Czy baterie Bitcoin/Crypto działają? – Geekflare

Krany kryptograficzne wydają się być najłatwiejszym sposobem na zdobycie darmowego krypto. Przyjrzyjmy się korzyściom i zagrożeniom z tym związanym.

Baterie kryptograficzne składają się ze strony internetowej lub aplikacji, która nagradza użytkowników minimalną wartością kryptowalut. Aby otrzymać nagrodę, użytkownik musi wykonać proste zadania. Co więcej, te krany uczą początkujących koncepcji aktywów kryptograficznych.

Zdobyte nagrody kryptograficzne zależą od platformy i zadania. Praca potrzebna do otrzymania nagród kryptograficznych obejmuje ukończenie captcha, oglądanie filmów, rozwiązywanie zagadek i quizów itp. Nagrody nazywane są „kranami”, ponieważ wartość zdobytych nagród jest minimalna, jak krople z cieknącego kranu.

Deweloper Bitcoin, Gavin Andresen, rozpoczął koncepcję kranów kryptograficznych w 2010 roku. Nagrodził użytkowników 5 Bitcoinami każdy za rozwiązanie prostego captcha. Wreszcie, Andersen’s Bitcoin Faucet nagrodził w sumie 19 700 Bitcoinów.

Kredyty: coingeek.com

Celem Andersona stojącego za Bitcoin Faucet było edukowanie ludzi na temat Bitcoina i szerzenie świadomości. Patrząc wstecz, jego rozdanie bitcoinów odegrało kluczową rolę w adopcji bitcoinów na wczesnych etapach. Wraz z akceptacją kryptowalut wzrosła również popularność kranów kryptograficznych.

Jak działa bateria kryptograficzna?

Z czasem rósł również popyt na platformy, które dostarczają darmowe kryptowaluty. Głównym celem twórców kranów kryptograficznych jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników do swojej platformy w celu wykonania zadań. W tym celu platformy są projektowane i rozwijane w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób twórcy kranów kryptograficznych czerpią korzyści z nagradzania darmowych kryptowalut. Prawda jest taka, że ​​nie ma darmowego obiadu; deweloperzy zarabiają na wydobyciu, które odbywa się podczas wykonywania ich zadań. Oprócz tego generują również przychody z reklam wyświetlanych na ich stronie internetowej i filmów promocyjnych, które oglądasz w zadaniu.

Rzućmy okiem na prosty proces stojący za kranami kryptograficznymi:

#1. Rejestracja konta

Musisz zarejestrować się na stronie internetowej lub aplikacji, która udostępnia krany kryptograficzne. Po utworzeniu konta użytkownik może brać udział w różnych zadaniach oferowanych przez platformę.

Konto jest niezbędne, ponieważ umożliwia użytkownikom śledzenie ich postępów i nagród. Oprócz tego użytkownik może również wykorzystać konto do oceny stanu swoich nagród.

#2. Ukończ zadania

Po utworzeniu konta możesz wybrać zadania wymienione na platformie i odpowiednio je wykonać. Czas potrzebny na wykonanie zadania różni się w zależności od baterii kryptograficznych; zazwyczaj dłuższe prace są bardziej wynagradzane.

Zastanawiasz się, jakie są rodzaje zadań? Nie martw się; większość platform kryptograficznych zapewnia proste zadania, które mogą rozwiązać nawet dzieci. Najczęstsze mikroprace obejmują wypełnianie ankiet, oglądanie filmów promocyjnych, granie w gry, wypełnianie połowów itp.

Aby uzyskać więcej korzyści z zainwestowanego czasu, porównaj poziom trudności zadań i nagród wymienionych na tej konkretnej platformie. Granie w gry i wypełnianie ankiet zajmuje znacznie więcej czasu i wysiłku niż wypełnianie skrzynek i oglądanie filmów.

#3. Zdobądź nagrodę

Wreszcie, po wykonaniu zadań, zostaniesz nagrodzony kryptami. Nagrody są wysyłane do mini-portfela Twojej platformy, czyli portfela dostarczanego Ci podczas tworzenia konta.

