granie w gry na urządzeniach przenośnych, urządzeniu z Androidem i tablecie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie masz odpowiedniego komputera stacjonarnego do uruchamiania ulubionych gier.

  Jak tworzyć notatki ze spotkania Microsoft Teams

Xbox Game Pass jest podobny do innych usług strumieniowania gier, takich jak Google Stadia, ale zapewnia dostęp do innego zestawu tytułów gier. Ponadto firma Microsoft zdecydowała się połączyć swoją ofertę gier w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która oprócz przesyłania strumieniowego oferuje szereg innych funkcji.

Xbox Cloud Gaming nie jest obecnie oferowana jako samodzielna usługa. Połączenie członkostwa Ultimate i usługi gier w chmurze Xbox oznacza, że ​​gracze będą mieli do dyspozycji dziesiątki gier od momentu zarejestrowania się.

Jeśli masz już subskrypcję Game Pass na komputerze, możesz uzyskać dostęp do gier z biblioteki Game Pass na komputerze i grać w nie na urządzeniach z systemem Android po pobraniu Aplikacja Xbox Game Pass dla systemu Windows 10 oraz aplikację Xbox Game Pass na urządzeniu mobilnym lub tablecie z systemem Android.

Co jest wymagane?

Aby grać w gry Xbox z chmury, będziesz potrzebować:

Aktywny Xbox Game Pass Ultimate członkostwo.
Kontroler Xbox obsługujący technologię Bluetooth.
Telefon komórkowy lub tablet z systemem Android w wersji Android 6.0 lub nowszej.
Połączenie transmisji danych Wi-Fi / LTE o szybkości co najmniej 10 Mb / s.
Aplikacja Xbox Game Pass dla systemu Android, dostępna pod adresem Samsung Galaxy i Google Play sklepy z aplikacjami.

  B1 Free Archiver for Android oferuje łatwe zarządzanie mobilnym archiwum

Od września 2020 r. Gier w chmurze Xbox nie można używać na iPhonie ani iPadzie ze względu na ograniczenia nałożone przez firmę Apple na ceny i modele dystrybucji App Store.

Dla ciekawskich Microsoft stworzył gry w chmurze kompatybilne z kontrolerami DualShock, ale obecnie nie działa to tak bezbłędnie, jak można by się spodziewać. Tutaj jest pełna lista kontrolerów obsługiwane przez usługę Xbox do gier w chmurze, w tym klasyczny kontroler Xbox.

Rozgrywka online i biblioteka w chmurze

Firma Microsoft wymienia wszystkie dostępne tytuły, do których można uzyskać dostęp w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate w swoim biblioteka gier. Od września 2020 r. Do wyboru jest ponad 150 tytułów, w tym popularne tytuły, takie jak Wasteland 3, Nier: Automata, The Witcher 3: Wild Hunt i inne.

Niektóre gry, takie jak Hellblade: Senua’s Sacrifice i Biegi 5, posiadają podstawowe sterowanie dotykowe i wsparcie. Microsoft również chce rozszerzyć sterowanie dotykowe do większej liczby gier, ponieważ obecnie opcje są dość ograniczone.

Korzystając z aplikacji Xbox Game Pass dla systemu Android, użytkownicy mogą rozmawiać w grze, używając mikrofonu swojego urządzenia z systemem Android. Będziesz potrzebować aplikacji innej firmy, aby przesyłać strumieniowo osobistą rozgrywkę w usługach takich jak Twitch lub YouTube; nie ma wbudowanego wsparcia dla takich usług (w przeciwieństwie do konsoli Xbox One lub Xbox Series X).

  Dodaj przycisk Wróć do startu w stylu Opera do przeglądarki Mozilla Firefox

Ile kosztuje chmura Xbox Game Pass?

Subskrypcja Microsoft Xbox Game Pass Ultimate, która kosztuje 15 USD miesięcznie, automatycznie zapewni dostęp do funkcji gier w chmurze Xbox bez dodatkowych opłat. Subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate obejmuje również różne inne funkcje, takie jak dostęp do tytułów Xbox Game Studio w dniu premiery, ekskluzywne korzyści, w tym zawartość w grze, oraz Xbox Live Gold (dostęp dla wielu graczy).

Jeśli zdecydujesz się anulować subskrypcję i kupić konkretną grę, w którą grasz, postęp i osiągnięcia zostaną zachowane, ale możliwość grania na telefonie komórkowym zostanie usunięta.

x