Czy certyfikacja projektanta rozmów jest dla Ciebie odpowiednia?

Wraz z wprowadzeniem sztucznej inteligencji i robotyki certyfikacja projektowania rozmów zyskała centrum uwagi w świecie certyfikacji. Podobnie jak wielu innych, możesz się zastanawiać, czym jest projekt rozmowy i dlaczego ten temat jest tak podekscytowany!

Asystent Google, Alexa Amazona i Siri firmy Apple są obecnie powszechnie używane przez ludzi. Ale wiele osób nie wie, że nauką stojącą za tymi wirtualnymi asystentami jest projektowanie rozmów. Ci wirtualni asystenci zachowują się jak ludzie i wykonują polecenia użytkownika, słuchając ich głosu lub akcji i odpowiednio reagując. Tak więc projektowanie rozmów ma na celu uczynienie doświadczenia użytkownika wygodniejszym i łatwiejszym.

W tym artykule omówimy, czym jest projekt rozmowy i co zawiera. Dowiemy się również, kim są projektanci rozmów oraz jakie są ich role i obowiązki. Dowiemy się również, jakie kryteria kwalifikują się do zapisania się na kurs certyfikacyjny dla projektantów konwersacji i kto się do niego nadaje. Na koniec zapoznamy się z programem kursu i przyszłym zakresem projektowania konwersacji.

Co to jest projekt konwersacji?

Projektowanie rozmów to dziedzina kreatywna, która wyewoluowała z projektowania doświadczeń użytkownika i copywritingu. Umożliwia nam to korzystanie z oprogramowania i aplikacji bez konwencjonalnej klawiatury, myszy i graficznego interfejsu użytkownika. Zamiast tego komunikujemy się poprzez mówienie. W rezultacie projektowanie konwersacji umożliwia maszynom i sztucznej inteligencji angażowanie się w nieformalną rozmowę w sposób podobny do osoby.

Widzieliśmy, że wiele stron internetowych oferuje chatboty, które mogą odpowiadać na nasze pytania. Chatbot został stworzony, aby pomagać i odpowiadać na Twoje pytania. Zostały stworzone, aby usprawnić całą interakcję użytkownika z dostarczoną witryną, produktem lub usługą.

Dzięki takiemu projektowi właściciel serwisu może ocenić wymagania swoich użytkowników. Projekt konwersacji ma na celu zapewnienie, że użytkownicy lubią wchodzić w interakcje z ich chatbotami. Zapewnia również stronie internetowej lub właścicielowi firmy zbliżenie na wymagania i pragnienia odbiorców.

Podobnie często korzystamy z oprogramowania wirtualnego asystenta, nie zdając sobie z tego sprawy. Podstawowym celem tych programów jest symulacja interakcji międzyludzkich w taki sposób, że nigdy nie zdasz sobie sprawy, że rozmawiasz z maszyną.

Celem jest sprawienie, aby komunikacja była wydajna bez dodawania stresu lub irytacji z powodu tego, co w przeciwnym razie może wydawać się męczącą i nieudaną pogawędką z niewygodnym robotem. Projekt konwersacji ma na celu uczynienie interakcji tak naturalnymi, korzystnymi i przyjaznymi dla użytkownika, jak to możliwe.

Kim są projektanci konwersacji?

Projektanci przepływu konwersacji starają się, aby konwersacje tych aplikacji przebiegały organicznie. Ponieważ muszą spełniać zarówno wymagania klienta, jak i potrzeby organizacji, praca projektanta konwersacji może wydawać się niezwykle trudna.

Mimo że są mózgami, dzięki którym konwersacyjne doświadczenie ma niemal ludzką jakość, ich role nie ograniczają się do tego. Często muszą zastanowić się, czy ich praca jednocześnie wspiera cele właściciela firmy i wymagania klienta. Ponadto projektanci konwersacji muszą przeglądać komentarze więcej niż jednej osoby. Muszą zaplanować stworzenie najlepszej reakcji i zastanowić się, co może powiedzieć konsument.

Jakie są role i obowiązki projektantów konwersacji?

