Czy ExpressVPN działa z torrentami? Testowane i sprawdzone do 2020 roku

Ponieważ udostępnianie plików P2P jest coraz bardziej kontrolowane przez dostawców usług internetowych i właścicieli praw autorskich, wielu użytkowników zastanawia się, czy ExpressVPN nadal jest magiczną kulą do bezpiecznego torrentowania. Dzisiaj zajmiemy się tym tematem dogłębnie, przyglądając się funkcjom ExpressVPN i ich interakcji z technologią torrent.

Torrenting był kiedyś jednym z najpopularniejszych sposobów pobierania treści online. Jednak w ciągu ostatnich pięciu do dziesięciu lat miały miejsce poważne represje w korzystaniu z torrentów zarówno od dostawców usług internetowych, jak i właścicieli praw autorskich. Chociaż korzystanie z torrentów samo w sobie nie jest nielegalne, torrenty są często wykorzystywane do pobierania treści chronionych prawem autorskim, co czyni je głównymi źródłami trollów i organów ścigania. Nadal jest mnóstwo świetnych treści dostępnych na torrentach, ale jeśli zamierzasz korzystać z torrentów, musisz chronić się przed problemami prawnymi.

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas korzystania z torrentów jest uzyskanie VPN. Spowoduje to zaszyfrowanie wszystkich danych wysyłanych przez urządzenie przez Internet – w tym danych dotyczących korzystania z torrentów – dzięki czemu nikt nie będzie mógł zobaczyć, jakie witryny odwiedzasz ani czy pobierałeś. Nawet twój dostawca Internetu nie będzie w stanie śledzić Twojej aktywności w Internecie ani sprawdzać, kiedy korzystasz z torrentów.

Jednym z popularnych VPN dla użytkowników torrentów jest ExpressVPN. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak ExpressVPN działa dla użytkowników torrentów i przedstawi niektóre jego funkcje. Wyjaśnimy, dlaczego tak uważamy ExpressVPN to świetna sieć VPN dla użytkowników torrentów.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

ExpressVPN – stworzony dla torrentów

Jeśli szukałeś VPN do korzystania z torrentów, być może zauważyłeś, że nie wszystkie VPN będą odpowiednie dla twoich potrzeb. Wiele sieci VPN nie zezwala na ruch P2P, taki jak torrenty w swojej sieci, zwłaszcza darmowe sieci VPN. Inne problemy obejmują ograniczenia bezpieczeństwa, które oznaczają, że korzystanie z torrentów przez VPN może nie być wygodne. Jedną z VPN, która jest często zalecana użytkownikom torrentowym, jest ExpressVPN, dlatego poniżej przyjrzymy się funkcjom potrzebnym użytkownikom torrentów w sieci VPN i sprawdzimy, czy ExpressVPN spełnia te potrzeby.

Torrent Traffic dozwolone

Najważniejszą kwestią do rozważenia przez użytkowników torrentów podczas korzystania z ExpressVPN jest to, czy usługa VPN umożliwia korzystanie z torrentów i innych pobrań P2P. Odpowiedź to tak, ExpressVPN zezwala na ruch P2P i torrent w swojej sieci. Oznacza to, że możesz użyć usługi ExpressVPN, aby zachować swoją anonimowość i ukryć swój adres IP podczas korzystania z torrentów. W sieci ExpressVPN nie ma określonych serwerów do pobierania P2P – zamiast tego możesz połączyć się z dowolnym serwerem ExpressVPN i użyć go do kierowania ruchem torrentowym.

Plusy

  • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
  • Ponad 3000 super szybkich serwerów
  • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
  • Ścisłe zasady braku logowania
  • 24/7 czat na żywo.
Cons

  • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

Zero Caps przepustowości

Innym ważnym zagadnieniem dla użytkowników torrentów szukających VPN jest ograniczenie przepustowości. Wiele VPN, szczególnie darmowe VPN, ma ograniczenia przepustowości, z której można korzystać w ciągu miesiąca. Może to nie stanowić problemu, jeśli po prostu przeglądasz internet i może trochę streamujesz, ale jeśli jesteś użytkownikiem torrenta i dużo pobierasz, bardzo szybko osiągniesz limit przepustowości. Następnie musiałbyś zapłacić za dostęp do większej przepustowości z darmowej sieci VPN. Ale to nie jest problem dla użytkowników ExpressVPN, as nie ma ograniczeń przepustowości dla ExpressVPN. Dzięki ExpressVPN możesz pobierać tyle, ile chcesz, kiedy chcesz, więc nigdy nie będziesz musiał się martwić o ograniczenie przepustowości.

