Czy gospodarze Zoom naprawdę mogą zobaczyć wszystkie twoje prywatne wiadomości?

Wirusowe posty w mediach społecznościowych twierdzą, że prywatne wiadomości Zooma nie są tak naprawdę prywatne – jeśli rozmawiasz prywatnie podczas spotkania Zoom, gospodarz może zobaczyć całą rozmowę. Czy to prawda? Cóż, nie do końca.

Jak działają wiadomości prywatne w powiększeniu

Prywatne wiadomości działają tak, jak byś tego oczekiwał. Jeśli wyślesz wiadomość tylko do określonej osoby, tylko Ty i ta osoba będziecie widzieć tę wiadomość. Oficjalna strona internetowa Zooma potwierdza tomówiący „Prywatne wiadomości między uczestnikami nie są widoczne dla gospodarza”.

Gospodarze mogą wybrać, czy prywatne wiadomości są dozwolone, czy całkowicie wyłączyć czat. Jeśli jednak dozwolone są prywatne wiadomości między dwiema osobami, gospodarz spotkania nie może zobaczyć, co te dwie osoby do siebie mówią.

Nagrania i transkrypcje zawierają Twoje prywatne wiadomości

Jak więc kiedykolwiek odkryto prywatne wiadomości? Cóż, jeden jest winowajcą Funkcja nagrywania Zoom. Jeśli nagrywasz całe spotkanie lub tylko czat ze spotkania, prywatne wiadomości widoczne dla Ciebie zostaną uwzględnione w nagraniu.

Gdy uczestnik spotkania Zoom zapisuje czat powiązany ze spotkaniem, zapisuje każdą wiadomość, która była dla niego widoczna. Innymi słowy, host nie zobaczy prywatnych wiadomości, chyba że wyślesz je bezpośrednio do hosta.

Załóżmy jednak, że nagrywasz spotkanie robocze lub wykład online. Może mówiłeś jakieś niepochlebne rzeczy o swoich współpracownikach lub nauczycielu w prywatnych wiadomościach do kogoś innego podczas tego spotkania Zoom. Następnie udostępniłeś transkrypcję nagrania lub czatu współpracownikowi lub studentowi, który go przegapił. Mogli zobaczyć wszystkie prywatne wiadomości, które wysłałeś i odebrałeś podczas spotkania.

Jeśli zachowasz nagrania dla siebie, wiadomości pozostaną prywatne. Jeśli jednak udostępnisz nagranie innej osobie, ta osoba będzie mogła zobaczyć prywatne wiadomości.

Może zdajesz sobie z tego sprawę – ale jeśli ktoś, do kogo wysłałeś prywatne wiadomości, udostępnia swoje nagranie, prywatne wiadomości, które do niej wysłałeś, zostaną uwzględnione w nagraniu.

Na przykład, tak wygląda zapisany dziennik czatu Zoom zawierający prywatne wiadomości. Prywatne wiadomości pojawiają się i są oznaczone jako „Prywatne”:

14:39:23 Chris: Oczywiście wszyscy zgadzamy się, że ananas na pizzy to parodia.
14:39:33 Od Chrisa do Boba (prywatnie): Nie mów nikomu, że to powiedziałem, ale ananas na pizzy jest w porządku.
14:39:52 Od Chris: A co my wszyscy myślimy o pepperoni?

Jeśli udostępnisz dziennik czatu innej osobie, zobaczy ona prywatne wiadomości wysłane i odebrane podczas spotkania. To prawdziwe zagrożenie prywatności.

Może nie wysyłaj wrażliwych prywatnych wiadomości na Zoom

Prawdopodobnie najlepiej jest unikać wysyłania potencjalnie poufnych wiadomości prywatnych w Zoom i używać innego klienta czatu podczas spotkań Zoom, jeśli wysyłasz wiadomości, które chcesz zachować prywatność

Łatwo jest przypadkowo wysłać wiadomość publicznie zamiast prywatnie, a większość ludzi nie rozumie subtelnych aspektów tego, jak Zoom rejestruje wiadomości prywatne wraz z publicznymi.

Jednak gospodarz spotkania Zoom nie może zobaczyć twoich prywatnych wiadomości – chyba że wyślesz je (lub nagranie zawierające je) do gospodarza. Nie o to musisz się martwić.

Cześć – gospodarz spotkania * nie * odbiera prywatnych wiadomości, nawet jeśli pobierze dziennik spotkania!

– Zoom (@zoom_us) 17 sierpnia 2020 r

Nawiasem mówiąc, Zoom nie monitoruje, których aplikacji używasz podczas połączenia, i nie wysyła również tych informacji do hosta. Gospodarz może sprawdzić, czy w niektórych sytuacjach masz okno Powiększenie na ekranie, ale to wszystko.

x