Co to są inteligentne usługi pakietu Office i czy należy je wyłączyć?

Podstawowe aplikacje klienckie Microsoft Office 365 – Word, Excel, PowerPoint i Outlook – zawierają ustawienie umożliwiające włączenie „Inteligentnych usług pakietu Office”. Więc co to jest, dlaczego są włączone i czy powinieneś je wyłączyć? Dowiedzmy Się.

Jeśli masz subskrypcję Office 365, w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook w menu Plik> Opcje> Ogólne znajduje się sekcja o nazwie „Inteligentne usługi pakietu Office”. (Jeśli właśnie kupiłeś pakiet Office jako samodzielny zestaw aplikacji bez subskrypcji O365, ta sekcja nie będzie dostępna).

Pojedyncze pole wyboru „Włącz usługi” działa we wszystkich tych aplikacjach, więc jest włączone lub wyłączone dla wszystkich aplikacji; nie ma indywidualnego wyboru. Włączenie go w dowolnej aplikacji spowoduje włączenie go w każdej aplikacji, podobnie jak wyłączenie go w dowolnej aplikacji spowoduje wyłączenie go w każdej aplikacji.

Co to są inteligentne usługi pakietu Office?

Mówiąc prościej, Office Intelligent Services (OIS) to dynamiczne, oparte na chmurze usługi, które zapewniają przydatne dodatkowe funkcje usprawniające pracę. Jako przykład oferuje Microsoft funkcja tłumaczenia który przetłumaczy fragment tekstu lub cały dokument. Jest to funkcja OIS, która jest dostępna tylko dla użytkowników O365, którzy mają zaznaczone pole wyboru „Włącz usługi”.

Inne funkcje OIS obejmują narzędzie do wizualizacji danych dla programu Excel, PowerPoint pomocnik projektowania, a Narzędzie „inteligentne wyszukiwanie” aby pomóc Ci znaleźć informacje na dany temat i umiejętność dyktuj tekst zamiast go wpisywać. Jest ich sporo inne usługi a Microsoft regularnie dodaje kolejne.

Uwaga: Aby korzystać z niektórych innych usług, musisz również mieć włączoną inną wartość domyślną. W programie Word, Excel, PowerPoint lub Outlook otwórz Plik> Opcje> Centrum zaufania i kliknij „Ustawienia Centrum zaufania”.

przejdź do Plik, Opcje, Centrum zaufania, a następnie kliknij przycisk Ustawienia Centrum zaufania

Wybierz „Opcje prywatności” po lewej, a następnie po prawej, upewnij się, że obie „Opcje prywatności” są włączone.

Opcje prywatności

Dlaczego inteligentne usługi pakietu Office są włączone i czy należy je wyłączyć?

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację kliencką korzystającą z OIS, zostaniesz zapytany, czy chcesz je włączyć, więc jeśli pole wyboru „Włącz usługi” jest włączone, dzieje się tak, ponieważ wyraziłeś na to zgodę. Ale nie martw się! Teraz wiesz, jak je ponownie wyłączyć.

Jednak funkcje OIS są przydatne i Microsoft Oświadczenie o ochronie prywatności jest dość obszernym dokumentem, więc warto go przeczytać i podjąć świadomą decyzję przed wyłączeniem (lub włączeniem) OIS. Ci, którzy są tutaj w How-To Geek, którzy używają O365, mają włączony OIS, ponieważ używamy przydatnych funkcji, ale nie możemy Ci rekomendować innych niż powiedzieć, że to twój wybór i nie jesteśmy świadomi dobry powód, aby ich nie używać.