Doskonałe funkcje bezpieczeństwa

Jeśli jesteś użytkownikiem torrenta, zwłaszcza jeśli używasz torrentów do treści, które nie są w pełni legalne, wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo. Okazało się, że wielu użytkowników torrentów torrentuje przez swoich dostawców usług internetowych i otrzymali listy grożące wyrzuceniem ich z sieci dostawców usług internetowych lub, co gorsza, skontaktowali się z trollami praw autorskich żądającymi ogromnych sum pieniędzy z powodu ich pobrania. Jeśli korzystasz z torrentów, ważne jest, aby VPN był aktywny, a VPN, którego używasz, musi mieć silne zabezpieczenia.

ExpressVPN ma doskonałe funkcje bezpieczeństwa, na przykład użycie silnego 256-bitowego szyfrowania, aby zabezpieczyć wszystkie dane przesyłane przez Internet. Kiedy łączysz się z ExpressVPN, twój adres IP zostanie ukryty przed innymi użytkownikami torrentów i innymi osobami w Internecie, więc nie ma połączenia między twoim rzeczywistym adresem IP a aktywnością pobierania torrentów. Oznacza to, że Twojej aktywności w Internecie nie można powiązać z Tobą osobiście. Dodatkowo ExpressVPN używa wspólnych adresów IP, co oznacza, że ​​ty i wielu innych użytkowników będziecie pracować pod tym samym adresem IP. To jeszcze bardziej utrudnia śledzenie aktywności z tego wspólnego adresu IP do konkretnego użytkownika.

Dalsze funkcje bezpieczeństwa w ExpressVPN obejmują ochronę przed wyciekiem IPV6 oraz opcję użycia serwerów DNS ExpressVPN, aby zapobiec wyciekom jakichkolwiek informacji o połączeniu.

Brak dzienników użytkownika gwarantowanych

Użytkownicy torrentów muszą wziąć pod uwagę swoje potrzeby zarówno pod względem prywatności, jak i bezpieczeństwa. Jednym z głównych problemów związanych z prywatnością jest to, że dostawcy VPN prowadzą dzienniki działań swoich użytkowników. Problem polega na tym, że jeśli dzienniki są przechowywane, a użytkownik jest podejrzany o nielegalną działalność, lokalna policja lub rząd mogą legalnie zmusić dostawcę VPN do przekazania dzienników jego działań. Jest to ogromny kompromis w zakresie prywatności, który VPN powinien chronić. Aby uniknąć tego problemu, ExpressVPN nie prowadzi żadnych rejestrów aktywności użytkowników. Oznacza to, że nawet gdyby ExpressVPN został zmuszony do przekazania posiadanych informacji o działaniach konkretnego użytkownika, nie ma żadnych informacji, które należy przekazać. Polityka braku logowania jest zatem niezbędnym sposobem dla użytkowników VPN na zachowanie prywatności w Internecie.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Szczegółowe wyjaśnienia dzienników użytkowników VPN

Błyskawiczne połączenia

Dużą zaletą korzystania z torrentów w przeciwieństwie do innych metod pobierania jest to, że możesz pobierać duże pliki bardzo szybko. Ponieważ pobierasz fragmenty pliku od wielu innych użytkowników, ogólne pobieranie może przebiegać znacznie szybciej niż w przypadku pobierania z jednego źródła. Tak długo, jak twoje połączenie internetowe jest szybkie i jest wystarczająco dużo hostów żądanego pliku, powinieneś być w stanie pobierać pliki bardzo szybko, nawet jeśli pliki mają rozmiar dziesiątek lub nawet setek gigabajtów.

Ale może wystąpić problem z prędkością pobierania podczas korzystania z sieci VPN w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli prędkości połączenia oferowane przez VPN są niższe niż połączenie internetowe, wówczas prędkość pobierania będzie ograniczona i pobieranie dużych plików zajmie znacznie więcej czasu. Na szczęście, ExpressVPN ma jedne z najszybszych prędkości połączenia ze wszystkich dostawców VPN, dzięki czemu pobieranie torrentów może działać z pełną prędkością, a pobrane pliki można pobrać wcześniej niż później.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na szybkość pobierania jest fizyczna odległość między tobą a serwerem, z którym jesteś połączony. Jeśli na przykład mieszkasz w Wielkiej Brytanii i łączysz się z serwerem w USA, pobieranie będzie przebiegać znacznie wolniej, ponieważ dane muszą przebyć dużą odległość, aby dostać się na serwer. Aby uzyskać najlepsze prędkości pobierania, należy połączyć się z serwerem w pobliżu – najlepiej z serwerem w swoim kraju lub w sąsiednim kraju. Dzięki ExpressVPN istnieje ponad 3000 serwerów dostępnych w 94 różnych krajach, więc gdziekolwiek mieszkasz, możesz znaleźć serwer w pobliżu, z którym możesz się połączyć. Pomoże Ci to osiągnąć najlepsze możliwe prędkości pobierania.

