Czy BEZPŁATNE sieci VPN są bezpieczne czy faktycznie niebezpieczne?

Udostępnij teraz w social media:

Bezpłatne VPN czynią Cię mniej bezpiecznym, a ten artykuł pokaże Ci, dlaczego. Istnieje wiele obszarów życia, w których cięcie kosztów jest rozsądne, ale twoja prywatność w Internecie nie jest jedną z nich. Przeprowadzimy Cię przez niebezpieczeństwa związane z darmowymi sieciami VPN, a następnie zarekomendujemy 5 znakomitych dostawców, którzy zagwarantują Ci większe bezpieczeństwo bez rozbijania banku.

Już wiesz, że podczas przeglądania Internetu powinieneś korzystać z VPN, aby chronić swoją prywatność i zachować bezpieczeństwo. Ale jak wiele osób, może masz ochotę wypróbować darmową sieć VPN zamiast szukać płatnej sieci VPN. Kuszące jest, aby spróbować zaoszczędzić trochę pieniędzy, korzystając z bezpłatnej usługi zamiast płatnej.

Ale powinieneś się zastanowić, jeśli myślisz, że darmowa sieć VPN rozwiąże twoje problemy z bezpieczeństwem. W rzeczywistości darmowe sieci VPN mogą powodować więcej problemów i większe ryzyko związane z bezpieczeństwem niż w ogóle nie korzystanie z sieci VPN!

W zeszłym roku opublikowano dobrze nagłośnione badanie, które zawierało wiele niepokojących ustaleń: od 84% ankietowanych aplikacji VPN ze sklepu Google Play, które nie szyfrowały się prawidłowo przy użyciu najnowszych metod szyfrowania, aż do 75% aplikacji śledzących dane użytkowników . Ta historia była opisywana w prasie przemysłu technologicznego Przewodowy, na The Verge oraz w International Business Times między innymi, więc wiesz, że jest to poważny problem.

Dzisiaj omówimy szczegóły dotyczące tego, jak VPN powinien działać i dlaczego z niego skorzystać, a następnie porozmawiamy o problemach z bezpieczeństwem bezpłatnych VPN, a następnie zalecimy kilka renomowanych płatnych sieci VPN, które będą skutecznie chronić Cię w Internecie. Chcemy, abyś wiedział o problemach z niektórymi usługami VPN, abyś mógł się uczyć dlaczego darmowe VPN faktycznie sprawiają, że jesteś mniej bezpieczny.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jaki jest problem z darmowymi VPNami?

Możesz więc zobaczyć, dlaczego ludzie chcieliby korzystać z VPN zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i wygody. Ale jaki jest problem z darmowymi VPNami? Dlaczego nie skorzystać z bezpłatnej usługi VPN zamiast płatnej?

Największym problemem związanym z darmowymi VPNami jest to, że jeśli firmy nie zarabiają na subskrypcjach użytkowników, muszą zarabiać gdzie indziej, aby pokryć koszty swojego serwera i administracji. Niektóre ze sposobów, w jakie bezpłatne VPN zarabiają pieniądze, obejmują wstrzykiwanie dodatkowych reklam na strony internetowe, które przeglądają ich użytkownicy, co jest oczywiście denerwujące, i sprzedawanie danych o historii ich użytkowników stronom trzecim, co jest właśnie rodzajem prywatności naruszenie, które VPN powinny zapobiegać.

Jednym z wybitnych przykładów tego rodzaju problemów z darmowymi VPNami była Hola. Była to popularna bezpłatna usługa VPN, dopóki nie wyszło na jaw, że sprzedają swoje dane użytkownika. Co gorsza, sposób skonfigurowania sieci użytkowników oznaczał, że nieświadome urządzenia użytkowników były wykorzystywane do szkodliwych celów, takich jak przeprowadzanie ataków DDoS.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak Hola uczyniła swoich użytkowników częścią botnetu

