Udostępnij teraz w social media:

Dla tych z Was, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Crunchyroll jest jednym z największych dystrybutorów i wydawców strumieniujących mangi i anime, oferującym zarówno regularne seriale anime, OVA, jak i azjatyckie dramaty.

Platforma jest niezwykle popularna, z dziesiątkami tysięcy odwiedzających dziennie, nie wspominając o tych, którzy odwiedzają ją spoza USA, jeśli korzystają z usługi VPN.

Niestety nie wszystkie platformy są kuloodporne, a tam [month] mogą to być przypadki, gdy próbujesz połączyć się z Crunchyroll i napotykasz wiele różnych komunikatów o błędach, czarny ekran lub po prostu nie odpowiadającą aplikację.

Jeśli Ty również jesteś wśród użytkowników, którzy doświadczają tego problemu, kontynuuj czytanie poniższego przewodnika, ponieważ wymienimy kilka rozwiązań, które mogą pomóc Ci w ponownym oglądaniu Crunchyroll.

Dlaczego Crunchyroll nie działa?

Podobnie jak w przypadku każdej platformy streamingowej, istnieje wiele rzeczy, które mogą spowodować, że Crunchyroll nie będzie działać poprawnie, a nawet w ogóle nie będzie działać, a należą do nich:

Problemy z witryną i awaria serwerów
Zakłócenia ad-blocker
Nieprawidłowe ustawienia VPN
Komplikacje z zaporą sieciową i nie tylko

W związku z tym rozwiązania wymienione poniżej będą dotyczyć tych przyczyn konkretnie jeden po drugim, aż dotrzesz do źródła problemu.

Co robić, gdy Crunchyroll nie ładuje się?

Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym
Sprawdź stan serwera Crunchyroll
Wyłącz blokowanie reklam
Wyłącz program antywirusowy lub zaporę ogniową
Wyczyść dane przeglądania
Sprawdź swoje ustawienia VPN
Zresetuj aplikację Crunchyroll
Zainstaluj ponownie aplikację Crunchyroll
Skontaktuj się z pomocą techniczną Crunchyroll

1. Rozwiąż problemy z połączeniem internetowym

Pierwszą rzeczą, którą musisz spróbować przed modyfikacją jakiejkolwiek sieci VPN, zapory sieciowej lub ustawień przeglądarki, jest po prostu sprawdzenie, czy połączenie internetowe nie jest odpowiedzialne za niedziałanie Crunchyroll, więc sprawdź, czy router prawidłowo emituje sygnał Wi-Fi lub czy kabel Ethernet jest prawidłowo podłączony.

Sprawdź -   Jak znaleźć wirusy za pomocą wiersza poleceń w systemie Linux

Często zdarza się również, że użytkownicy podłączeni do sieci publicznych mają problemy z Crunchyroll, ponieważ te sieci mają wbudowane i bardzo restrykcyjne ustawienia zapory sieciowej, a jeśli tak jest również w Twoim przypadku, po prostu przełącz się na inną sieć i sprawdź, czy Crunchyroll działa później .

2. Sprawdź stan serwera Crunchyroll

Jeśli twoje własne połączenie internetowe nie jest winne, ale nadal nie możesz uruchomić Crunchyroll, po prostu przejdź do strony internetowej, takiej jak DownDetector.com, aby sprawdzić, czy Crunchyroll po prostu ma problemy z serwerem lub czy występują jakieś przestoje.

Jeśli tak jest, to nic nie możesz z tym zrobić, poza czekaniem i sprawdzaniem od czasu do czasu, czy serwery są ponownie uruchomione.

3. Wyłącz blokowanie reklam

Wiadomo, że Crunchyroll zarabia na reklamach, a wiele z nich czasami pojawia się nawet w środku programów, tak jak reklama telewizyjna, chociaż ci z was, którzy przynieśli konto premium Crunchyroll, nie muszą się tym martwić.

Jednak ci z Was, którzy nie chcą płacić kilku dodatkowych dolarów, aby pozbyć się reklam [month] zdecydowali się używać programów blokujących reklamy, ale mogą one czasami zakłócać działanie Crunchyroll i całkowicie uniemożliwiać jego działanie.

Jeśli podejrzewasz, że wina leży po stronie Twojego programu do blokowania reklam, rozważ dodanie Crunchyroll do białej listy, ale sposób ten różni się w zależności od blokowania reklam.

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome i chcesz całkowicie wyłączyć blokowanie reklam, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

Uruchom Google Chrome.
Wpisz chrome://extensions w pasku adresu i naciśnij Enter.
Odznacz opcję włączania obok narzędzia do blokowania reklam.
Uruchom ponownie przeglądarkę.

Uwaga: spróbuj zrobić to również z rozszerzeniami odtwarzacza wideo, ponieważ mogą one również wpływać na funkcjonalność Crunchyroll

4. Wyłącz swój program antywirusowy lub zaporę sieciową

Dobrze jest mieć zainstalowany program antywirusowy na komputerze, ale z drugiej strony nadal jest to oprogramowanie, które może popełnić okazjonalny błąd, z których jednym jest zwykle wykrywanie zwykłych witryn internetowych jako potencjalnie szkodliwych lub prawie każdego innego rodzaju fałszywych alarmów.

