Czy Instagram powiadamia o zrobieniu zrzutu ekranu w wiadomości prywatnej?

Instagram to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, gdy publikujesz zdjęcie lub film w mediach społecznościowych. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba jego użytkowników rosła codziennie, ponieważ oferuje wiele ekscytujących funkcji. Instagram ma fajne filtry, automatycznie generowane funkcje edycji Twoich postów i historii, płatne partnerstwa lub współpracę oraz rolki. Najlepsze w Instagramie jest to, że jest to świetna platforma do promowania treści, budowania marki i zarabiania pieniędzy dzięki płatnym promocjom. Naruszenie prywatności jest poważnym problemem nawet w Internecie i musisz wiedzieć o środkach ostrożności, które należy podjąć. W Snapchacie wysłana wiadomość zostaje zniszczona, gdy tylko odbiorca ją zobaczy. Podobnie jak Snapchat, Instagram również uruchomił tryb znikania. Posiada również funkcję znikania zdjęcia na Instagramie. Ale czy ludzie widzą, kiedy robisz zrzut ekranu na Instagramie? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat. Przynieśliśmy Ci pomocny przewodnik, który powie Ci, czy Instagram powiadamia o zrzucie ekranu.

Czy Instagram powiadamia o zrobieniu zrzutu ekranu w wiadomości prywatnej?

Dowiesz się, czy Instagram powiadamia, gdy robisz zrzut ekranu w dalszej części tego artykułu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy Instagram powiadamia o zrobieniu zrzutu ekranu w wiadomości prywatnej?

Tak, Instagram powiadamia Cię tylko wtedy, gdy zrzut ekranu został wykonany w trybie znikania. Ale Instagram nie informuje nas, kiedy ktoś robi zrzut ekranu któregokolwiek z naszych zdjęć, rolek lub historii, nawet wiadomości DM. Wiadomości wysłane na czacie prywatnym znikną po tym, jak widz je zobaczy. Jeśli więc zrobisz zrzut ekranu tych prywatnych czatów, Instagram to zrobi powiadomić Cię, że zrobiłeś zrzut ekranu strony lub obrazu. Poza tym normalni DM nie mają tej funkcji i nie będą powiadamiani o żadnych zrzutach ekranu.

Czy mogę zrobić zrzut ekranu w trybie znikania?

Tak, możesz zrobić zrzut ekranu w trybie znikania. Kiedy komunikujesz się za pośrednictwem czatu, cokolwiek wysyłasz, czy to tekst, gify, zdjęcia czy filmy, wszystko pozostaje na czacie. Jeśli włączysz tryb znikania, możesz wysyłać znikające wiadomości. Zniknięcie tutaj oznacza, że ​​gdy tylko wyjdziesz z czatu, wiadomości znikną. W ten sposób możesz wysłać znikający tekst i znikające zdjęcie Instagram. I możesz robić zrzuty ekranu z DM w trybie znikania.

Czy Instagram powiadamia Cię, gdy robisz zrzut ekranu w trybie znikania?

Tak, Instagram powiadamia użytkownika za każdym razem, gdy wykonujesz zrzut ekranu w trybie znikania. Daje ci powiadomienie, że zrobiłeś zrzut ekranu. Tak więc, jeśli masz zgodę nadawcy. Możesz zrobić zrzut ekranu znikającego tekstu lub znikającego zdjęcia na Instagramie. W każdym innym przypadku wykonywanie zrzutów ekranu bez zgody jest naruszeniem prywatności. Chociaż wiadomości znikają, gdy tylko zamkniesz czat. Ale można ich używać podczas zgłaszania się na Instagram.

Co się stanie, jeśli nagrywasz ekran w trybie znikania?

Za każdym razem, gdy włączysz tryb znikania, możesz teraz wysyłać znikające wiadomości. Głównym celem jest ochrona prywatności obu stron. Tekst lub multimedia mogą zawierać poufne informacje, których nie chcesz przechowywać. Nagrywanie ekranu w trybie znikania to próba zapisania informacji, które nie powinny być zapisywane. Teraz możesz zapytać, czy Instagram powiadamia Cię, gdy robisz zrzut ekranu lub nagrywasz ekran? Tak, ponieważ próbujesz zapisać informacje, które nie powinny być zapisywane. Tak więc Instagram powiadomi o tym nadawcę. Wiadomości nadal znikają. Ale zamiast wiadomości Instagram wyświetli stały tekst z informacją, że zrobiłeś zrzut ekranu. Powiadomienie o tym zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

Czy Instagram powiadamia, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu znikającego zdjęcia na Instagramie?

Tak, Instagram powiadamia nadawcę. Kiedy odbiorca robi zrzut ekranu znikającego zdjęcia na Instagramie. Znikający tekst lub multimedia można wysłać po włączeniu trybu znikania. Jeśli ty wyślij dowolny tekst lub multimedia, gdy media Vanish są włączone, znikną po tym, jak zostaną zauważone. Oznacza to, że gdy tylko wyjdziesz z okna czatu, wiadomość zniknie. Jeśli wyślesz jakąkolwiek osobistą wiadomość lub obraz, który zrzut ekranu zrobi odbiorca, otrzymasz powiadomienie [username] zrobił zrzut ekranu.

Czy możesz wiedzieć, czy ktoś robi zrzuty ekranu z Twojej historii na Instagramie?

Nie, nie możesz wiedzieć, czy ktoś zrobi zrzut ekranu Twojej historii na Instagramie. Ta funkcja została uruchomiona w 2018 roku, ale została wycofana z powodu krytyki. Instagram zapewnia różne informacje na temat Twojej historii na Instagramie. Możesz zobaczyć, kto widział Twoją historię. Możesz wiedzieć, jak się z tym zaangażowali. Ale te spostrzeżenia nie pomogą Ci dowiedzieć się, czy ktoś zrobił zrzut ekranu Twojej historii. Tak więc, dopóki Instagram nie wprowadzi dedykowanej funkcji do rozwiązania tego scenariusza, na przykład gdy Instagram powiadomi, gdy zrzut ekranu zniknie w trybie DM, musisz być ostrożny ze swojej strony.

Jeśli masz konto publiczne, możesz ustawić swoje konto jako prywatne. Aby wszystkie Twoje posty i historie mogły być przeglądane tylko przez zaufanych obserwujących. Instagram udostępnił filtr bliskich znajomych w relacjach. Jeśli zastosujesz ten filtr, Twoją historię obejrzą tylko wybrane przez Ciebie osoby.

***

Teraz widzieliśmy, jak możesz chronić swoją prywatność podczas korzystania z Instagrama. Mamy nadzieję, że wiesz, czy Instagram powiadamia o zrzucie ekranu. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.