Hola to nie jedyna darmowa sieć VPN z problemami. w badanie o których wspominaliśmy australijską organizację naukową i przemysłową Commonwealth Research, ustalenia wykazały, że 18% mobilnych aplikacji VPN testowanych ze sklepu Google Play w rzeczywistości nie szyfrowało ruchu, a zatem były całkowicie bezużyteczne – ale dawały użytkownikom złudzenie bezpieczeństwo. Kolejne 38% testowanych aplikacji wstrzyknęło złośliwe oprogramowanie lub złośliwe oprogramowanie reklamowe zaprojektowane w celu uzyskania dostępu do prywatnych informacji użytkowników. Ogromne 84% aplikacji wyciekło pewną ilość danych o ruchu internetowym użytkowników, podważając ich roszczenia do bezpieczeństwa. I wreszcie ponad 80% tych aplikacji wymagało dostępu do poufnych danych z telefonów użytkowników, takich jak wiadomości tekstowe, do których VPN nie ma dostępu.

  Gdzie oglądać Sprawdza, gdzie można legalnie oglądać filmy i programy telewizyjne [Web]

Jakoś najbardziej niepokojące ze wszystkich, tylko 1% użytkowników zgłosił wszelkie obawy dotyczące prywatności dotyczące tych aplikacji, sugerując, że użytkownicy wierzyli, że ich prywatność jest chroniona, nawet jeśli w rzeczywistości jest ona zagrożona.

Od czasu opublikowania tego raportu niektóre szkodliwe aplikacje zostały usunięte ze sklepu Google Play. Jednak niebezpieczeństwa związane z tymi darmowymi VPNami są prawdziwe także dla innych platform i innych aplikacji – nie jest to tylko problem z Androidem.

Widać duże ryzyko związane z darmowymi sieciami VPN. W rzeczywistości korzystanie z bezpłatnego VPN może być jeszcze gorsze dla twojego bezpieczeństwa niż całkowite nie korzystanie z VPN. Skąd więc wiesz, które sieci VPN są godne zaufania?

Jak wybrać renomowaną sieć VPN

Jeśli chodzi o ocenę VPN, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Dobrym pomysłem jest zbadanie dowolnego dostawcy VPN, który planujesz wypróbować, aby dowiedzieć się więcej o ich usługach i oferowanych przez nich funkcjach bezpieczeństwa i prywatności. Oto najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze VPN:

 1. Doskonałe bezpieczeństwo. Najważniejszą cechą VPN jest jego bezpieczeństwo. Powinieneś poszukać VPN, który używa silnego 256-bitowego szyfrowania i ma takie funkcje, jak ochrona przed wyciekiem DNS dla najlepszego możliwego bezpieczeństwa.
 2. Doskonałe gwarancje prywatności. Problemem VPN jest to, że musisz zaufać swojemu dostawcy VPN, aby chronić swoje dane osobowe, takie jak historia przeglądania, i nie sprzedawać tych informacji lub przekazywać je rządowi w celu nadzoru. Najlepszym sposobem na to, aby twoje dane nie zostały naruszone, jest ich gromadzenie w pierwszej kolejności. Poszukaj dostawców VPN z tak zwaną zasadą braku rejestrowania, co oznacza, że ​​dostawca nie będzie przechowywać żadnych zapisów dotyczących korzystania z Internetu. W ten sposób, dzięki zasadom braku rejestrowania, możesz mieć pewność, że twoje dane nie zostaną sprzedane ani przekazane, ponieważ twój dostawca nie rejestruje żadnych trwałych danych.
 3. Szybkie połączenia. Dla wygody nie chcesz radzić sobie z powolnymi połączeniami, które powodują, że ładowanie stron trwa wiecznie i prowadzi do niekończącego się buforowania podczas próby oglądania filmów. Dobry VPN powinien mieć połączenia tak szybkie, że ledwo zauważysz, że korzystasz z VPN, a nie tylko normalnie przeglądasz niezabezpieczone połączenie.
 4. Duża sieć serwerów z serwerami w wielu różnych krajach. Dobra sieć VPN będzie mieć do dyspozycji dużą liczbę serwerów, dzięki czemu można łatwo znaleźć taki, który działa szybko i niezawodnie i który spełnia Twoje potrzeby. Im więcej dostępnych serwerów, tym bardziej elastyczna może być twoja sieć VPN. Poszukaj także serwerów w wielu różnych krajach, aby łatwo ominąć regionalne ograniczenia dostępu do treści z całego świata.

