Czy Adobe Creative Cloud wyczerpuje baterię zbyt szybko? Oto, co robić

Pakiet kreatywnych aplikacji Adobe w większości wymaga dużej mocy obliczeniowej i często używa GPU do przetwarzania wielu funkcji. Aplikacje, które wymagają większej mocy obliczeniowej, zmuszą procesor do zużywania większej ilości energii i jest to oczekiwane zachowanie. To powiedziawszy, rzadko zdarza się, aby jedna aplikacja była w stanie samodzielnie rozładować baterię laptopa lub tabletu.

Istnieją wyjątki dotyczące tego, ile baterii może wyczerpać pojedyncza aplikacja. Na przykład gra działająca z dużą liczbą klatek na sekundę lub film odtwarzany w 4K z pewnością spowoduje niezwykłe wyczerpanie baterii. Podobnie Photoshop, After Effects i InDesign wyczerpują baterię szybciej, ale nie tak szybko, jak gra.

Dlaczego moja bateria wyczerpuje się tak szybko?

Aplikacje Adobe mogą zużywać więcej baterii niż niektóre inne aplikacje w systemie, ale nie wszystkie mają taki sam poziom zużycia energii. Creative Cloud nie robi wiele w zakresie przetwarzania. Jest odpowiedzialny za przesyłanie plików, jeśli korzystasz z rozwiązania do przechowywania danych w chmurze firmy Adobe, ale poza tym robi niewiele i pozostaje w tle.

Jeśli zauważysz, że usługa Creative Cloud wyczerpuje baterię zbyt szybko, przeprowadź te testy, a następnie wypróbuj poniższe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Upewnij się, że Creative Cloud nie aktualizuje, nie pobiera i / lub nie instaluje aplikacji Adobe.
Monitoruj zużycie procesora i energii przez aplikację za pomocą Menedżera zadań, gdy system jest podłączony do gniazdka elektrycznego i porównaj je z zużyciem energii na baterii, aby upewnić się, że rzeczywiście zużywa nadzwyczajną ilość energii.
Sprawdź stan swojej baterii. Jeśli jest stary i stracił na wartości, utrzyma mniej energii i rozładuje się znacznie szybciej, gdy zostanie zużyty więcej energii. To nie jest coś, co można naprawić bez wymiany baterii.

Adobe Creative Cloud szybko wyczerpuje się bateria (FULL FIX)

1. Zamknij inne aplikacje wymagające dużej mocy

Wszystkie aplikacje zużywają trochę energii, ponieważ wszystkie używają procesora. Niektóre aplikacje będą zużywać więcej energii niż inne. Jeśli musisz korzystać z usługi Creative Cloud lub dowolnej aplikacji Adobe, gdy system jest zasilany z baterii, spróbuj zamknąć wszystkie aplikacje energochłonne. Zamknij przeglądarkę, zwłaszcza jeśli używasz przeglądarki Chrome.

2. Wyłącz synchronizację w Creative Cloud

Creative Cloud jest głównie odpowiedzialny za synchronizację usług i zwykle zużywa więcej baterii. Możesz je wyłączyć, aby zmniejszyć zużycie baterii przez aplikację.

Otwórz Creative Cloud.
Kliknij ikonę chmury w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do aktywności w chmurze.
W wyskakującym okienku kliknij ikonę koła zębatego.
Przejdź do zakładki Synchronizacja.
Wstrzymaj synchronizację.
Przejdź do zakładki Usługi.
Wyłącz czcionki.
Zamknij i ponownie uruchom Creative Cloud.

Zaktualizuj Creative Cloud

Jeśli Adobe Creative Cloud wymaga aktualizacji, może wielokrotnie uruchamiać usługę aktualizacji i tym samym zużywać więcej energii baterii.

Otwórz Creative Cloud.
Wybierz Pomoc> Sprawdź aktualizacje.
Zezwól aplikacji na sprawdzanie i instalowanie aktualizacji.
Uruchom ponownie wszystkie aplikacje Adobe.

Czysta instalacja Creative Cloud

Jeśli aktualizacja nie rozwiąże problemu, czysta instalacja Creative Cloud załatwi sprawę. Najpierw musisz odinstalować Creative Cloud, a ponieważ zamierzamy przeprowadzić czystą instalację, musisz użyć dezinstalatora Creative Cloud, a nie Panelu sterowania.

Pobierz dezinstalator Creative Cloud od Adobe.
Wyodrębnij folder i uruchom w nim EXE.
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wybierz opcję „Tylko Creative Cloud”, aby odinstalować.
Po odinstalowaniu uruchom ponownie system.
Pobierz Creative Cloud i zainstaluj ponownie.

Wniosek

Adobe Creative Cloud nie musi działać przez cały czas. W rzeczywistości możesz zamknąć aplikację i nadal bez problemu korzystać z innych aplikacji Adobe. Jeśli usługa Creative Cloud nadal zużywa zbyt dużo energii na baterii, możesz zamknąć aplikację i używać systemu przez stosunkowo dłuższy czas na baterii.

x