Udostępnij teraz w social media:

Po zainstalowaniu systemu Windows 10 automatycznie pobierze i zainstaluje niezbędne sterowniki potrzebne do uruchomienia systemu. Obejmuje to podstawowy zestaw sterowników; WiFi, wyświetlacz, dźwięk itp., Więc po uruchomieniu komputera masz coś w rodzaju użytecznego systemu. Po uruchomieniu system Windows 10 znajdzie dla Ciebie bardziej szczegółowe sterowniki. Wszystko to odbywa się bezproblemowo, ale czasami system Windows nie instaluje poprawnych sterowników.

W takim przypadku musisz ręcznie zainstalować sterowniki. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest po prostu udanie się do producenta komputera / laptopa i pobranie sterowników. W większości przypadków te sterowniki będą działać, ale system Windows 10 może znaleźć więcej aktualnych sterowników, co jest drugą metodą. Oto, co musisz zrobić.

Sprawdź -   Jak wyświetlić globalne skróty klawiaturowe w systemie Windows 10

Wymuś sprawdzenie sterownika

Otwórz Menedżera urządzeń z uprawnieniami administratora. Rozwiń listę urządzeń, dla których chcesz zainstalować sterownik. Jeśli nie widzisz typu urządzenia, dla którego chcesz zainstalować sterowniki, będziesz musiał zainstalować go od producenta komputera / laptopa lub będziesz musiał sprawdzić witrynę internetową tego, kto wyprodukował sprzęt np. sprawdź na stronie Nvidia sterowniki GPU, jeśli masz GPU Nvidia.

Jeśli urządzenie znajduje się na liście, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Aktualizuj sterownik”. Zrób to, nawet jeśli nie masz zainstalowanych sterowników.

W oknie, które zostanie otwarte, kliknij opcję „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. Opcja „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” służy do ręcznej instalacji sterowników, a nie do automatycznego wyszukiwania sterowników w systemie Windows.

Sprawdź -   Jak unikać spacji w ścieżkach plików w wierszu poleceń systemu Windows

Zezwól systemowi Windows na wyszukiwanie dostępnych sterowników. Jeśli system Windows nie zainstalował poprawnych sterowników, zmusi to do ich wyszukania i pobrania.

Sterownik pobiera się i instaluje od razu.

W niektórych przypadkach może być konieczne ponowne uruchomienie systemu, aby sterownik zaczął działać. Zwykle system Windows powie ci, czy musisz ponownie uruchomić system, ale jeśli nie mówi, że potrzebujesz ponownego uruchomienia, a sterownik nie zaczyna działać od razu, i tak powinieneś go ponownie uruchomić.

W przypadku urządzeń, których nie ma na liście, poszukaj sterowników od producenta urządzenia i zainstaluj je. Nie zapewni to najnowszego, najbardziej odpowiedniego sterownika, ale spowoduje wyświetlenie urządzenia w Menedżerze urządzeń, a następnie możesz poszukać zaktualizowanego sterownika.

Sprawdź -   Jak korzystać z kalendarza na pasku zadań systemu Windows 10

W niektórych przypadkach może być konieczne włączenie sprzętu. Dzieje się tak głównie w przypadku Bluetooth. Niektóre laptopy mają ustawienie w systemie BIOS, które może je włączyć lub wyłączyć. To samo może dotyczyć innych urządzeń, a jeśli tak jest, musisz włączyć urządzenie, a następnie wyszukać dla niego sterowniki. Ogólnie rzecz biorąc, nie będzie to miało miejsca w przypadku urządzeń wyświetlających lub dźwiękowych.