Najlepsze płatne sieci VPN, którym możesz zaufać, aby chronić swoją prywatność

Jeśli chcesz uzyskać VPN, ale nie masz pewności, którzy dostawcy są najbardziej wiarygodni, mamy rekomendacje dotyczące renomowanych płatnych sieci VPN, które spełniają wszystkie te wymagania i które zapewnią bezpieczeństwo ruchu internetowego. Oto 5 najpopularniejszych płatnych sieci VPN:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest jedną z najpopularniejszych sieci VPN wśród zaawansowanych użytkowników, dzięki super szybkim połączeniom i doskonałemu bezpieczeństwu. Korzysta z silnego 256-bitowego szyfrowania, aby zapewnić bezpieczeństwo danych, i nie ma zasad rejestrowania w celu ochrony prywatności, a także ma ogromną sieć ponad 3000 serwerów w 94 krajach na całym świecie.

Oprogramowanie ExpressVPN jest szczególnie łatwe w użyciu, z prostymi reprezentacjami graficznymi, które pozwalają zobaczyć na pierwszy rzut oka, czy jesteś podłączony czy nie. Możesz zainstalować oprogramowanie ExpressVPN na różnych platformach, w tym Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android. Korzystanie z tego oprogramowania szyfruje nie tylko ruch przechodzący przez przeglądarkę internetową, ale także inne rodzaje ruchu, takie jak pobieranie P2P lub komunikacja czatowa.

Jeśli szukasz jeszcze prostszego sposobu korzystania z VPN, możesz zainstalować rozszerzenie przeglądarki ExpressVPN dla Google Chrome lub Mozilla Firefox. Wystarczy połączyć się za pomocą ikony na pasku adresu przeglądarki, a całe przeglądanie będzie prywatne. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce szybko i łatwo zabezpieczyć się bez dużej wiedzy technicznej.

  Jak wyciszyć się podczas połączenia Zoom

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Współpracuje z US Netflix, iPlayer, Hulu i innymi usługami
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
NAJLEPSZY OGÓLNY VPN: ExpressVPN to nasze najlepsze rozwiązanie VPN. Odblokowują Netflix i mają jedne z najszybszych serwerów, które przetestowaliśmy. Uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym. Zawiera 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

2. NordVPN

Jeśli Twoim głównym celem jest bezpieczeństwo, zalecamy NordVPN. Ten dostawca jest znany ze swojego wyjątkowego bezpieczeństwa, z niezbędnym silnym 256-bitowym szyfrowaniem i polityką braku rejestrowania. Mają także specjalną funkcję podwójnego szyfrowania, w której dane są szyfrowane i wysyłane na serwer, gdzie są następnie ponownie szyfrowane i wysyłane na inny serwer, zanim zostaną odszyfrowane i wysłane po drodze. To podwójne szyfrowanie jest w zasadzie niemożliwe do złamania nawet najbardziej wyrafinowanej technologii, zapewniając najlepszą możliwą ochronę.

Prędkości połączeń są stałe, a sieć serwerów oferuje ponad 5500 serwerów w ponad 60 różnych krajach do wyboru. Możesz pobrać oprogramowanie dla systemu Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android i Windows Phone, a także rozszerzenie przeglądarki Chrome, którego można użyć do łatwego monitorowania połączenia VPN i połączenia się z nowym serwerem twój wybór.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Różne adresy IP aervers
 • Torrentowanie jest wyraźnie dozwolone
 • Z siedzibą w Panamie
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. PureVPN

Jeśli uważasz, że wszystkie te informacje są zbyt techniczne i chcesz najprostszy i najłatwiejszy w użyciu pakiet bezpieczeństwa, więc zalecamy PureVPN. Ta sieć VPN wykorzystuje silne 256-bitowe szyfrowanie i nie ma zasad rejestrowania, a także zapewnia dostęp do sieci ponad 2000 serwerów w ponad 140 różnych krajach. Oprogramowanie jest bardzo łatwe w obsłudze i jest dostępne dla systemów Windows, Mac OS, Android, iOS i Android TV, a także rozszerzeń przeglądarki dla Chrome i Firefox.