Mini portfele pomagają uniknąć opłat transakcyjnych. Opłaty transakcyjne musisz uiścić tylko podczas przesyłania kryptowalut z mini-portfela do głównego portfela, takiego jak Metamask, Trust Wallet itp. Ponadto mini-portfele powiadamiają Cię o każdej udanej transakcji.

Nagrodzonych kryptowalut jest minimalna liczba, ponieważ wiesz, że wartość głównych kryptowalut jest wysoka. Rozpowszechnione nagrody za kran kryptograficzny są związane z Bitcoinem (BTC), Etherem (ETH) i Litecoinem (LTC). Oprócz tych krypto, istnieją również baterie Binance Coin, baterie Monero i baterie Bitcoin Cash, żeby wymienić tylko kilka.

Jedną niewielką wadą tego systemu mini-portfela jest to, że większość kranów kryptograficznych umożliwia transfer kryptowalut, gdy portfel ma minimalną wartość (np. kryptowaluty o wartości 10 USD). Ponadto niektóre platformy ustalają określony limit czasu, zanim krypty będą musiały zostać przeniesione z mini-portfela. Przed rozpoczęciem przeczytaj zasady dotyczące wypłat i transferów na platformie.

Ryzyko związane z bateriami kryptograficznymi ⚠️

Wraz z bezpłatnymi zarobkami kryptograficznymi, takie konta kryptograficzne wiążą się również z ryzykiem. Przyjrzyjmy się ryzyku związanemu z takimi platformami:

Uważaj na oszustów

Oszuści zawsze szukają nowych możliwości złapania użytkowników w pułapkę, zapewniając gratisy. Fałszywe witryny lub aplikacje, które działają jak krany kryptograficzne, mogą potencjalnie zainfekować Twoje urządzenie wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Mając to na uwadze, upewnij się, że używasz antywirusa na swoim komputerze i urządzeniach mobilnych.

Zawsze odrób swoją pracę domową przed zarejestrowaniem się na kranie kryptograficznym. Przejrzyj wiarygodne grupy społeczności i poszukaj ich recenzji. Na koniec przeanalizuj ryzyko i nagrodę dla lepszego podejmowania decyzji. Możesz także przeczytać o niektórych oszustwach w świecie kryptowalut.

Nie warte czasu i wysiłku

Tak, dobrze słyszałeś. Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów, a wiele kranów kryptograficznych nie jest wartych czasu zainwestowanego w wykonanie zadań.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, twórca platformy zapewnia użytkownikom niewielką część zarabianych kryptowalut. Istnieje więc duża szansa, że ​​wiele kranów kryptograficznych nie jest wartych wysiłku i potrzebnego czasu.

Zawsze porównuj wartość nagrody z poświęconym czasem i wysiłkiem, aby uniknąć dewaluacji cennego czasu. Krótko mówiąc, upewnij się, że wybierasz zadania, które cenią Twój czas i wysiłek.

Poza tym większość kranów kryptograficznych zapewnia swoim użytkownikom żmudne, powtarzalne zadania. Ta powtarzalna natura zajmuje również dużo czasu od użytkownika. Na przykład niektóre krany kryptograficzne mogą po prostu koncentrować się na uzupełnianiu pamięci podręcznych i głównie oferować swoim użytkownikom tysiące mikro-prac opartych na pamięci podręcznej.

Pozytywne aspekty baterii kryptograficznych 👍

Ponieważ omówiliśmy ryzyko, sprawdźmy również pozytywne strony kranów kryptograficznych:

Łatwość użycia

Każdy, kto jest w stanie wykonywać drobne zadania online, może uczestniczyć w zdobywaniu kryptowalut. Platforma nie wymaga żadnych konkretnych kwalifikacji ani umiejętności. Poza tym aspekty kryptograficzne są łatwe do zrozumienia i użytkowania dla początkujących.

Prostota platform kryptograficznych pozwala uczącym się kryptowalut zrozumieć podstawowe procesy związane z transakcjami kryptograficznymi. Oprócz tego nowi użytkownicy otrzymują również praktyczne doświadczenie z portfelami kryptograficznymi.

