Czy CyberGhost współpracuje z amerykańskim serwisem Netflix?

Tak wiele VPN padło ofiarą metod wykrywania proxy Netflix, można się zastanawiać, czy CyberGhost nadal może odblokować amerykański Netflix za granicą. Dzisiaj pokażemy Ci, jak działają te czarne listy VPN, a także odpowiedz na pytania dotyczące działania CyberGhost w celu odblokowania ulubionych strumieni telewizyjnych i filmowych w USA.

American Netflix

Amerykańska wersja Netflix to ta, która ma najwięcej treści, i na pewno jest to ta, do której większość ludzi chciałaby uzyskać dostęp… gdyby tylko mogli. Niestety, amerykański serwis Netflix jest zarezerwowany dla osób z USA. I chociaż wirtualne sieci prywatne często oferują sposób na ominięcie tego rodzaju ograniczeń geograficznych, wydaje się, że Netflix bardzo dobrze wykrywa połączenia VPN i blokuje je.

Jeśli jesteś użytkownikiem CyberGhost VPN – lub zastanawiasz się, czy zostać nim – możesz zadać sobie pytanie „Czy CyberGhost działa z amerykańskim Netflix?”

To pytanie, na które dzisiaj odpowiadamy. Najpierw jednak zaczynamy naszą dyskusję od ogólnego omówienia Netflix, co to jest i jakiego rodzaju treści dostarcza. Następnie omówimy dlaczego i w jaki sposób wysiłków serwisu w zakresie blokowania geograficznego. Następnie wyjaśnimy, w jaki sposób wirtualne sieci prywatne mogą pomóc ominąć większość ograniczeń geograficznych i jak Netflix udaje się blokować połączenia przychodzące z VPN. Na koniec zakończymy naszą dyskusję krótkim przeglądem usług CyberGhost VPN, jednej z niewielu, która współpracuje z amerykańskim Netflixem.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Informacje o Netflix

Firma Netflix została założona w 1997 r. Przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha, którzy dopiero rozpoczynali działalność w zakresie wypożyczania DVD online. A przynajmniej tak im się wydawało. Do 2005 roku serwis przekroczył 4 miliony użytkowników. W 2007 r. Netflix wprowadził usługę przesyłania strumieniowego. Był to początek nowej ery, w której użytkownicy mogli oglądać filmy i programy telewizyjne na swoim komputerze. W kolejnych latach Netflix nawiązał współpracę z kilkoma producentami telewizorów, konsol do gier i odtwarzaczy multimedialnych w celu strumieniowego przesyłania treści online bezpośrednio na swoje platformy.

Strona internetowa Netflix

Od tego czasu rozwój serwisu Netflix nigdy się nie zatrzymał i jest dostępny już dziś na praktycznie każdym smartfonie, odtwarzaczu multimedialnym, głównej konsoli do gier, smartfonie i tablecie z Androidem i iOS. Chociaż nie mamy oficjalnych danych, szacuje się, że Netflix ma obecnie blisko 120 milionów użytkowników na całym świecie. Liczba ta wciąż rośnie, a Netflix dociera teraz do użytkowników w 190 niektórych krajach.

Ekskluzywna treść Netflix

Jednak Netflix nie jest już tylko usługą przesyłania strumieniowego. Od 2013 roku jest także producentem treści. Netflix Originals, jak się je nazywa, to programy telewizyjne produkowane lub koprodukowane przez Netflix. Większość z nich jest dostępna wyłącznie w serwisie Netflix, chociaż niektóre są dostępne w telewizji telewizyjnej.

Netflix Original programy należą obecnie do najlepszych i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Myśleć o Riverdale, emisja na CW, Pomarańcz to nowa czerń, Stranger Things, Domek z kart, Korona, Aresztowany rozwójoraz seria superbohaterów Marvela Jessica Jones, Śmiałek, Punisher, Żelazna Pięść, Luke Cage i Obrońcy i da całkiem niezły pomysł na ogólną jakość i / lub popularność oryginalnych programów Netflix.

Netflix Originals

Dostęp do American Netflix z dowolnego miejsca

Jako dostawca transmisji strumieniowych prawa do dystrybucji seriali i filmów, które Netflix zabezpiecza, są często ograniczone. Na przykład mają prawa do transmisji strumieniowej do niezwykle popularnego programu telewizyjnego Teoria wielkiego podrywu na niektórych rynkach europejskich (takich jak Netflix UK), ale nie w USA. Podobnie ich własna oryginalna treść Netflix jest często dostępna na niektórych rynkach w zwykłej telewizji w ramach umów, które zabraniają jej udostępniania w Netflix na tych rynkach. Riverdale jest dobrym przykładem Netflix Original z ograniczonym dostępem.