Obsługa wielu urządzeń i systemów operacyjnych

Aby korzystać z VPN, zazwyczaj instalujesz na swoim urządzeniu określone oprogramowanie od dostawcy VPN. Możesz teoretycznie zainstalować oprogramowanie VPN na dowolnym urządzeniu, którego używasz do pobierania torrentów, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, laptop, telefon, tablet, a nawet inne urządzenie, takie jak Raspberry Pi, konsola do gier lub Smart TV. Jednak aby to zrobić, twój dostawca VPN musi zaoferować oprogramowanie kompatybilne z platformą, której używasz do torrentów.

ExpressVPN ma jedne z najszerszych form wsparcia dla platform dowolnego dostawcy VPN. Oprogramowanie ExpressVPN można zainstalować na urządzeniach z nowszymi i starszymi wersjami systemu Windows lub z systemem Mac OS lub Linux. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, możesz zainstalować aplikację ExpressVPN na urządzeniach z Androidem, iOS i Blackberry. W przypadku konsol do gier możesz uruchomić ExpressVPN na PlayStation 4 lub Xbox One, a w przypadku telewizorów Smart TV możesz uruchomić oprogramowanie na urządzeniach AppleTV i Amazon FireTV.

Alternatywnie istnieje opcja instalacji ExpressVPN bezpośrednio na kompatybilnych routerach, co oznacza, że ​​każde urządzenie podłączone do sieci domowej będzie automatycznie chronione przez VPN – jest to świetna opcja, jeśli masz częstych gości w domu, którzy chcą korzystać z internet bezpiecznie podczas wizyty. Wreszcie, dla ułatwienia użytkowania, dostępne są również rozszerzenia przeglądarki, których można używać do łączenia się z ExpressVPN podczas przeglądania Internetu. Możesz zainstalować rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox i Apple Safari.

Bez względu na to, jakiego urządzenia użyjesz do pobrania torrentów, będziesz mógł zainstalować ExpressVPN na urządzeniu, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas pobierania.

Dead Prosty w użyciu do torrentowania

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z VPN, możesz zastanawiać się, jak dokładnie używasz oprogramowania ExpressVPN podczas pobierania torrenta. Jeśli zdarzy ci się korzystać z popularnego oprogramowania uTorrent, to są instrukcje na stronie ExpressVPN dotyczące konfiguracji, aby działała najlepiej z ExpressVPN. Jednak uTorrent nie jest tak popularny wśród użytkowników torrentów, jak kiedyś, ze względu na włączenie dużej ilości niechcianych programów typu bloatware do instalatora. Zamiast tego wielu użytkowników torrentów używa alternatyw dla uTorrent, takich jak qBittorrent, Transmission, Deluge lub Tixati. Jeśli używasz jednego z tych klientów torrent lub innego klienta torrent innego niż uTorrent, wyjaśnimy, jak skonfigurować klienta do pracy z ExpressVPN.

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest otwórz oprogramowanie ExpressVPN i połącz się z serwerem przed otwarciem klienta torrent. Zapewnia to, że przed połączeniem z VPN nie wysyłasz przypadkowo danych torrentowych przez niezabezpieczone połączenie. Dzięki ExpressVPN możesz połączyć się z dowolnym serwerem i używać go do pobierania P2P, chociaż zalecamy wybranie serwera znajdującego się blisko Twojej fizycznej lokalizacji, aby uzyskać najlepszą prędkość pobierania. Możesz to zrobić za pomocą Wybierz lokacje przycisk na ekranie głównym oprogramowania. Po połączeniu się z serwerem VPN Twój adres IP zostanie ukryty przed innymi użytkownikami torrentów, a dane wysyłane przez Internet będą szyfrowane, aby nikt nie widział, co pobierasz.

Ważne jest również włącz przełącznik Kill w ExpressVPN. Oznacza to, że jeśli zostaniesz rozłączony z VPN z jakiegokolwiek powodu, twoje połączenie internetowe zostanie zablokowane, abyś przypadkowo nie wysłał danych przez niezabezpieczone połączenie. Jest to szczególnie ważne, gdy używasz torrentów, ponieważ wszelkie dane z pobranych torrentów przesyłane przez niezabezpieczone połączenie mogą potencjalnie zostać użyte przeciwko tobie i spowodować problemy prawne. Aby włączyć przełącznik Kill, kliknij trzy szare linie w lewym górnym rogu oprogramowania ExpressVPN. Następnie kliknij Opcje który otworzy panel opcji. Zajrzyj do Generał zakładka dla Blokada sieci Sekcja. Teraz zaznacz pole z napisem Włącz blokadę sieci (przełącznik zabijania Internetu) aby włączyć przełącznik zabijania. Musisz zmienić to ustawienie przed połączeniem z serwerem. Gdy to zrobisz, będziesz chroniony przed przypadkowym użyciem niezabezpieczonego połączenia.