Sprawdź -   Jak ukryć aplikacje iMessage, których nie używasz w iOS 11

W rzeczywistości jest to częsty problem, który napotkasz we wszystkich witrynach do strumieniowego przesyłania wideo online, więc postępując zgodnie z tymi krokami, możesz faktycznie rozwiązać problemy nie tylko z Crunchyroll.

Proces wyłączania programu antywirusowego lub zapory sieciowej zależy od używanego narzędzia antywirusowego, ale zazwyczaj można je wyłączyć na określony czas lub na stałe, dopóki nie włączysz ich ponownie ręcznie.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy wyłączenie antywirusa i zapory tylko podczas oglądania Crunchyroll.

5. Wyczyść dane przeglądania

Podobnie jak każda inna odwiedzana witryna, Crunchyroll wykorzysta dane z pamięci podręcznej przeglądarki, aby zoptymalizować wrażenia użytkownika, ale dane te mogą ulec uszkodzeniu z wielu powodów, zwłaszcza gdy witryna otrzyma poważną aktualizację i tam jest konflikt między tym, jak wygląda teraz, a Twoja przeglądarka go pamięta.

Pamiętaj, że to rozwiązanie będzie wymagało usunięcia wszystkich danych przeglądarki, w tym zapisanych haseł, więc upewnij się, że masz gdzieś ich kopię zapasową, a może nawet użyj niezawodnego menedżera haseł.

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, wykonaj następujące czynności, aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki:

Uruchom Google Chrome .
Wpisz chrome://settings w pasku adresu i naciśnij Enter.
Przewiń w dół strony i wybierz Zaawansowane.
Wyszukaj, a następnie wybierz Wyczyść dane przeglądania.
Zaznacz wszystkie pola i wybierz opcję Cały czas, gdy zostaniesz zapytany o przedział czasu, a na koniec kliknij Wyczyść dane.
Uruchom ponownie przeglądarkę.

6. Sprawdź swoje ustawienia VPN

Jak wspomniano wcześniej, pełna biblioteka anime i mangi Crunchyroll jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, więc jeśli mieszkasz poza USA, to normalne, że strona w ogóle nie działa lub działa z problemami.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z VPN, nawet jeśli jesteś w USA, upewnij się, że masz połączenie z serwerem w USA. Po połączeniu się z takim serwerem po prostu uruchom ponownie przeglądarkę lub ponownie uruchom aplikację Crunchyroll Microsoft Store i spróbuj ponownie obejrzeć program telewizyjny.

Sprawdź -   Jak włączyć szyfrowanie PGP dla Thunderbirda w systemie Linux za pomocą Enigmail

Ten proces różni się w zależności od VPN do VPN, ale zazwyczaj wszystkie mają podobne interfejsy, więc poruszanie się po nich nie powinno być takie trudne.

W rzeczywistości napisaliśmy cały artykuł o VPN dla Crunchyroll, który powinieneś wypróbować, jeśli planujesz oglądać go spoza Stanów Zjednoczonych.

7. Zresetuj aplikację Crunchyroll

Crunchyroll jest również dostępny jako aplikacja UWP Store, którą każdy może pobrać bezpłatnie ze sklepu Microsoft Store, a czasami problemy z odtwarzaniem mogą być spowodowane przez samą aplikację.

Jeśli podejrzewasz, że tak jest, rozważ zresetowanie aplikacji Sklep i spróbuj później coś obejrzeć.

Oto jak zresetować aplikację Microsoft Store Crunchyroll:

Naciśnij klawisz Windows, aby otworzyć menu Start.
Naciśnij przycisk Ustawienia.
To ten w kształcie koła zębatego.

Przejdź do aplikacji.
Przewiń w dół, aż zobaczysz aplikację Crunchyroll.
Kliknij na niego i wybierz Opcje zaawansowane.
Przewiń w dół, aż zobaczysz przycisk Resetuj i naciśnij go.

8. Zainstaluj ponownie aplikację Crunchyroll

Jeśli resetowanie nie pomogło, powinieneś rozważyć ponowną instalację.

Naciśnij klawisz Windows, aby otworzyć menu Start.
Naciśnij przycisk Ustawienia.
To ten w kształcie koła zębatego.

Przejdź do aplikacji.
Przewiń w dół, aż zobaczysz aplikację Crunchyroll.
Kliknij na niego i wybierz Odinstaluj.

9. Skontaktuj się z pomocą techniczną Crunchyroll

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, to w końcu nadszedł czas, aby poprosić o profesjonalną pomoc oficjalnego Wsparcia Crunchyroll, ponieważ najprawdopodobniej jest to problem z danymi konta w chmurze lub problem z backendem Crunchyroll.

Po prostu przejdź do oficjalne forum pomocy Crunchyroll, wypełnij formularz ze szczegółami dotyczącymi Twojego problemu i poczekaj, aż skontaktują się z Tobą ponownie, mając nadzieję, że znajdzie rozwiązanie.

Crunchyroll nie działa: myśli końcowe

Mamy nadzieję, że wykonując te kroki, będziesz mógł cieszyć się obszernymi bibliotekami anime i mangi Crunchyrolls bez żadnych problemów technicznych, zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji Microsoft Store.

Jeśli napotykasz inne podobne problemy z popularnymi platformami streamingowymi, powiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej, a my omówimy je również w podobnych przewodnikach krok po kroku!