Projektanci konwersacji projektują doświadczenie klienta w postaci wirtualnego asystenta. Zapewniają, że wirtualny asystent jest niezwykle atrakcyjny, oddziałuje na użytkownika i uosabia głos marki. Podobnie jak architekt, projektant rozmów planuje, co ludzie mogą osiągnąć w pomieszczeniu, biorąc pod uwagę zarówno ich potrzeby, jak i wszelkie ograniczenia techniczne.

Conversation Designers przekształcają potrzeby biznesowe marki w organiczne przepływy dialogu wspierane przez badania UX i zasady projektowania dźwięku. Dodatkowo wspierają dialog, przedstawiając przepływ i leżącą u jego podstaw logikę w szczegółowej specyfikacji projektowej, która zawiera całe doświadczenie użytkownika. Współpracują z programistami i interesariuszami w celu udoskonalenia projektów i realizacji przedsięwzięcia.

Kurs certyfikacyjny projektowania konwersacji

Jeśli chcesz zostać projektantem konwersacji, musisz wybrać odpowiednie kursy. Wiele kursów certyfikujących z projektowania konwersacji jest dostępnych w Internecie, a obecnie są one również oferowane przez wiele instytutów. Kursy te mogą pomóc Ci stać się częścią jednego z najbardziej ekscytujących sektorów, tj. Sztucznej Inteligencji.

Jednym z takich kursów certyfikacyjnych dla projektantów konwersacji jest Conversation Design Institute. Nazwa tego kursu to Pakiet certyfikacji Conversation Designer. Obejmuje dostęp do wszystkich kursów wraz z egzaminem certyfikacyjnym dla swoich użytkowników. Ten kurs jest bardzo znany i jest powszechnie akceptowany w obecnej branży. Instytut zapewnia, że ​​kurs jest prowadzony, aby można go było wykorzystać w każdym interfejsie konwersacyjnym.

Przyjrzyjmy się bliżej temu kursowi certyfikacyjnemu, aby dowiedzieć się więcej o specyfikacji i dostępności kursu.

Czas trwania

Ten kurs certyfikacyjny dotyczący projektowania konwersacji odbywa się we własnym tempie. Oznacza to, że uczący się mogą ukończyć kurs zgodnie z własną dostępnością i komfortem. Szacuje się, że jeśli uczący się poświęcą 4 godziny tygodniowo przez 8 tygodni, mogą sprawnie ukończyć ten kurs.

Offline lub Online

Ten kurs oferowany przez Conversation Design Institute jest całkowicie online. Uczący się mogą szybko ukończyć kurs w zaciszu własnego domu. Nie ma dodatkowych kosztów związanych z wizytą w college’u, transportem i czasem.

Koszt

Koszt tego kursu to 1 749,00 USD. W Conversation Design Institute dostępna jest ogromna liczba opcji płatności, w tym możliwość płatności w sześciu miesięcznych ratach.

Czas dostępu do materiałów kursu

Uczniowie mogą uzyskać dostęp do kursu przez cały rok za pomocą dowolnego, wybranego przez siebie urządzenia. Wszystko, czego potrzebowaliby, to identyfikator logowania i hasło. Materiały do ​​nauki i filmy wykładowe byłyby dostępne dla uczących się poprzez ich referencje.

Ważność certyfikatu

Po ukończeniu egzaminu i pomyślnym zdaniu go, uczniowie otrzymują certyfikat, który jest uznawany w branży i całkowicie ważny. Ten certyfikat może z łatwością pomóc Ci w zdobyciu pracy jako Konwersator w renomowanych firmach.

Kwalifikowalność

Według strony internetowej nie ma takich kryteriów kwalifikacyjnych do kursu. Jednak dla uczących się bardzo korzystne byłoby wcześniejsze zapoznanie się z chatbotami i asystentami głosowymi.

Dla kogo jest ten kurs certyfikacyjny?

Kurs certyfikacyjny z projektowania rozmów jest obowiązkowy dla osób, które już pracują z chatbotami lub asystentami głosowymi. Nadaje się również dla profesjonalistów, którzy chcą rozpocząć pracę w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie projektowania rozmów. Może działać jako katalizator kariery dla osób z doświadczeniem w projektowaniu doświadczeń użytkownika, obsłudze klienta, zarządzaniu treścią, marketingu, projektowaniu produktów lub pisaniu.