Oprócz VPN, z PureVPN otrzymujesz również pakiet innych funkcji bezpieczeństwa. Istnieją środki antyspamowe, które zapobiegają zapchaniu skrzynki odbiorczej wiadomościami spamowymi, a także filtrowanie aplikacji, dzięki czemu można ograniczyć korzystanie z niektórych aplikacji w sieci. Dostępna jest także ochrona antywirusowa i anty złośliwe oprogramowanie, aby zapobiec zainfekowaniu urządzenia niechcianym lub potencjalnie niebezpiecznym oprogramowaniem. To wszystko w jednym pakiecie czyni PureVPN doskonałym wyborem dla nowych użytkowników.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

IPVanish to najlepszy wybór dla użytkowników, którzy chcą maksymalnej elastyczności i wielu dodatkowych funkcji zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo. Oprócz błyskawicznych połączeń i silnego 256-bitowego szyfrowania, usługa obejmuje ochronę przed wyciekiem DNS i ma dodatkową funkcję „kill kill”, którą możesz ustawić tak, aby odcinała twoje połączenie internetowe, jeśli zostaniesz odłączony od serwera z jakiegokolwiek powodu. Gwarantuje to, że przypadkowo nie wyślesz poufnych informacji przez niezabezpieczoną sieć.

Sieć serwerów obejmuje ponad 1300 serwerów w ponad 75 lokalizacjach na całym świecie, dzięki czemu będziesz mógł znaleźć serwer w wybranym kraju, aby obejść regionalne ograniczenia. Znajdziesz także obsługę oprogramowania dla wielu platform, w tym Windows 7, 8 i 10, a także Mac OS, Linux i Android. Oczywiście nie ma również zasady rejestrowania danych, aby Twoje dane nigdy nie dostały się w niepowołane ręce.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że Twój ruch internetowy nie jest podsłuchiwany przez rządy lub organy ścigania VyprVPN to VPN dla Ciebie. Otrzymasz niezbędne 256-bitowe szyfrowanie i brak zasad rejestrowania, ale istnieje również specjalny protokół podwójnego szyfrowania o nazwie Chameleon, który chroni twoje metadane, takie jak pochodzenie i miejsce docelowe zaszyfrowanych pakietów danych, przez dodatkową warstwę szyfrowania.

  Dostosuj stronę lub witrynę Przycisk strony głównej Chrome otwiera się

To podwójne szyfrowanie jest szczególnie przydatne, jeśli potrzebujesz obejść oprogramowanie blokujące VPN, takie jak to, które znajduje się w Chinach, ponieważ bloki VPN szukają rozbieżności między metadanymi, aby wskazać użycie VPN i zablokować je z sieci. Dzięki Chameleon oprogramowanie blokujące VPN nie widzi metadanych, a zatem nie może blokować ruchu. Jeśli musisz korzystać z VPN w ograniczonym regionie, takim jak Chiny, VyprVPN zapewni ci bezpieczeństwo nawet w sieciach zablokowanych VPN.

Oprogramowanie jest dostępne dla systemów Windows, Mac, Android i iOS, a sieć ma ponad 700 serwerów w 70 różnych krajach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Jakie korzyści oferuje użytkownikom dobra sieć VPN?