Aby egzekwować te ograniczenia dystrybucji, Netflix intensywnie wykorzystuje technikę zwaną blokowaniem geograficznym. Zapewnia, że ​​użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich usług tylko lokalnie. Na przykład użytkownik w USA może uzyskać dostęp tylko do amerykańskiej wersji Netflix, podczas gdy jeden w Kanadzie może uzyskać dostęp tylko do wersji kanadyjskiej, a nie amerykańskiej – otrzymujesz zdjęcie.

Ze względu na te ograniczenia dystrybucji dostępna treść różni się w zależności od regionu. Niektóre programy mogą nie być dostępne w lokalnej wersji Netflix, gdy znajdują się w innym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, amerykański serwis Netflix ma najwięcej treści (notka redaktora: obecnie jest to Netflix Japan). Jest to ten, który jest najbardziej poszukiwany, ten, który wielu użytkowników spoza USA chciałoby oglądać.

To blokowanie geograficzne może jednak stanowić problem również dla mieszkańców USA. Co jeśli jesteś obywatelem USA podróżującym za granicę? Nie będziesz mógł oglądać Netflix, który znasz i kochasz. Przynajmniej nie, chyba że znajdziesz sposób na ominięcie blokowania geograficznego.

Geoblokowanie – jak to robią

Geo-blokowanie, jak zwykle to nazywamy, odbywa się głównie poprzez filtrowanie – zezwalanie lub odmawianie – ruchu na podstawie źródłowego adresu IP. Adres IP to unikalny identyfikator przypisany do każdego komputera podłączonego do Internetu. Służy do kierowania danych do iz różnych komputerów podłączonych do Internetu. Każde żądanie przesłane do serwera Netflix jest oznaczone Twoim adresem IP. To właśnie nazywamy źródłowym adresem IP. Możesz myśleć o tym jak o adresie zwrotnym na kopercie. W ten sposób serwery Netflix będą wiedzieć, gdzie wysłać żądany strumień wideo.

Podobnie jak adresy pocztowe, istnieje bezpośrednia korelacja między adresami IP a fizyczną lokalizacją. Netflix może poznać Twoją lokalizację, odwołując się do Twojego adresu IP, a następnie może zablokować Twoje żądania, jeśli stwierdzi, że nie jesteś w autoryzowanej lokalizacji.

Rozwiązanie – użyj VPN

Chociaż podstawowym i pierwotnym zastosowaniem wirtualnych sieci prywatnych lub VPN było zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa i prywatności, mogą one pomóc ci połączyć się z Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Oto jak. VPN tworzy wirtualny tunel – stąd nazwa – między urządzeniem z klientem VPN a serwerem VPN w zdalnej lokalizacji. Wszystkie dane przychodzące i wychodzące z twojego komputera są przesyłane przez tunel po szyfrowaniu za pomocą silnych algorytmów, które uniemożliwiają złamanie. Kiedy dane z twojego komputera docierają do serwera VPN, są one odszyfrowywane przed wysłaniem przez Internet.

Schemat VPN

Tutaj VPN pomaga ci uzyskać dostęp do Netflix. Gdy odszyfrowane dane opuszczają serwer VPN, jego źródłowym adresem IP nie jest adres urządzenia, ale adres IP serwera VPN. W związku z tym Netflix „pomyśli”, że znajdujesz się w dowolnym miejscu serwera VPN. Aby uzyskać dostęp do amerykańskiego serwisu Netflix spoza USA, wystarczy połączyć się z serwerem VPN znajdującym się w USA, prawda? Cóż, nie zawsze.

Jak Netflix zarządza blokowaniem połączeń VPN

Netflix bardzo ciężko pracuje, aby chronić swoje umowy licencyjne dotyczące treści i często blokuje połączenia przychodzące z serwerów VPN. Skąd wiedzą, że pochodzą z serwerów VPN? Najprawdopodobniej dokonali pewnego rodzaju inżynierii wstecznej, aby znaleźć adresy IP tylu serwerów VPN, ile mogą – i znają los adresów serwerów VPN.

