Czy bazy przetrwania i domy ocalałych to to samo w Minecrafcie?

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy zaczynasz grać w Minecrafta lub zaczynasz nowy świat w Minecrafcie, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobisz, jest zbudowanie małego domu. Nie będzie duży, a materiały użyte do jego wykonania będą jednymi z najczęstszych, np. Cobblestone. Nazywa się to domem startowym lub bazą, w której gracze mieszkają, dopóki nie zbudują czegoś lepszego.

Czy bazy przetrwania i domy ocalałych to to samo w Minecrafcie?

Domy i bazy Minecrafta to generalnie to samo. Baza ocalałych lub dom ocalałych to tak zwane domy/bazy, które zbudowali w grze w trybie przetrwania, aby w nią zagrać. Pierwszy dom, który stworzysz, tj. dom początkowy, może zostać wykorzystany jako baza do przetrwania lub dom, ale generalnie skończy się to rozbudową go w porównaniu z tym, czym był pierwotnie.

  Jak dodać komentarz podczas rysowania na urządzeniu z Androidem

Bazy przetrwania i domy dla ocalałych vs domy startowe

Nie ma żadnej reguły określającej wygląd domu/bazy survivalowej, ale generalnie różnią się one od domu początkowego w następujący sposób;

Dom startowy jest zwykle budowany w pobliżu punktu odrodzenia gracza, jednak domy/bazy survivalowe są budowane w pobliżu strategicznie korzystnych obszarów, np. w pobliżu źródła lawy, źródła wody, w pobliżu wioski lub innej struktury gry, w pobliżu lub pod schludną generacją jaskini, która pozwala na bezpieczny dom do zbudowania itp.
Dom początkowy będzie miał jeden lub dwa pokoje i prawdopodobnie trochę ziemi uprawnej do uprawy żywności, ale domy/bazy przetrwania mają zwykle bardziej rozbudowane farmy, aby można było uprawiać więcej żywności. Mają też więcej pokoi z pokojami przeznaczonymi na różne rzeczy, np. pokój rzemieślniczy, magazyn, piec do wytapiania, pokój do zaklinania i inne.
Pod względem estetycznym startowy dom rzadko jest czymś, na co warto patrzeć. Użytkownicy będą używać drewnianych płyt i desek, aby wyglądały lepiej, ale drewno płonie i nie jest najlepszym blokiem do użytku w domu. Domy survivalowe będą bardziej wytrzymałe, a ich zewnętrzna część będzie często zbudowana z odpornych na wybuchy bloków lub środków zastosowanych w projekcie, aby zablokować pnącze przed zbliżaniem się do nich.
Niewielu graczy kiedykolwiek tworzy portal do Netheru w pobliżu swojego startowego domu. Prawie zawsze powstają w pobliżu, a czasem wewnątrz bazy przetrwania.

  Jak dodać boty do serwera Discord

Powyższe różnice nie są wymuszane przez grę. Gracze mogą użyć startowego domu jako bazy przetrwania, jeśli tak zdecydują. Wymienione powyżej różnice wynikają z tego, że im więcej grają, zmieniają się potrzeby gracza. Wkrótce zdają sobie sprawę, że są lepsze miejsca do zbudowania bazy i dowiedzą się, jak chcą wykorzystać przestrzeń, a także obronę, którą muszą ustawić, aby była bezpieczna.

x