VPN jest ważnym elementem twojego bezpieczeństwa podczas łączenia się z Internetem. Istnieje kilka różnych zalet korzystania z VPN, o których użytkownicy powinni wiedzieć:

Nie pozwól nikomu śledzić Twojej aktywności w Internecie

Gdy korzystasz z niezabezpieczonego połączenia internetowego, takiego jak sieć domowa, cała aktywność związana z tym połączeniem jest widoczna dla Twojego dostawcy usług internetowych. Jeśli zdecydują się przyjrzeć Twojej działalności, Twój dostawca usług internetowych może dokładnie zobaczyć, które strony internetowe odwiedziłeś i kiedy, jakie pliki pobrałeś i jakiego rodzaju ruchu (np. Pobierania P2P) używałeś. Wszystko to oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych ma niesamowitą łatwość zobaczyć pełną historię Internetu. Jeśli Twój rząd lub inna agencja chce cię zbadać, mogą zmusić Twojego ISP do przekazania wszystkich tych danych – aby Twoja pełna historia internetowa była widoczna dla rządowego nadzoru lub śledczych policji.

 • Jak VPN pomaga: Kiedy instalujesz VPN na swoim urządzeniu, wszystkie dane przesyłane przez Internet są najpierw szyfrowane. Zaszyfrowane dane są wysyłane na serwer znajdujący się gdzie indziej na świecie, gdzie są następnie odszyfrowywane i wysyłane po drodze. To szyfrowanie oznacza, że ​​praktycznie żaden zewnętrzny obserwator nie może zobaczyć ani śledzić korzystania z Internetu. Nawet twój dostawca usług internetowych może zobaczyć tylko ilość przesłanych danych, a nie ich zawartość. Nawet jeśli agencja rządowa zażąda informacji o śledzeniu od twojego dostawcy usług internetowych, twój dostawca usług internetowych nie przekazuje żadnych istotnych danych na temat korzystania z Internetu.

Obejdź blokady regionu

Jednym z powszechnych powodów wypróbowywania darmowej sieci VPN jest chęć dostępu do treści z różnych regionów geograficznych. W przypadku niektórych witryn, takich jak Netflix, zawartość witryny, która jest dostępna dla odwiedzających, zależy od tego, gdzie fizycznie znajdują się użytkownicy. Lub inne witryny, takie jak strona Comedy Central, zawierają treści, które są dostępne tylko wtedy, gdy użytkownik znajduje się w określonym kraju – w tym przypadku w Stanach Zjednoczonych. Gdy spróbujesz uzyskać dostęp do tej treści z innej lokalizacji, pojawi się komunikat o błędzie.

 • Jak VPN pomaga: Możesz użyć VPN, aby ominąć te blokady regionalne. Gdy łączysz się z serwerem w innej lokalizacji, zaszyfrowane dane są tam wysyłane w celu ich odszyfrowania i wysłania do pierwotnego miejsca docelowego. Dzięki temu wygląda na to, że ruch pochodzi z lokalizacji serwera, a nie z rzeczywistej lokalizacji. Więc jeśli mieszkasz, powiedzmy, w Indiach i łączysz się z serwerem VPN w Stanach Zjednoczonych, będziesz mieć dostęp do treści zablokowanych w regionie, aby oglądać filmy na stronie Comedy Central lub zobaczyć amerykańską wersję Katalog Netflix.

Wniosek

Uzyskanie VPN jest ważnym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony online. Jednak wiele bezpłatnych usług VPN jest niewiarygodnych, a nawet potencjalnie niebezpiecznych. Od sprzedaży danych użytkownika po mimowolne kooptowanie urządzenia do użycia w atakach DDoS, istnieje wiele problemów z darmowymi sieciami VPN, które znajdziesz.

Zamiast tego zdecydowanie zalecamy korzystanie z renomowanej płatnej usługi VPN, takiej jak ta, którą zalecamy. Zapewni to bezpieczeństwo i ochronę danych, a także będzie znacznie bardziej skuteczny i godny zaufania niż bezpłatne sieci VPN.

Czy miałeś złe doświadczenia z darmowymi VPNami? Które usługi VPN uważasz za godne zaufania? Daj nam znać swoją opinię w komentarzach poniżej.

x