Musisz starannie wybrać swojego dostawcę VPN, ale nawet wtedy nie ma gwarancji, że Netflix w końcu nie nauczy się ich adresów IP i je zablokuje. Najlepsi dostawcy stosują różne techniki – takie jak używanie ciągle zmieniających się wirtualnych adresów IP – w celu zapobieżenia temu.

CyberGhost, VPN, który współpracuje z amerykańskim Netflix

CyberGhost istnieje od 2011 roku i ma siedzibę w Rumunii i Niemczech. Firma twierdzi, że jej celem jest obrona prywatności jako podstawowego prawa człowieka i bycie pierwszym w branży, który opublikował raport na temat przejrzystości. To brzmi dobrze. Z punktu widzenia prywatności fakt, że ma siedzibę w Rumunii, jest dobrą rzeczą. W tym kraju nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych, tak jak w niektórych innych krajach, takich jak USA lub Wielka Brytania, w których Twoje dane (nawet podczas korzystania z VPN) nigdy nie są całkowicie prywatne, ponieważ dostawcy VPN mają prawny obowiązek rejestrowania przynajmniej niektórych danych o użytkowaniu.

Główne cechy

CyberGhost reklamuje imponujące 1300 serwerów w około 30 różnych krajach. Chociaż może nie być tak wiele krajów, jak niektórzy konkurenci, dostępne lokalizacje obejmują rzadkie miejsca, takie jak Hongkong, Singapur i Izrael. Z około 150 serwerami w USA CyberGhost jest doskonałą opcją do odblokowania amerykańskiego Netflix. Co więcej, CyberGhost jest jednym z nielicznych dostawców współpracujących z Netflix. A przynajmniej działa tak, jak to piszemy.

Domyślnie CyberGhost używa protokołu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES, 2048-bitowymi kluczami i uwierzytelnianiem MD5 HMAC. Opcjonalne ustawienia obejmują kompresję danych i przekierowanie HTTPS. Dla najlepszego bezpieczeństwa CyberGhost stosuje idealną tajemnicę przekazywania, generując losowy klucz dla każdej sesji, co znacznie utrudnia przechwytywanie połączenia.

CyberGhost ma ścisłe zasady zerowego rejestrowania i nie przechowuje żadnych danych o użytkowaniu. Co więcej, dostawca nie przechowuje nawet adresów e-mail użytkowników. Wszystkie zakupy są przetwarzane przez sprzedawców, więc jedynymi danymi osobowymi CyberGhost na temat użytkowników są ich nazwy użytkowników.

Inną ważną funkcją CyberGhost jest jego przełącznik „zabicia w Internecie”, który automatycznie rozłącza sieć w rzadkich przypadkach, gdy połączenie VPN powinno niespodziewanie przestać działać. Usługa ma również ochronę przed wyciekiem DNS i IP.

Jeśli chodzi o wsparcie, pomoc jest dostępna za pośrednictwem czatu lub poczty e-mail. Niestety nie ma obecnie dostępnej pomocy telefonicznej. Chociaż nigdy nie musieliśmy korzystać z obsługi CyberGhost, wszystkie recenzje wydają się zgadzać, że jest bardzo dobry i dość szybki.

Plany i ceny

CyberGhost oferuje różne plany. Po pierwsze, jest bezpłatny plan, który w przeciwieństwie do większości bezpłatnych usług VPN nie ma limitu użytkowania. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma żadnych ograniczeń. Bezpłatny abonament pozwala użytkownikom na dostęp do podzbioru serwerów. Wydajność jest również poważnie ograniczona w przypadku korzystania z bezpłatnego abonamentu. Jak reklamuje CyberGhost, płacący użytkownicy uzyskują nawet pięciokrotnie większą prędkość niż bezpłatne usługi. Jednak wielu użytkowników bezpłatnej usługi zgłosiło akceptowalną wydajność. Kolejnym ograniczeniem bezpłatnej usługi reklamowej jest to, że można ją zainstalować tylko na jednym urządzeniu. Ponadto bezpłatne sesje są ograniczone do trzech godzin. Następnie zostaniesz rozłączony.

Aby uzyskać jak najlepsze wrażenia, musisz wybrać Premium Plus usługa. Usuwa większość ograniczeń i zapewnia połączenie o pełnej wydajności. Jedynym ograniczeniem, które pozostaje, jest liczba urządzeń, na których można go zainstalować, co – choć wciąż ograniczone – pozwala na maksymalnie pięć urządzeń.

