Co zrobić, jeśli nie możesz włączyć Surface Pro 4?

Surface Pro 4 to tablet marki Microsoft, który teoretycznie ma rywalizować z iPadem. To nie jest dobry rywal, ale poza tym jest całkiem niezłym tabletem. Niektórzy mogą powiedzieć, że jedyną wadą jest to, że działa w systemie Windows 10. Zarówno Surface Pro 3, jak i Surface Pro 4 czasami się nie włączają. Jeśli nie możesz włączyć Surface Pro 4, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Nie można włączyć Surface Pro 4

Są to wszystkie rozwiązania, gdy problem dotyczy oprogramowania. Jeśli podejrzewasz, że nastąpiło uszkodzenie sprzętu, tj. Tablet spadł ze znacznej wysokości lub coś na niego wylałeś, zabierz go do przeglądu. Poprawki oprogramowania nic nie dadzą.

Sprawdź baterię

To jedno z najczęściej działających rozwiązań. Często użytkownicy podejrzewają, że mają pełną lub rozsądnie naładowaną baterię, ale w rzeczywistości wyczerpała się do zera. Podłącz Surface Pro 4 i pozwól mu ładować się przez kilka godzin. Spróbuj go później włączyć.

Sprawdź kabel ładujący

Kiedy już to robisz, dobrze jest upewnić się, że kabel ładujący nie jest uszkodzony. Jeśli tak, być może Surface Pro w ogóle się nie ładuje. Podłącz ładowarkę i upewnij się, że świeci się, wskazując, że jest podłączona. Jeśli to możliwe, spróbuj użyć innego kabla, aby sprawdzić, czy działa. To jest coś, co powinieneś zrobić, jeśli po prostu ładowanie Surface Pro go nie włącza.

Miękki reset

Surface Pro działa pod kontrolą systemu Windows 10, a jeden dość stary błąd w systemie operacyjnym polega na tym, że nie zawsze wychodzi ze snu. Czasami nie budzi się ze snu i zdarza się to często na komputerach stacjonarnych / laptopach, ale może to również powodować wyłączenie Surface Pro. Aby to naprawić, wykonaj miękki reset.

Aby wykonać miękki reset na Surface Pro 4, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 sekund. Zwolnij go, a następnie naciśnij ponownie, aby włączyć tablet.

Wymusić zamknięcie

W przypadku tabletów i większości innych urządzeń wyposażonych w baterię wymuszenie wyłączenia wymaga nieco więcej wysiłku, ponieważ musisz zrobić więcej niż tylko wyciągnąć wtyczkę lub odłączyć źródło zasilania.

Aby wymusić wyłączenie Surface Pro, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund. Puść go, gdy zobaczysz logo Windows na ekranie. Wymusi to wyłączenie tabletu i ponowne uruchomienie. Jeśli się nie uruchomi, może być konieczne ładowanie przez chwilę.

Rozruch z klawiaturą

Do Surface Pro można podłączyć klawiaturę zewnętrzną. Jeśli zdarzy się, że masz skonfigurowany na tablecie, użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + B + Win, aby go włączyć. Możliwe, że przycisk zasilania na tablecie już nie działa lub poluzował się. Jeśli to zadziała, należy zabrać urządzenie do kontroli.

Opróżnij akumulator

Jeśli podejrzewasz, że tablet jest włączony, ale ekran się nie budzi, pozwól tabletowi odpocząć, aż dowiesz się, że bateria wyczerpie się do zera. Następnie naładuj go i zobacz, czy się włączy / obudzi.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, należy zabrać urządzenie do sprawdzenia sprzętu.

x