Sprawdź dwukrotnie swoje połączenie przed torrentowaniem

Zanim otworzysz swojego klienta torrent i zaczniesz torrentowanie, możesz być pewien, że VPN jest włączony i cię chroni. Kiedy połączysz się z VPN, duży okrągły przycisk na stronie głównej oprogramowania uzyska wokół niego zielone tło w kształcie tarczy. Ale jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o połączeniu VPN, możesz użyć ExpressVPN Kontroler adresów IP funkcjonować.

Aby skorzystać z funkcji sprawdzania adresu IP, kliknij trzy szare linie w lewym górnym rogu oprogramowania ExpressVPN, aby otworzyć menu, a następnie kliknij Wsparcie, następnie Kontroler adresów IP. Spowoduje to otwarcie przeglądarki internetowej na stronie w witrynie ExpressVPN, która sprawdzi Twój adres IP. Na tej stronie zobaczysz zielony symbol zaznaczenia i tekst ExpressVPN połączony jeśli wszystko działa poprawnie. Możesz również zobaczyć swój widoczny adres IP pod tym adresem – ten adres IP powinien różnić się od twojego rzeczywistego adresu IP, ponieważ widoczny adres IP będzie tym, który będzie widoczny dla innych użytkowników torrenta. Możesz także sprawdzić mapę po prawej stronie, aby zobaczyć lokalizację, z którą jesteś połączony.

Jeśli wszystko wygląda dobrze, możesz uruchomić oprogramowanie torrent, wiedząc, że Twój adres IP jest ukryty i że możesz bezpiecznie używać swoich torrentów do pobierania.

Jak widzisz, ExpressVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN dla użytkowników torrentów. ExpressVPN pozwala na pobieranie P2P, w tym torrentów na dowolnym swoim serwerze, bez ograniczenia przepustowości, aby ograniczyć prędkość pobierania lub całkowitą ilość. 256-bitowe szyfrowanie AES z eliptyczną wymianą klucza Diffie-Hellman chroni twoje dane przed zewnętrznymi obserwatorami, co jest tak potężne, jak to, co NSA używa do ściśle tajnych plików. Istnieją również dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, które są ważne dla użytkowników torrentów, takie jak wyłącznik awaryjny, korzystanie ze wspólnych adresów IP, ochrona przed wyciekiem IPV6 oraz opcja korzystania z ich serwerów DNS. Aby zachować prywatność i zapobiec problemom z prawami autorskimi podczas korzystania z torrentów, nie obowiązują zasady rejestrowania, co oznacza, że ​​zapisy dotyczące korzystania z Internetu nigdy nie będą przechowywane.

Prędkości połączenia oferowane przez ExpressVPN są niezwykle szybkie, dzięki czemu będziesz mógł szybko pobierać duże pliki. Aby pomóc w szybkości pobierania, duża sieć serwerów obejmuje ponad 3000 różnych serwerów w 160 lokalizacjach w 94 krajach, dzięki czemu zawsze będziesz w stanie znaleźć najbliższy serwer dla najlepszych prędkości. Oprogramowanie można zainstalować na różnych platformach i jest bardzo łatwe w użyciu, z prostymi polami wyboru, aby włączyć funkcje, takie jak przełącznik zabijania i sprawdzanie adresu IP, dzięki czemu można dwukrotnie sprawdzić, czy adres IP jest ukryty przed uruchomieniem twoje oprogramowanie torrent.

Gorąco polecamy ExpressVPN dla użytkowników torrentów, a poniżej mamy specjalną ofertę dla naszych czytelników, aby zaoszczędzić pieniądze na tej wspaniałej usłudze.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Wniosek

Ponieważ ruch torrentów jest obserwowany dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej, VPN jest absolutnie niezbędny dla wszystkich użytkowników torrentów i zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać VPN, aby uchronić się przed problemami prawnymi lub problemami z usługodawcą internetowym. Jedną z VPN, które zalecamy użytkownikom torrentowym, jest ExpressVPN. Jest to świetny wybór VPN dla użytkowników torrentów, ponieważ pozwala na ruch P2P na wszystkich swoich serwerach i ma połączenie szybkości, bezpieczeństwa i funkcji, które będą potrzebne użytkownikom torrentów. Oprogramowanie jest łatwe do skonfigurowania i skonfigurowania, więc nawet jeśli jesteś nowy w VPN, będziesz w stanie zabezpieczyć się w ciągu kilku minut.

Czy próbowałeś używać ExpressVPN z torrentami? Jakie były twoje doświadczenia z tą kombinacją? Poinformuj nas o tym w komentarzach poniżej.