The Premium Plus Ceny abonamentu różnią się w zależności od tego, czy wybierzesz abonament miesięczny, czy zdecydujesz się zapłacić jeden rok lub dwa lata wcześniej. Ceny standardowe wahają się od 3,50 do 11,99 USD miesięcznie.

Plany cenowe CyberGhost

Jeśli chodzi o metody płatności, CyberGhost akceptuje karty kredytowe i płatności Paypal. Ale jeśli wolisz pozostać całkowicie anonimowy, możesz również wybrać Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

  • OFERTA SPECJALNA: 79% ZNIŻKI
  • Kompatybilny z TOR
  • Aplikacje na WSZYSTKIE urządzenia
  • Ścisłe zasady braku logowania
  • Niezawodna i kompetentna obsługa czatu na żywo przez całą dobę.
Cons

  • Nie można odblokować niektórych popularnych witryn do przesyłania strumieniowego.

Przewodnik po kliencie Windows CyberGhost

Świetną funkcją usługi CyberGhost VPN jest klient Windows. Podczas gdy wielu – jeśli nie większość – klientów VPN pozwala wybierać między połączeniem automatycznym – takim, w którym serwer jest wybierany automatycznie – a połączeniem, w którym określasz kraj, a czasem serwer w danym kraju, klient CyberGhost jest zupełnie inny.

Ekran główny CyberGhost

Zamiast zwykłego przycisku Połącz widocznego na prawie każdej innej aplikacji klienckiej VPN, ten ma nie mniej niż sześć przycisków połączenia, z których każdy odpowiada innemu użyciu. Zobaczmy, jakie są.

Surfuj anonimowo

Pierwszy przycisk, Surfuj anonimowo, uruchomi VPN, ale także umożliwi filtrowanie w celu blokowania złośliwych stron, blokowania reklam, blokowania śledzenia online, automatycznego przekierowywania do stron HTTPS, jeśli są dostępne, i wyboru serwerów pod kątem szybkości. I to nie wszystko. Po nawiązaniu połączenia aplikacja kliencka CyberGhost uruchomi instancję domyślnej przeglądarki w trybie incognito w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Odblokuj przesyłanie strumieniowe

Drugi przycisk Odblokuj przesyłanie strumieniowerobi wrażenie. To także ten, którego użyjesz do odblokowania amerykańskiej Netflix. Po kliknięciu zostanie wyświetlona lista 20 różnych witryn do przesyłania strumieniowego. Istnieje wiele różnych witryn, takich jak Netflix, BBC, Eurosport, ESPN, Comedy Central i kilka innych. W przypadku niektórych z nich możesz także wybrać kraj, w którym chcesz się połączyć. Po wybraniu usługi przesyłania strumieniowego sieć VPN łączy się z odpowiednim krajem i uruchamia domyślną przeglądarkę na stronie wybranej usługi przesyłania strumieniowego.

Chroń WiFi

The Chroń WiFi jest podobny do Anonimowego surfowania, z tym wyjątkiem, że nie przekierowuje HTTPS ani nie otwiera dla Ciebie przeglądarki incognito. Po prostu uruchamia VPN.

Torrent Anonimowo

To nie tylko uruchomi połączenie VPN, ale także uruchomi wybranego klienta torrent po podłączeniu.

Odblokuj podstawowe strony internetowe

Z tego skorzystasz, jeśli znajdziesz się w miejscu, w którym nie będziesz mieć dostępu do niektórych usług internetowych. Podobnie jak w przypadku odblokowania przesyłania strumieniowego, możesz wybierać spośród 10 usług online, które są najczęściej blokowane. Po kliknięciu VPN połączy się i uruchomi przeglądarkę na stronie głównej wybranej usługi.

Wybierz Mój serwer

Nie mniej ważny, Wybierz Mój serwer gdzie jesteś, kiedy chcesz mieć pełną kontrolę. Możesz wybrać dowolny serwer, z którym chcesz się połączyć, a serwery są posortowane według kraju. W obliczu każdego serwera możesz zobaczyć jego bieżące obciążenie użytkownika i czy obsługuje torrenty.

Podsumowując

CyberGhost VPN wydaje się być doskonałym wyborem do odblokowania i uzyskania dostępu do amerykańskiej Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Być może działa, ponieważ Netflix jeszcze nie nauczył się adresów IP amerykańskich serwerów CyberGhost. A może wynika to z niektórych technik ukrywania używanych przez CyberGhost. To naprawdę nie ma znaczenia, dlaczego; ważne jest to, że działa i umożliwia dostęp do American Netflix z dowolnego miejsca.