Jaki jest program kursu certyfikacyjnego z projektowania konwersacji?

Ten kurs certyfikacyjny z projektowania konwersacji składa się z dwóch części. Pierwsza część to podstawy, a druga to przepływ pracy. Część dotycząca podstaw skupia się na podstawach projektowania rozmów. Składa się z tematów takich jak psychologia konwersacji, rozumienie scenariuszy, jak pisać podpowiedzi, jak pisać wstępy do botów, na zmianę, wyraźne i niejawne potwierdzenia, potwierdzenia, natychmiastowe oznajmianie, empatia itp.

Druga część koncentruje się bardziej na przepływie pracy podczas projektowania rozmów. Obejmuje takie tematy, jak Przepływ pracy w projektowaniu konwersacji, Eksploruj operacje i technologie, Identyfikuj persony użytkowników, Dlaczego tworzyć persony botów, Jak stworzyć personę botów itp.

Jakie są zalety tego kursu?

Dzięki temu kursowi dogłębnie poznasz wszystkie koncepcje, role i przepływ pracy w rozmowach. Dzięki temu kursowi możesz szybko ocenić swoją wiedzę i zdobyć certyfikat. Po zdaniu egzaminu możesz określić się jako wykwalifikowany projektant konwersacji.

Po zakończeniu kursu uzyskasz dostęp do szablonów, płócien i najnowszych badań Conversation Design Institute. Możesz uczyć się wszystkich (nowych) treści przez okres obowiązywania licencji, która jest ważna przez rok. Dodatkowo masz dostęp do sieci absolwentów CDI, międzynarodowej rady ds. zatrudnienia, zaproszeń na wydarzenia online, obniżonych cen wstępu na wydarzenia i innych korzyści dla absolwentów.

Jaki jest zakres po ukończeniu kursu?

Po ukończeniu kursu kursy i certyfikaty pomogą Ci w projektowaniu, rozwijaniu i wdrażaniu skutecznych chatbotów i asystentów głosowych od razu po wyjściu z bramy.

Program certyfikacji opiera się na stopniowym procesie akceptowanym przez firmy, instytucje akademickie, projektantów i firmy technologiczne. Wspomoże to Twoje wejście do branży, a instytucja będzie współpracować z Tobą, aby pomóc Ci stać się najlepszym projektantem rozmów, jakim możesz być.

Asystent AI jest już rozwijany przez duże organizacje usługowe i technologiczne z zespołami liczącymi ponad 100 osób. Projektanci konwersacji są aktywnie zatrudniani przez organizacje takie jak Crossphace, Oracle, Nestle, Vodafone, Liveperson, PwC, Deloitte, Swiss itp. Ogólnie rzecz biorąc, ten kurs certyfikacji projektowania konwersacji oferuje studentom wiele możliwości.

Studenci z całego świata podejmują ten kurs, aby zrobić karierę w projektowaniu konwersacji. Wielu studentów z krajów europejskich, Rosji, Azji Południowej, Ameryki Północnej, Brazylii i niektórych krajów afrykańskich już kontynuuje ten kurs w tej dziedzinie i robi z tego karierę.

Zasoby edukacyjne

Oto kilka zasobów edukacyjnych, jeśli chcesz zbudować swoją karierę w projektowaniu konwersacyjnym.

Podstawy projektowania konwersacji od Google Cloud: Coursera

Wprowadzenie do projektowania interfejsu głosowego: Udemy

Wniosek

Ponieważ konwersacyjna sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej powszechna, istnieje kilka perspektyw kariery dla tych, którzy poświęcają swój czas na tworzenie, wdrażanie i zarządzanie asystentami AI. Wszyscy próbują dowiedzieć się, jak stworzyć interakcje, które przyniosą korzyści firmie i osobom korzystającym z asystentów AI.

Dlatego zapisanie się do programu certyfikacji Conversation Design bardzo się opłaci studentom. W tej dynamicznie rozwijającej się branży jest wiele możliwości, co sprawia, że ​​w dzisiejszym świecie jest ona odpowiednia dla pieniędzy.

x