Darmowe kryptowaluty

Mimo że nagrody otrzymane za wykonanie każdego zadania są minimalne, użytkownik nie musi nic płacić. Użytkownik nie musi również angażować żadnego kapitału, jak w przypadku handlu kryptograficznego lub działań związanych z obstawianiem. Poza tym aspekty kryptograficzne nie narażają użytkownika na ryzyko finansowe.

Znalezienie godnych zaufania i godnych zaufania aspektów kryptowalut może z czasem skutkować otrzymaniem kryptowalut o rozsądnej wartości. Jeśli uważasz, że ekscytujące zadania lub gry są zabawne, możesz spróbować zarobić trochę kryptowalut.

Brak ograniczeń zadań

W większości przypadków nie ma ograniczeń dotyczących określonych aspektów kryptowalut. Możesz wykonać dowolną liczbę zadań w tym samym aspekcie i zarabiać. Podobnie zarobki są przekazywane do Twojego miniportfela na podstawie liczby wykonanych zadań.

W końcu, jeśli fasety zapewniają różnorodne zadania, możesz je również wykonywać losowo i na nich zarabiać. Platforma automatycznie oblicza i nagradza Cię kryptowalutami.

Rodzaje baterii kryptograficznych

Baterie kryptograficzne są generalnie klasyfikowane na podstawie nagrodzonych tokenów kryptograficznych. Popularne typy dostępnych baterii kryptograficznych to:

#1. Baterie Bitcoin

Baterie Bitcoin znajdują się na szczycie listy wśród innych baterii kryptograficznych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Gavin Anderson wprowadził krany, które nagradzają Bitcoiny.

Wzrost cen i popyt na Bitcoin spowodowały mniejsze nagrody niż początkowe ogromne nagrody. Większość kranów Bitcoin jest opłacana w mniejszej jednostce Bitcoina, Satoshi (0,0000001 BTC). Liczba nagrodzonych Satoshi różni się w zależności od kranów Bitcoin i czasu potrzebnego na wykonanie zadania.

Najpopularniejsze dostępne krany Bitcoin to Firefaucet, Cointiply i Freebitcoin. Te baterie nagradzają użytkowników za granie w gry, wydobywanie lub rozwiązywanie captcha. Użytkownik musi zdobyć co najmniej 0,0002 do 0,002 BTC, aby wypłacić go do swojego głównego portfela.

#2. Baterie Ethereum

Funkcje baterii Ethereum są podobne do funkcji baterii Bitcoin. Jedyną istotną różnicą jest to, że kran Ethereum nagradza swoich użytkowników Etherem (ETH) zamiast Bitcoinem.

Niektóre popularne baterie Ethereum to Dutchy CORP, Cointiply i Fire Faucet. Nagrody i limit wypłat dla tych kranów są aktualizowane z czasem.

#3. Baterie Litecoin

Podobnie jak baterie Bitcoin i Ethereum, możesz również użyć baterii Litecoin, aby zarobić darmowego Litecoina (LTC). Baterie Litecoin są również znane, ponieważ cena Litecoina jest bardzo niska w porównaniu z Bitcoinem i Ethereum.

Główne krany Litecoin to Free Litecoin, Fire Faucet, Moon Litecoin i Free LTC. Programy polecające odgrywają kluczową rolę w przyciąganiu większej liczby użytkowników do tych platform. Niektóre z tych kranów oferują również programy polecające swoim użytkownikom.

Wniosek

Baterie kryptograficzne zapewniają minimalną nagrodę dla swoich użytkowników i nie można polegać na takich bateriach jako na pasywnym źródle dochodu. W większości przypadków musisz chcieć poświęcić większość swojego czasu. Upewnij się więc, że spędzony czas jest wart nagrody kryptograficznej.

Innymi słowy, jeśli jesteś początkującym, który chce nauczyć się podstawowych transakcji kryptograficznych i zarobić trochę krypto, możesz wypróbować wiarygodne krany kryptograficzne. Unikaj także podejrzanych stron internetowych, które obiecują ogromne nagrody kryptograficzne za wykonanie małych zadań.

Jako świadomy użytkownik, zawsze bierz pod uwagę ryzyko, o którym rozmawialiśmy, związane z bateriami kryptograficznymi i DYOR!

Zainteresowany obstawianiem kryptowalut? Następnie spójrz na najlepsze platformy do stakowania kryptowalut.